Kas nerasta HTTP klaida 404 – kaip ją ištaisyti?

„http“ klaida 404 nerasta


HTTP atsakų būsenos kodus atsekti gali būti sudėtinga, ypač tuos, kurie nurodo klaidą. Klaida 404 nerasta – tai HTTP atsakymo būsenos kodas, nurodantis, kad gavęs užklausą iš serverio (nuotolinio kompiuterio), serveris negalėjo rasti to, ko paprašė klientas (interneto naršyklė), taigi grąžinama 404 nerasta klaida..

Šiame straipsnyje aptarsime galimas 404 nerastos klaidos priežastis ir kaip ją ištaisyti, tačiau pirmiausia:

Kas yra 404 klaida, nerasta?

Kaip minėta anksčiau, klaida 404 nerasta, kai klientas sugeba susisiekti su serveriu ir prašo konkretaus šaltinio (puslapio ar URL), tačiau serveris nepavyko rasti tinkamo šaltinio prašomoje vietoje.

Paprastai tai atsitinka, kai serveris nepripažįsta galiojančio kliento nurodyto URL. Kaip toliau aptarsime šiame straipsnyje, yra keletas priežasčių, kodėl serveris gali laikyti URL negaliojančiu.

Kartais, kai prašoma neteisingo šaltinio, žiniatinklio programos gali grąžinti minkštas 404 klaidas, kurios dažniausiai nutinka, kai serveris pateikia 200 ok atsakymo kodą, signalizuodamas, kad išteklius įkeltas, kaip tikėtasi, tačiau po to rodomas tinkintas 404 puslapis. , nurodant, kad šaltinis iš tikrųjų nerastas. SEO požiūriu tai laikoma bloga praktika, nes interneto tikrinimo programos remiasi teisėtomis 404 nerastomis klaidomis, kad nustatytų išteklių / nuorodų pagrįstumą..

Čia yra „Moz.com“ tinkinto klaidų puslapio ekrano kopija:

tinkinti 404 klaidų puslapiai

404 nerasta klaida – kaip ją ištaisyti?

4xx kategorijos HTTP atsakymo būsenos kodai yra kliento pusės klaidos, o ne 5xx kategorijos, tai yra serverio klaidų atsakymai, tokie kaip 502 blogo šliuzo klaida arba 500 vidinė serverio klaida..

Nepaisant to, kad serverio klaidos laikomos kliento klaidomis, jų negalima visiškai atmesti, jei įvyksta 404 nerasta klaida, todėl ketiname ištirti šios klaidos priežastis tiek kliento, tiek serverio pusėje, taip pat adresą turinio valdymo sistemų probleminės sritys, dėl kurių gali atsirasti 404 klaida nerasta.

Tačiau prieš pradėdami tikrinti galimus klaidos „404 nerasta“ pataisymus, patarkite: sukurkite visą savo duomenų bazės ar programos atsarginę kopiją arba sukurkite programos kopiją laikinajame serveryje, kad išvengtumėte bet kokių problemų tiesiogiai. taikymas.

404 klaida nerasta kliento trikčių šalinimo

Pradėsime nuo trikčių šalinimo kliento pusėje, nes šią klaidą greičiausiai sukelia kliento problemos.

Patvirtinkite prašomą URL

Rašymas kai kurioje URL dalyje dažnai yra kaltininkai, kai grąžinama 404 nerasta klaida. Nors domenų vardai nėra jautrūs didžiosioms raidėms, o tai reiškia, kad tiek EXAMPLE.COM, tiek ExAmPle.cOm būtų pateiktas tas pats rezultatas, po domeno vardo esančiose URL dalyse didžiosios ir mažosios raidės.

Išvalyti slapukus

Kitas galimas 404 nerastos klaidos taisymas yra išvalyti slapukus, kurie atitinka svetainės domeną. Dėl netinkamų ar sugadintų slapukų gali kilti painiava dėl jūsų tapatybės arba serveris gali pamanyti, kad bandote pasiekti išteklius, kurių nėra, o tai gali sukelti 404 klaidą.

Čia yra keletas naudingų patarimų, kaip išvalyti slapukus skirtingose ​​naršyklėse:

Atsijungti & Prisijunkite dar kartą

Šis taisymas yra naudingas, kai jūsų programa naudoja tam tikrą vartotojo autentifikavimo formą. Tokiais atvejais serveriui gali kilti problemų dėl jūsų sesijos prieigos rakto (gali būti, kad jis jo neatpažįsta arba mano, kad jis netinkamas), kuris paaiškintų 404 klaidą. Jei atsijungsite ir vėl prisijungsite, bus atkurtas vietinis sesijos raktas ir ištaisyta klaida.

Su CMS susiję pataisymai

Jei naudojate tokias populiarias turinio valdymo sistemas kaip „WordPress“, „Drupal“ ar „Joomla“, dėl tam tikrų problemų, susijusių su jūsų atliktais pakeitimais ar plėtiniais, kuriuos pridėjote prie šių sistemų, gali atsirasti 404 klaidų. Šie patarimai gali padėti pašalinti šias CMS:

 • Grįžti į ankstesnę versiją – jei klaida 404 nerasta atsirado iškart po jūsų CMS naujovinimo, pabandykite grįžti į ankstesnę versiją, kol klaida neatsirado;
 • Pašalinkite neseniai pridėtus papildinius, plėtinius ar moduliuspanašiai kaip CMS atnaujinimas, diegiant naujus plėtinius, modulius ar papildinius ar juos atnaujinant, gali kilti problemų serveriuose, dėl kurių atsiras 404 klaida. Pašalinkite šiuos papildinius, modulius ar plėtinius arba pakeiskite ankstesnės versijos versiją, tokiu būdu atkurdami pakeitimus;
 • Rankiniu būdu patikrinkite, ar nėra duomenų bazės pakeitimų – kartais grįžę į ankstesnę papildinio ar plėtinio versiją gali neatšaukti atliktų duomenų bazės pakeitimų. Tokiu atveju turite atidaryti duomenų bazę ir rankiniu būdu patikrinti lenteles ir įrašus, ar nėra pakeitimų, kuriuos atliko plėtinys ar papildinys.

Jei jums reikia pagalbos, kaip sumažinti CMS arba pašalinti plėtinį, papildinį ar modulį, „Google“ nurodykite CMS pavadinimą ar plėtinio pavadinimą arba ieškokite oficialių dokumentų ir vykdykite pateiktas instrukcijas..

404 klaida nerasta serverio trikčių šalinimo

Mes jau minėjome, kad nors 404 nerasta klaida paprastai yra kliento klaidos, grąžinant šią klaidą gali kilti ir serverio problemų. Štai keli kaltininkai serverio pusėje:

Žiniatinklio serverio konfigūracija

Priklausomai nuo serverio tipo, kuriame veikia jūsų programa (Nginx, Apache, IIS ir kt.), Jūsų serveris gali būti sukonfigūruotas atmesti užklausas dėl tam tikrų URL arba katalogų ir grąžinti klaidą 404 nerasta. Savo serverio konfigūraciją galite pakoreguoti naudodami konfigūracijos failus, pateiktus su jūsų žiniatinklio serveriu.

Muitinės kodas

Kitas dalykas, kuris gali sukelti problemą, yra pritaikytas kodas jūsų programoje. Šiame scenarijuje rankiniu būdu derinant ir analizuojant žurnalus galima padėti išsiaiškinti, kas sukėlė problemą. Idealus būdas suderinti derinimo procesą yra ir kopijos sukūrimas į pereinamąjį serverį.

Neteisingų nuorodų paieška

Yra keletas automatinių įrankių, kuriuos galite naudoti netinkamoms nuorodoms ar tam tikriems URL ar šaltiniams aptikti. Vienas iš pavyzdžių yra jūsų svetainės registravimas „Google Search Console“, kuri aptinka negaliojančias nuorodas ir kitas problemas, kurias „Googlebot“ rado aptikdamos jūsų svetainę. Arba, jei norite patikrinti tam tikrus išteklius, galite naudoti „W3C Link Checker“.

Kaip matote, 404 nerasta klaida yra daugybė galimų priežasčių, tačiau daugumą problemų galima greitai nustatyti ir ištaisyti. Jei atliksite „Google“ paiešką jūsų naudojamoje CMS („Drupal“, „Joomla“, „WordPress“ ir kt.), Po kurios nurodoma klaida 404 nerasta, rasite daug sprendimų, pateiktų kitiems šios problemos taikymo atvejams..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map