Tvarko ir nevaldomas priegloba – skirtumai ir panašumai

valdomas vs nevaldomas interneto priegloba


Jei įprastai priegloba savo svetainėms teikiama pagal bendro naudojimo prieglobos planus, greičiausiai anksčiau nebuvote susidūręs su sprendimu pasirinkti tarp valdomo ir nevaldomo prieglobos, nes šie prieglobos tipai būdingi VPS ir atskirtiems prieglobos planams. Todėl, ieškodami VPS ar dedikuoto prieglobos, galite pastebėti prieglobos planus, reklamuojamus kaip valdomus ar nevaldomus, o pirmas aiškus skirtumas, kurį pastebėsite, yra kaina, nes valdomas priegloba yra brangesnė nei nevaldoma kita..

Pažvelgus į tai, kaip nevaldomas priegloba yra pigesnis, gali būti paprašyta priimti sprendimą remiantis vien biudžeto sumetimais, tačiau, kai kalbate apie prieglobos planus, šis požiūris nėra gera idėja, nes rizikuojate įsigyti planą, kuris gali būti netinkamas jūsų tam tikri poreikiai, todėl galiausiai neteisingai investuosite į savo verslą, kuris ilgainiui galėtų kainuoti brangiau, nei paprasčiausiai pasirenkant valdomą prieglobos planą nuo pat pradžių.

Naudinga: kokio tipo interneto prieglobos plano jums reikia?

Kokie yra skirtumai ir panašumai?

Norėdami suprasti, kas slypi pastebimame šių planų kainų skirtume, pažvelkime į tai, kaip valdomas ir nevaldomas priegloba skiriasi viena su kita..

Kalbant apie panašumus, tiek nevaldomas, tiek valdomas priegloba pažymi priglobimo tipo žymenis, prie kurių jie pridedami – VPS ar skirtus. Taigi, tiek VPS, tiek dedikuoti serveriai siūlo savo vartotojams skirtus išteklius, tačiau, nors dedikuota prieglobos paskyra skiria visą serverio išteklius vienam vartotojui, daugiau VPS prieglobos paskyrų naudojasi vienu fiziniu serveriu, o kiekviena VPS paskyra yra atskirta nuo kita, skirtingai nei bendrojo prieglobos atveju, kai ištekliai yra bendri visiems vartotojams, gyvenantiems tame pačiame serveryje.

Žiniatinklio valdymas žodyno internete kontekste reiškia daugybę įprastų palaikymo veiklos rūšių ir sprendimų, kuriuos teikia pati prieglobos įmonė. Ši įprastinė palaikymo veikla apims serverio sąranką, išankstinį skirtingų programinės įrangos diegimą, automatinius programinės įrangos atnaujinimus, automatines atsargines kopijas, veikimo stebėjimą, saugos stebėjimą ir kenkėjiškų programų pašalinimą, valdymo pultą, prieigą prie SSH ir kt. Kita vertus, nevaldomas prieglobos planas yra šiek tiek pašalinta valdomo prieglobos versija. Tai reiškia, kad nevaldomi prieglobos planai tiekiami, arba nereikia, arba jų yra labai mažai.

Dažniausiai pasitaikantis scenarijus yra serveris, kuriame įdiegta operacinė sistema, ir iš esmės nieko daugiau. Todėl jūs, kaip nevaldomo prieglobos savininkas, turite patys atlikti visus jo valdymo aspektus, įskaitant norimą naudoti valdymo skydelio tipą, jums reikalingą programinę įrangą, norimas įgyvendinti saugos priemones ir tt Jei neturite patirties serverio valdymas, šių užduočių atlikimas nėra nereikšmingas dalykas.

Kurį turėtumėte naudoti? Tvarko arba nevaldomas?

Abiem prieglobos tipams yra privalumų ir trūkumų. Be abejo, valdomas priegloba atrodo geresnė išeitis tiems, kurie neišmano apie serverio valdymo reikalus arba tiems, kurie nenori skirti laiko ir papildomų pinigų su serverio valdymu susijusioms užduotims. Tačiau valdomiems prieglobos planams, pvz., Valdomiems „WordPress“ prieglobai, taip pat gali būti taikomi apribojimai. Kadangi serveris tiksliai pritaikytas „WordPress“, galbūt negalėsite paleisti serveryje kitų tipų svetainių, o tai prilygsta tam tikrų vartotojų lankstumui..

Taip pat valdomoje „WordPress“ prieglobos paskyroje vartotojams gali būti leidžiama paleisti tam tikrus „WordPress“ papildinius. Vienas tipiškų pavyzdžių būtų negalėjimas paleisti talpyklos papildinių, jei pagrindiniame kompiuteryje jau yra įdiegta serverio talpyklos sistema. Šiomis aplinkybėmis nevaldomas serveris gali būti labiau tinkamas tam, kuriam reikalingas lankstumas paleisti labai specializuotas svetaines ir kuris nori įdiegti pasirinktą programinę įrangą bei programas. Tada reikia atsižvelgti ir į kainą. Papildomos paslaugos, įmontuotos valdomoje talpykloje, pasižymi aukštesne kaina.

Svarstydami galimybę įsigyti VPS ar tam skirtą serverį savo prieglobos poreikiams, atminkite, kad dauguma valdomų sprendimų palaiko tik nedidelį operacinių sistemų rinkinį. Pavyzdžiui, jei jūs ar kažkas iš jūsų komandos naudoja „Ubuntu“ ar „Debian“ kaip kūrimo serverį arba kaip darbalaukį, galite pamanyti, kad pasirinkę „Debian“ pagrįstą valdomą VPS ar tam skirtą kompiuterį naudosite jums, tačiau galite pastebėti, kad prieglobos įmonė nepateikia Debian pagrįstų sistemų valdymo, pavyzdžiui, tik „Red Hat“ ar „CentOS“. Visada dar kartą pasitarkite su prieglobos paslaugų teikėju, prieš pradėdami vykdyti tam tikrą planą.

Tie, kurie yra pakankamai patyrę, kad serverių valdymo reikalus paimtų į savo rankas, gali pasirinkti, ar padėti valdomam serveriui nevaldomą. Tačiau vartotojams, turintiems mažai serverių priežiūros patirties arba visai jų neturinčioms, geriau pasirinkti valdomą prieglobos planą žinant, kad pagrindinis kompiuteris pasirūpins saugumu, atnaujinimais, atsarginėmis kopijomis ir kitais serverio priežiūros aspektais, nesijaudindamas apie šias užduotis ar samdyti brangią išorinę pagalbą šiam tikslui.

Pasirinkus tinkamą sprendimą, kyla du pagrindiniai dalykai – viena vertus, pirmiausia reikia pagalvoti, ar norite naudoti ne pramonės standartinius sprendimus, pvz. „NodeJS“ pagrindu sukurta žiniatinklio serveris, tinkinti vaizdo įrašų kodavimo sprendimai, tam tikra PHP versija su ne vaniliniu „MySQL“ („Percona“) ir kt. Jei taip yra, tuomet turėtumėte paklausti savo hostingo įmonės, ar ji gali valdyti ir konfigūruoti šias paslaugas..

Kita vertus, turėtumėte apsvarstyti, ar turite patirties valdyti VPS, ar tam skirtą serverį? Jei ieškote VPS ar specialios svetainės, kuriai reikia daugiau išteklių, prieglobos, tačiau turite pakankamai lėšų, galite pasirinkti nevaldomą sprendimą ir sumokėti kam nors jį nustatyti ir galbūt nusipirkti „DirectAdmin“ ar „cPanel“ licenciją, kad galėtumėte saugiai valdyti. Jei vis dėlto planuojate apdoroti mokėjimus tiesiogiai, tada nevaldomo serverio nustatymas, kad jis atitiktų PCI-DSS, užims daug laiko ir pareikalaus daugiau išlaidų, tada pasirenkate valdomą serverį iš „get-go“..

Išvada

Nors valdoma ir nevaldoma dichotomija yra labiausiai paplitusi pramonėje, kai kurie prieglobos paslaugų teikėjai, tokie kaip „HostGator“, taip pat teikia hibridinius sprendimus, kurie suteikia visišką šakninę prieigą prie jūsų serverio ir netgi tam tikrą palaikymą. Pvz., „HostGator“ pusiau valdomi VPS planai, kurie, kaip ir nevaldomi VPS planai, nėra pateikiami su žiniatinklio prieglobos valdymo pultu, tačiau jie apima keletą palaikymo paslaugų, susijusių su aparatine įranga, operacine sistema, pagrindine konfigūracija, ugniasienės sąranka ir kt. jei manote, kad nei nevaldomas, nei visiškai valdomas prieglobos planas jums netinka, galite pasirinkti pusiau valdomus prieglobos sprendimus.

Teminis vaizdas: Sukūrė Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map