SQL pagrindai: pradedančiųjų vadovas, kaip naudoti SQL duomenų bazę

SQL-pagrindai


SQL yra struktūrizuotos užklausų kalbos santrumpa ir yra gerai žinomas duomenų bazių užklausų metodas. Nesvarbu, ar norite manipuliuoti mažomis ar didesnėmis duomenų bazėmis; ši standartinė kalba leidžia valdyti visų rūšių duomenų bazes. Šiuo metu yra daugybė verslų, ieškančių gerų SQL programuotojų ir duomenų bazių administratorių, kurie šiuo metu moka daug uždirbančius darbus.

Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad jums reikia stoti į universitetą, kad suprastumėte SQL pagrindus. Tiesą sakant, yra daugybė paprastų būdų, kaip valdyti savo svetainės duomenis. Mūsų vadove galite sužinoti keletą SQL patarimų, kurie gali būti naudingi dirbant su jūsų svetaine ar kliento duomenimis.

Tai ypač rekomenduojama verslininkams, finansų analitikams ir smulkaus verslo savininkams. Bet, be abejo, ji gali būti naudinga kiekvienam, kuris domisi šia tema.

SQL trumpai

SQL yra puikus duomenų valdymas naudojant bet kurią duomenų bazę. Duomenų bazėje gali būti keli duomenų taškai arba šimtai tūkstančių iš jų, nesvarbu. Naudodamiesi SQL, jūs turite stiprų įrankį, kuris gali padėti surinkti duomenis net iš didžiulių duomenų bazių. Tai greita, efektyvu ir norint pradėti, jums reikia žinoti tik keletą gudrybių.

SQL yra gana senas; ji išėjo 1974 m. ir tapo populiariausia duomenų valdymo kalba. Nuo tada jis buvo reguliariai atnaujinamas, o paskutinis buvo išleistas 2016 m. Gruodžio mėn. Jei norite pradėti nuo SQL, neturėdami jokios programavimo patirties, turite dvi versijas, kurias turėtumėte patikrinti. Visų pirma, išbandykite pagrindinę versiją, kurią galima efektyviai naudoti su kitomis duomenų bazių programomis.

Jūs taip pat turite „Access SQL“, kuri labai panaši į pagrindinę versiją. Tai kalba, sukurta „Microsoft Access“, kuri yra labai populiarus įrankis, padedantis daugybei mažų įmonių valdyti savo duomenis. Bet antrąja versija mes turėjome galvoje „MySQL“, kuri iš tikrųjų yra labiausiai naudojama SQL internete. Jis yra atvirojo kodo ir šiek tiek kitoks nei „Access SQL“ ir pagrindinė versija. Tačiau tai bus beveik tas pats, jei norite tik išbandyti patarimus, kuriuos jums parodysime šiame vadove.

Žmonės, turintys „WordPress“ svetainę ir valdantys „cPanel“ žiniatinklio administratoriaus sąsają, gali lengvai pasiekti SQL. Jei esate vienas iš jų, viskas, ką jums reikia padaryti, tai atidaryti „phpMyAdmin“ programą, kad būtų galima pasiekti duomenų bazę, ir pradėti vykdyti SQL užklausas. Kadangi abi mūsų minėtos versijos – „MySQL“ ir „SQL“ yra tikrai lanksčios, turite daugybę sąsajų ir galimybių pradėti su jomis veikti.

Tik nuo vartotojo priklauso, kaip atrodo procesas. SQL užklausos gali būti pateikiamos grafinėmis sąsajomis arba paprastu tekstu, įvedant komandų eilutes senamadiškai. Svarbu yra galutinis rezultatas, kuris bus abiem pusėmis vienodas, jei darysite teisingai. Būtent tai dabar parodysime jums: kaip tai padaryti teisingai.

Kaip paleisti SELECT užklausą?

Mes pradedame nuo paprasčiausio PASIRINKTI užklausa, kuri taip pat yra labai dažnai naudojamas metodas, jei norite surinkti tam tikrus duomenis. Jei turite duomenų bazę su svarbiais duomenų taškais, kuriuos reikia surinkti ir apibendrinti, galite naudoti šį metodą. Pasirinkta užklausa gali būti naudojama įvairiais būdais, tačiau dabar parodysime tik keletą esminių dalykų, kurie padės suprasti sąvoką.

Tinkama būtų bet kokia lentelė su įslaptintais duomenimis. Paimkime knygų lentelę dabar. Taigi lentelė vadinsis Knygomis ir, tarkime, ji yra padalinta į laukus, tokius kaip pavadinimas, autorius, suma (knygos atsargų kiekis) ir kaina. Nuo šiol šiuos laukus naudosime visomis didžiosiomis raidėmis SQL kode.

Dabar, jei norite apibendrinti aukščiau nurodytą informaciją apie kiekvieną turimą knygą lentelėje, turite atlikti pasirinktą užklausą. Tai sudarys jums lengvai suprantamą sąrašą su visa tvarkingai apibendrinta informacija. Kitas žingsnis yra sukurti kodą, kuris kompiuteriui nurodo, ko norite ir kur yra kiekvienas laukas. Pažiūrėkime, kaip mūsų pavyzdys atrodytų SQL kode:

PASIRINKITE PAVADINIMĄ, AUTORIUS, SUMĄ, KAINĄ

IŠ knygų;

Kaip matote, ši užklausa nėra labai konkreti. O kas, jei parduotuvėje norite tik informacijos apie Stepheno Kingo ir Paulo Coelho knygas? Žinoma, visada yra „Microsoft Excel“, kur galite importuoti lentelę, tada filtruoti Stepheną Kingą ir Paulą Coelho ir sutvarkyti visą informaciją. Tačiau tai užtruks keletą žingsnių, palyginti su SQL, kur jums tereikia pridėti trumpą kodo eilutę. Jei norite išfiltruoti du autorius, jums reikia tik naudoti KUR SQL kodu tokiu būdu:

PASIRINKITE PAVADINIMĄ, SUMĄ, KAINĄ

IŠ knygų

KUR AUTORIS = ‘Stephen King’, ‘Paulo Coelho’;

Kabliataškis visada yra pačiame kodo gale, kaip parodyta abiejuose pavyzdžiuose. Kompiuterių kalba kabliataškis reiškia, kad jis yra jūsų komandos galutinis taškas ir nėra nieko daugiau. Kita svarbi detalė yra ta, kad komandas reikia rašyti didžiosiomis raidėmis: KUR, PASIRINKTI, IŠ.

Naudokite apostrofus ir kablelius, kaip parodyta. SQL kodus „Google“ taip pat galite rasti bet kada, kai jums to reikia. Tiesiog pasakykite „Google“ paieškai, ką norite padaryti SQL, ir yra daugybė svetainių, kurios gali parodyti jums teisingą jos kodą.

Kaip paleisti atnaujinimo užklausą?

Darbas su duomenų bazėmis taip pat apima kai kurių duomenų taškų atnaujinimą. Tai galima lengvai padaryti naudojant SQL, pirmiausia reikia tik gauti leidimą, kitaip negalėsite nieko pakeisti. Kai galėsite skaityti ir rašyti tam tikroje duomenų bazėje, galite pradėti kodavimą.

Keičiant duomenų bazę yra daug dalykų, kurie gali suklysti, todėl svarbu, kad kodas būtų tikslus. Jei naudojate PASIRINKTI komandą neteisingai, jūs turite galimybę perkrauti serverį. Arba galbūt norėsite rinkti duomenis, bet blogai PASIRINKTI komanda suteikia jums blogus rezultatus ir jūs netgi galite nepastebėti.

Kita vertus, naudojant ATNAUJINTI komandą neteisingai, jūs galite baigti modifikuoti visą duomenų bazę. Norėdami įsitikinti, kad jūsų duomenų bazė nepateks į Šiukšlinę, prieš pritaikydami kodą sukurkite atsarginę kopiją.

Duomenys nuolat keičiasi, ypač versle. Jei turite duomenų bazę ir reikia atnaujinti kai kurias jos dalis, ATNAUJINTI komanda gali jums padėti. Grįžkime prie knygų pavyzdžio. Jei turite įslaptintą duomenų bazę apie knygas, esančias parduotuvėje, jums gali tekti atnaujinti kainas kaskart. Jei jūsų „Penkiasdešimt pilkos spalvos atspalvių“ knygos kaina buvo pakeista ir turite ją atnaujinti, tai yra SQL kodas, kurį turite naudoti:

ATNAUJINTI Knygos

NUSTATYTI KAINĄ = ‘9,99’

KUR PAVADINIMAS = „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“;

Todėl knyga „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ kainuos naują numerį PRICE lauke, pažymint, kad nuo šiol ji kainuoja 9,99 USD. Jei nesate atsargūs, galbūt pamiršite pridėti KUR dalis ir kodas pakeistų visas kainas duomenų bazėje. Ir tada prireiktų daug laiko, kad vėl rastumėte tinkamą kiekvienos knygos kainą.

Dirbkite su savo SQL įgūdžiais

Praktikuodami daugiau SQL metodų, galite tapti šios kalbos meistru. Tai gali būti neįtikėtinai galingas įrankis tvarkyti jūsų įmonės duomenis, taupant daug laiko. Po kelių dienų praktikos galėsite naudoti visas pagrindines komandas nepadarę nė vienos klaidos.

Jei jus domina mokymasis SQL, yra keletas tikrai gerų internetinių kursų, kurie gali išmokyti keletą pažangių metodų. Prieš pradėdami bet kurį kursą, būtinai perskaitykite keletą apžvalgų ir tada pasirinkite tą, kuris labiausiai atitinka jūsų poreikius. Be to ATNAUJINTI ir PASIRINKTI, SQL gali pasiūlyti daug daugiau. Čia yra trumpas sąrašas, tik norėdamas suteikti jums supratimo apie kai kurias paprasčiausias SQL komandas:

 • IŠTRINTI – leidžia ištrinti konkrečius duomenų taškus iš duomenų bazės
 • ĮRAŠYTI Į – naudokite tai, kai norite į savo lentelę įtraukti naujų duomenų
 • CREATE DUOMENŲ BAZĖ – šis kalba pats už save, sukuria tuščią duomenų bazę
 • KITOS DUOMENŲ BAZĖS – galite naudoti ją duomenų bazės modifikavimui
 • CREATE INDEX – naudodamiesi tuo galite sukurti naujus paieškos klavišus
 • DROP INDEX – atsikrato paieškos rakto, jei jums jo nereikia
 • KŪRIMO LENTELĖ – prideda naują lentelę prie duomenų bazės
 • KITOS LENTELĖS – naudokite šį, jei norite modifikuoti lentelę

Jei nuspręsite išmokti ir naudoti SQL, nesitikėkite, kad reguliariai naudosite visas šias komandas. SELECT yra populiariausia komanda net tarp profesionalų. Kitos komandos gali būti naudingos retkarčiais, tačiau tai taip pat priklauso nuo to, kokioje duomenų bazėje dirbate.

Jei reguliariai dirbate su duomenų bazėmis, jums tikrai reikės SQL. Kai moki gerai mokėti kalbą ir tvarkyti duomenų bazes, tai gali atverti naują karjeros kelią. Vienintelis dalykas, kurį turite padaryti, yra tęsti praktiką, nes didelėse duomenų bazėse yra daugybė galimybių, ypač įmonėms.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map