Atvirojo kodo CMS arba patentuota CMS – kurį turėtumėte pasirinkti?

atviro kodo ar patentuotos CM


Kai pasirinksite kurti savo verslo ar įvairių tikslų svetainę, turėsite įvairių pasirinkimų, susijusių su programine įranga ir ištekliais, kuriuos ketinate naudoti. Jei norite sėkmingai sukurti savo svetainę ir lengvai ją atnaujinti, turėkite gerą CMS.

Visi mes linkę pasirinkti vieną dėl kito, nes apskritai geriau, bet iš tikrųjų tokio pasirinkimo čia nėra. Straipsnyje pateikiami visi atvirojo kodo TVS ir patentuotų CMS pranašumai ir trūkumai..

Kuris pasirenkamas, kai kalbama apie bet kokią programinę įrangą, priklauso tik nuo jūsų individualių poreikių ir tikslų. Šiuo požiūriu nė viena CMS negali būti vertinama kaip geresnė ar pranašesnė už kitas, nes sprendimas yra prioritetinis dalykas.

Abiejose CMS rūšyse yra keletas pagrindinių punktų, kuriuos reikia suprasti, kurie padės jums pasirinkti pagrįstą ir labiau išsilavinusį pasirinkimą..

Taigi šiandien pasidalysime tuo, ką reikia žinoti apie abu šių rūšių CMS, kartu su jų stipriosiomis ir silpnosiomis pusėmis..

Atvirojo kodo CMS pagrindas:

 • Tai yra atvirojo kodo! Tai reiškia, kad šaltinio kodas yra visiškai prieinamas visiems, norintiems jį išstudijuoti ir bet kokiu būdu pakeisti. Dėl šios priežasties žmonės gali laisvai išplėsti kodą ir pridėti konkrečias funkcijas pagal savo reikalavimus.
 • Atvirojo kodo CMS paprastai palaiko didelė bendruomenė. Visada yra pagrindinė kūrėjų grupė, kaip ir su „WordPress“, tačiau ją palaiko ir jos vartotojų bazė. Žmonės susirenka ieškoti sprendimų, padėti vieni kitiems ir dalytis plėtiniais, kurie būtų naudingi paketui.
 • Atvirojo kodo CMS galima priglobti beveik bet kur. Daugelis jų yra įdiegti vienu spustelėjimu pridedamos prieglobos paslaugos valdymo skydelyje, o tai yra labai patogu.
 • Pati CMS programinė įranga dažniausiai yra nemokama. Taip pat galite nemokamai gauti daugybę plėtinių, temų ir daugybę įvairių įrankių. Tačiau taip pat yra daugybė mokamų plėtinių ir temų. Kai kuriuos sprendimus galima tinkamai atlikti tik naudojant mokamą programinę įrangą. Atvirojo kodo CMS paprastai yra pats ekonomiškiausias sprendimas.

Patentuotos CMS pagrindas yra:

 • Patentuota CMS yra uždarojo kodo programinė įranga. Gerieji dažniausiai apima API arba sistemas, kurios leidžia žmonėms kurti plėtinius ir pridėti funkcijas pagal jų poreikius. Paprastai jie niekam neleidžia pasiekti šaltinio kodo, o tai taip pat gali padaryti juos saugesnius.
 • Juos stato ir prižiūri viena įmonė, vadinasi, jie taip pat yra labiau centralizuoti.
 • Patentuota CMS paprastai yra mokama programinė įranga, todėl, jei ketinate ją naudoti, turėsite sumokėti už tam tikrą licenciją. Žmonės paprastai moka šį mokestį kas mėnesį arba per metus. Jis mokamas kartu su prieglobos išlaidomis daugelyje vietų.

Privalumai ir trūkumai atviro kodo TVS ir patentuotų CMS

Dabar žinome, kad ir kokią CMS pasirinksime, priklauso nuo mūsų įmonės, svetainės ar mūsų pačių individualių poreikių. Tačiau kokie yra individualūs pranašumai ir trūkumai, kurie daro vieną geresnį? Išsiaiškinkime!

Atvirojo kodo TVS

Turinio valdymo sistemos, tokios kaip WordPress, Drupal ir Joomla! per daugelį metų tapo labai populiarūs dėl savo atvirojo kodo pobūdžio. Pavyzdžiui, „WordPress“ sukuriama maždaug kas ketvirta interneto svetainė.

Kūrėjai iš viso pasaulio matė pranašumus, nes tai padarė jų darbą daug greitesnį ir lengvesnį. Dėl šios priežasties vis daugiau žmonių investuoja į juos darbą, kuria plėtinius, kad galėtų juos dar labiau išplėsti.

Privalumai atviro kodo TVS

Kainos efektyvumas – Kaip minėjau, visomis atvirojo kodo turinio valdymo sistemomis galima naudotis nemokamai, todėl tai yra nepaprastai patraukli galimybė. Tai leidžia bent perpus sumažinti svetainės kūrimo išlaidas. Jei turite reikiamų įgūdžių, nuo pat pradžių galite sukurti išsamią profesionalią svetainę.

Reguliarūs atnaujinimai – Nedaug turinio valdymo sistemų sugeba neatsilikti nuo greitų atnaujinimų, kuriuos gauna „WordPress“. Jis turi ilgą atnaujinimų istoriją, todėl šiuo aspektu jis yra puikus. Kitose turinio valdymo sistemose tiesiog nėra pakankamai jėgų, kurios iki šiol jas tobulintų.

Lankstumas – Viskas, nuo pačių paprasčiausių, nuo pažangiausių techninių atvirojo kodo CMS detalių, gali būti modifikuota ar išplėsta, kad tiktų jums. Taip pat daug lengviau rasti kūrėją ar pakankamai jėgų, kad jūsų projektas būtų vykdomas ir vykdomas.

Net jei jūsų svetainė veikia ir veikia metų metus, galite lengvai ją patobulinti arba modifikuoti pagal savo skonį.

Perkeliamumas – Daugybė turinio valdymo sistemų yra kartu su prieglobos paslauga ir dėl to dažnai sunku arba neįmanoma perkelti svetainę į kitą pagrindinį kompiuterį. Tačiau svetaines, kurios buvo sukurtos naudojant atvirojo kodo CMS, yra daug lengviau perkelti iš vienos žiniatinklio prieglobos į kitą.

Paprastas naudojimas – Pavyzdžiui, „WordPress“ buvo sukurtas, kad bet kas galėtų ja naudotis, pažodžiui. Tai buvo nustatyta taip, kad jūs tiesiog turite ją įdiegti ir jau turite sukurtą ir veikiančią svetainę. Galite daug ką valdyti savo svetainėje tiesiog naudodamiesi sąsaja. Tai reikalauja šiek tiek kodavimo, jei turite omenyje ką nors konkretaus, tačiau tik kelios kitos CMS visame pasaulyje gali jį suderinti.

Didžiulė bendruomenė – Populiariose atvirojo kodo CMS yra milijonai kūrėjų ir entuziastų visame pasaulyje. Dėl to lengva padėti kuriant savo svetainę ir susirasti tobulėjimo komandą, jei jos jums reikia.

Ši didžiulė bendruomenė taip pat stengiasi patobulinti sistemą ir patobulinti ją dar naudodama savo funkcijas. Jie yra naudingi ir išsprendė beveik visas iškilusias problemas, kai bando kurti savo svetainę konkrečioje atvirojo kodo CMS..

Su atvirojo kodo CMS trūkumais

Saugumas – Nors daugybė kūrėjų palaiko kiekvieną atvirojo kodo CMS, nuolat ją tobulindami ir didindami jų saugumą, visada buvo įsilaužimų. Dėl atviro kodo pobūdžio ir populiarumo žmonės nuodugniai tyrinėjo šias sistemas. Jie nuolat stengėsi išnaudoti sistemą ir naudoti ją savo naudai.

Tačiau ši rizika egzistuoja, nesvarbu, kokią interneto technologiją naudojate. Jei jūsų svetainėje yra kažkas vertingo, žmonės bandys nulaužti tai.

Pasirinktiniai stiliai ir konstrukcijos gali būti brangūs – Kai atsitrauksite nuo CMS sąsajos bazinės funkcijos ir neturėsite reikiamų programavimo įgūdžių, turėsite praleisti ilgas valandas mokydamiesi ar samdydami programuotoją..

Yra keletas nemokamų svetainių šablonų, kurie yra gana geri, tačiau dauguma jų atrodo pigiai.

Individualios temos ar tam tikros pasirinktinės funkcijos sukūrimas nėra pasivaikščiojimas po parką ir reikalauja tam tikrų techninių žinių, kurios jums kainuos šiek tiek pinigų.

Taip pat yra mokama už kai kuriuos papildinius ir kai kurias papildomas funkcijas, todėl kurti svetainę ne visada reikia nemokamai. Trumpai tariant, jūs gaunate tai, už ką mokate.

Galimybė atsisakyti – Niekas nematytų, kad „WordPress“ dings iš žemės paviršiaus per tūkstantį metų, tačiau kai kurios atvirojo kodo turinio valdymo sistemos tai daro. Jų atsisako kūrėjai, žmonės praranda susidomėjimą jais ir jie tiesiog nugrimzta. Nebūtų malonu, jei taip nutiktų su CMS, kurios pagrindu sukurta jūsų svetainė, todėl turėtumėte pasirinkti atsargiai.

Ar atvirojo kodo platformos ne visada panašios – Kiekvieną atvirojo kodo sistemą sukūrė skirtingos grupės skirtingiems tikslams. Jie nėra lygūs ir daugelis jų gali būti ne idealus sprendimas to, ką turite omenyje.

Populiarios atvirojo kodo turinio valdymo sistemos

 • „WordPress“ (https://wordpress.com/) – „WordPress“ yra pati populiariausia atvirojo kodo turinio valdymo sistema. Čia pateikiamos visos priemonės, reikalingos norint sukurti nuostabias profesionalias svetaines. Nors tam reikalingos žinios apie PHP ir CSS, jei norite sukurti pasirinktinę funkciją ar šablonus.
 • „Google“ svetainės (https://sites.google.com/) – Viena iš šiuo metu turimų patogiausių turinio valdymo sistemų. Tai leidžia lengvai sukurti svetainę naudojant paprastus nuvilkimo įrankius, todėl tai yra nepaprastai patogu.
 • Drupalis (https://www.drupal.org/) – Galite lengvai ir lengvai susikurti daug svetainių, kartu sugaišdami daug darbo. „Drupal“ vis dėlto reikalauja žinių apie PHP ir CSS, kad būtų galima įtraukti šiek tiek tobulesnes funkcijas. Tačiau tai ypač lanksti CMS.
 • Magneto (https://magento.com/) – „Magneto“ yra ideali svetainių kūrimo CMS, jei norite sukurti el. Prekybos svetainę. Jame yra nuostabių produktų ir pardavimų valdymo įrankių.

Verdiktas dėl atvirojo kodo TVS

Tiesa, atvirojo kodo turinio valdymo sistemos yra reklamuojamos kaip visiškai nemokamos. Programinės įrangos šerdimi galima laisvai naudotis, tačiau kai tik pradėsite kurti svetainę iš jos, pastebėsite, kad už daugumą vietų, į kurias patektų, už papildinius, šablonus ir pagalbą kuriant, yra sumokėta už.

Vis dėlto pinigų suma, kurią sutaupysite per ilgą laiką, bus nemaža ir jūsų buvimas internete taps dar tvaresnis.

Patentuota CMS

Kaip rodo pavadinimas, patentuotame CMS yra keletas apribojimų, kurie nebūtinai yra blogi, nes priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Patentuotos CMS sistemos paprastai yra specializuotos konkrečioje pramonėje ir su ja susijęs turinys. Pvz., Jie gali būti sukurti tik maisto gaminimo svetainėms arba tik automobilių prekybos tinklams. Pagrindinis jų pranašumas yra tai, kad jie sutaupo daug pradinių jūsų plėtros išlaidų, jei tiksliai žinote, ką norite sukurti. Jie leidžia žymiai lengviau ir žymiai patogiau valdyti, pavyzdžiui, internetinę parduotuvę. Yra daugybė patentuotų elektroninės komercijos turinio valdymo sistemų, kurios kiekvieną mėnesį uždirba dalį jūsų pelno už naudojimąsi jų programine įranga. Taigi jie gali būti labai naudingi.

Jums tiesiog turi patikti įmonė, kurios gaminį naudojate, nes jie priims jūsų svetainę ir padės išspręsti visas iškilusias technines problemas. Paprastai kompanija teikia visiškai valdomas prieglobos paslaugas kartu su palaikymu ištisą parą, o tai yra neįkainojama, jei nesate tiek įsitraukęs į tech.

Šis sprendimas skirtas tiems žmonėms, kurių verslas per daug nepriklauso nuo jų buvimo internete ir jie tiesiog norėtų, kad svetainė būtų pažymėta fone. Jei užsiimate savo įmonės valdymu ir kasdienėmis užduotimis, susijusiomis su ja, galite savo buvimą internete atiduoti įmonės rankoms. Jie rūpinsis dažnais atnaujinimais ir nuolat atnaujins technologijas ir bus pasirengę veikti kas antrą metų laiką.

Patentuotos CMS pranašumai

Jis gali būti saugesnis – Jūsų svetainė nuolat yra specialistų, kurie ją prižiūri ir kuo geriau tvarko, rankose. Jie teikia prieglobos sprendimą, diegia atnaujinimus, diegia modulius ir iš esmės atlieka visą reikalingą darbą.

Jie taip pat yra mažiau populiarūs ir turi mažiau žmonių, kurie naudojasi savo kodu, todėl juos nulaužti yra daug sunkiau.

Mažos pradinės išlaidos – Už patentuotą CMS paprastai mokama kas mėnesį nuo pat pradžių. Ilgainiui tai kainuos brangiau, tačiau jūs neturite nieko bendra su savo svetainės nustatymu. Jums nereikia mokėti kūrėjui ar kam nors kitam, išskyrus kompaniją, kurią „samdote“.

Nuolat atnaujinamas – Gera patentuota CMS dažnai atnaujinama. Galite gauti daugiau atnaujinimų, nei gautumėte samdydami programuotoją ar kūrėjų įmonę darbui su jūsų svetaine.

Patentuotos CMS trūkumai

Nėra daug tinkinimo parinkčių – Kadangi šios sistemos yra sukurtos atsižvelgiant į konkrečią pramonės rūšį ir auditoriją, gali būti sunku tinkinti svetainę, kad ji atitiktų jūsų konkrečius poreikius. Jūs nekuriate savo sistemos, todėl visiškai natūralu, kad neturite tiek laisvės.

Trūksta perkėlimo – Jums ne visada pavyksta iš sistemos išgauti duomenis ir failus naudojant patentuotą sprendimą. Jūsų rankos yra beveik susietos, nes net negalėsite perkelti savo svetainės iš vienos prieglobos paslaugos į kitą.

Jūs turite pasitikėti įmone – Kadangi jie valdo platformą ir saugyklos vietą, ant kurios bus pastatyta jūsų svetainė, turėsite daug pasitikėti pardavėju. Jie turi nuolat tobulinti ir atnaujinti savo programinę įrangą, kad galėtų geriau patenkinti savo klientų poreikius. Jie taip pat turi būti pasiekiami, kai jums reikia pagalbos dėl jūsų svetainės.

Daugybė CMS pardavėjų savo platformas laiko pasenusiomis, todėl prieš pradedant verslą su pardavėju svarbu šiek tiek išstudijuoti ir perskaityti klientų atsiliepimus..

Jūs tiesiog nuomojatės programinę įrangą – Įsigiję patentuotą CMS, jums priklausys ne tas kodas, kuriame jis yra. Tai ne jūsų, ir jums reikės mėnesinio mokesčio, kad jūsų svetainė veiktų.

Populiarios patentuotos turinio valdymo sistemos

 • Vaiduoklis (https://ghost.org/pricing/) – Vaiduoklis yra nemokamas, tačiau jis turi mokamą „Pro“ versiją. Jis tiekiamas skirtingais paketais, siūlančiais specializuotą prieglobos paketą, palaikymą ir daug daugiau. Jis parašytas node.js.
 • Kentico (https://www.kentico.com/) – Parašyta ASP.NET, „Kentico“ yra galinga turinio valdymo sistema. Jis turi daugybę funkcijų, kurios padeda elektroninei prekybai, internetinei rinkodarai ir bendruomenių kūrimui, o tai labai padidina jūsų buvimą internete.

Nuosprendis dėl patentuotos CMS

Jei jums ar jūsų nišai keliami labai konkretūs reikalavimai ir norite paprasčiausio sprendimo, kaip ir protingiausi žmonės, greičiausiai atsidursite naudodamiesi patentuota CMS. Atminkite, kad gali būti sunku atsitraukti nuo tokios sistemos. Įsitikinkite, kad esate joje ilgesniam laikui ir kad verta laikyti savo svetainę priglobta ir sukurta naudojant vieną iš tokių sprendimų..

Išvada

Štai ir jie! Galite pamatyti kiekvieno CMS tipo pranašumus ir trūkumus. Šiuo metu yra daugybė variantų, kuriuos verta peržvelgti, kiekvienas geresnis už kitą. Tačiau jūsų sprendimas turėtų būti grindžiamas tik tuo, kas geriausiai tinka jums ir jūsų verslui.

Jei iš pradžių negalvojate leisti daugiau lėšų, norėtumėte daug pasirinktinių funkcijų, geros išvaizdos ir kontroliuojate savo buvimą internete, tuo pačiu taupydami pinigus ilguoju laikotarpiu, naudokitės atviruoju šaltiniu.

Tikiuosi, kad šiandien padėjome jums išmokti ko nors naujo ir kad sužinojote, koks CMS tipas jums labiausiai tiktų!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map