היסודות של SQL: מדריך למתחילים כיצד להשתמש במסד נתונים של SQL

בסיסים בסיסיים


SQL הוא קיצור של שפת שאילתה מובנית והיא שיטה ידועה לשאילתת מסדי נתונים. לא משנה אם תרצה לתפעל מסדי נתונים קטנים או גדולים יותר; שפה רגילה זו מאפשרת לך לפעול על כל סוגי מסדי הנתונים. ישנם טונות של עסקים המחפשים מתכנתים SQL ומנהלי מסדי נתונים טובים אשר כרגע משלמים משרות גבוהות.

עם זאת, אין זה אומר בהכרח שאתה צריך ללכת לאוניברסיטה כדי להבין את היסודות של SQL. למעשה, יש המון דרכים פשוטות לניהול נתוני האתר שלך. במדריך שלנו תוכלו ללמוד כמה טיפים SQL שעשויים להועיל כשאתם עובדים באתר האינטרנט או בנתוני הלקוחות.

זה מומלץ במיוחד ליזמים, אנליסטים פיננסיים ובעלי עסקים קטנים. אבל, כמובן, זה יכול להיות מועיל לכל מי שמתעניין בנושא.

SQL על קצה המזלג

SQL נהדר לניהול נתונים באמצעות בסיס נתונים כלשהו. למסד נתונים יכולות להיות כמה נקודות נתונים או מאות אלפי מהן, זה לא משנה. עם SQL יש לך כלי חזק שיכול לעזור לך לקצור נתונים אפילו ממאגרי מידע ענקיים. זה מהיר, יעיל ורק עליך לדעת כמה טריקים כדי להתחיל.

SQL ישנה למדי; זה יצא בשנת 1974 והפך לשפה הפופולרית ביותר לניהול נתונים. היו לו עדכונים קבועים מאז האחרון שיצא בדצמבר 2016. אם אתה רוצה להתחיל ב- SQL ללא ניסיון בתכנות, ישנן שתי גרסאות שכדאי לבדוק. ראשית, נסה את הגרסה העיקרית שבה ניתן להשתמש ביעילות עם תוכנות מסד נתונים אחרות.

יש לך גם את ה- SQL של ​​Access, הדומה מאוד לגירסה הראשית. זוהי שפה שנוצרה עבור Microsoft Access, שהיא כלי פופולרי מאוד המסייע לטונות של עסקים קטנים לנהל את הנתונים שלהם. אבל לפי הגרסה השנייה התכוונו ל- MySQL שהוא למעשה ה- SQL המשמש ביותר באינטרנט. הוא קוד פתוח וקצת שונה מ- Access SQL והגרסה העיקרית. עם זאת, זה יהיה כמעט זהה אם אתה רק רוצה לנסות את הטיפים שאנחנו הולכים להראות לך במדריך זה.

אנשים שבבעלותם אתר וורדפרס ומנהלים ממשק ניהול מבוסס cPanel יכולים בקלות לקבל גישה ל- SQL. אם אתה אחד מהם, כל שעליך לעשות הוא לפתוח את אפליקציית phpMyAdmin לגישה למסד נתונים ולהתחיל להריץ שאילתות SQL. מכיוון שהגרסאות שהזכרנו – MySQL ו- SQL – שתיהן ממש גמישות, יש לכם המון ממשקים ואפשרויות להתחיל לפעול איתם..

זה תלוי רק המשתמש איך נראה התהליך. ניתן לבצע שאילתות SQL בממשקים גרפיים או בטקסט פשוט, תוך הקלדת שורות פקודה באופן מיושן. מה שבאמת חשוב זו התוצאה הסופית, שתהיה זהה בשני הכיוונים אם תעשו זאת נכון. זה בדיוק מה שאנחנו הולכים להראות לכם עכשיו: איך לעשות את זה נכון.

כיצד להריץ שאילתה בחר?

אנו מתחילים עם הפשוט ביותר, ה- בחר שאילתה שהיא גם שיטה נפוצה מאוד אם ברצונך לקצור נתונים. בכל פעם שיש לך מסד נתונים עם נקודות נתונים חשובות שצריך לאסוף ולסיכום, אתה יכול להשתמש בשיטה זו. ניתן להשתמש בשאילתא נבחרת בדרכים רבות, אך כעת אנו נציג בפניכם רק כמה יסודות אשר יסייעו לכם להבין את המושג..

כל טבלה עם נתונים מסווגים תתאים. בואו ניקח שולחן ספרים ברגע זה. אז הטבלה תיקרא ספרים ונניח שהיא מחולקת לשדות כמו כותרת, מחבר, סכום (כמות הספר במלאי) ומחיר. מעכשיו אנו הולכים להשתמש בשדות אלה עם כל אותיות גדולות בקוד SQL.

כעת אם ברצונך לסכם את הפרטים האמורים לעיל על כל ספר זמין בטבלה, עליך לבצע שאילתת בחירה. זה יוצר לך רשימה קלה להבנה עם כל המידע שסיכם בצורה יפה. השלב הבא הוא ליצור את הקוד שאומר למחשב מה אתה רוצה והיכן נמצא כל שדה. בואו נראה איך הדוגמא שלנו הייתה נראית בקוד SQL:

בחר כותרת, מחבר, סכום, מחיר

מאת ספרים;

כפי שאתה יכול לראות, שאילתה זו אינה ספציפית במיוחד. מה אם אתה רוצה רק מידע על ספרי סטיבן קינג ופאולו קואלו בחנות? כמובן, תמיד יש Microsoft Excel בו ניתן לייבא את הטבלה, ואז לסנן את סטיבן קינג ופאולו קואלו ואז לארגן את כל המידע. עם זאת, זה ייקח כמה צעדים בהשוואה ל- SQL, שם אתה רק צריך להוסיף שורת קוד קצרה. אם ברצונך לסנן את שני המחברים, עליך להשתמש רק איפה בקוד SQL באופן הבא:

בחר כותרת, סכום, מחיר

מאת ספרים

איפה המחבר = ‘סטיבן קינג’, ‘פאולו קואלו’;

הסמל הוא תמיד בסוף הקוד כפי שמוצג בשתי הדוגמאות. בשפת מחשב, הסמל אומר שזו נקודת הסיום של הפקודה שלך ואין עוד מה לעשות. פרט חשוב נוסף הוא שאתה צריך להקליד את הפקודות באותיות גדולות: WHERE, SELECT, FROM.

השתמש בתוהו ובפסיקים כמוצג. תוכל גם למצוא את הקודים ל- SQL בגוגל בכל עת שתזדקק לה. פשוט ספר לחיפוש בגוגל מה אתה רוצה לעשות ב- SQL וישנם טונות של אתרים שיכולים להראות לך את הקוד הנכון עבורו.

כיצד להפעיל שאילתה עדכנית?

עבודה עם מסדי נתונים כוללת גם עדכון של כמה נקודות נתונים מדי פעם. ניתן לעשות זאת בקלות עם SQL, אתה רק צריך קודם לקבל אישור או אחרת לא תוכל לשנות שום דבר. לאחר שתצליחו לקרוא ולכתוב במאגר המסויים, תוכלו להתחיל בקידוד.

יש הרבה דברים שיכולים להשתבש כשמשנים בסיס נתונים, לכן חשוב לדייק את הקוד. אם אתה משתמש ב- בחר פקודה בדרך הלא נכונה, יש לך סיכוי להעמיס על השרת יתר. או אולי תרצה לאסוף נתונים אבל רע בחר הפקודה נותנת לך את התוצאות הרעות ואולי אפילו לא תשים לב לכך.

מצד שני, באמצעות ה- עדכון פקודה בדרך הלא נכונה, אתה יכול בסופו של דבר לשנות את כל בסיס הנתונים. כדי לוודא שמסד הנתונים שלך לא יגיע לסל המיחזור, צור גיבוי לפני שתחיל את הקוד.

הנתונים משתנים כל הזמן, במיוחד בעסקים. אם ברשותך בסיס נתונים ואתה זקוק לעדכון חלקים ממנה, ה- עדכון הפקודה יכולה לעזור לך. נחזור לדוגמא הספרים. אם יש לך מסד נתונים מסווג על הספרים בחנות, יתכן שתצטרך לעדכן את המחירים מדי פעם. אם מחיר ספרך Fifty Shades of Grey השתנה ואתה צריך לעדכן אותו, זהו קוד ה- SQL שאתה צריך להשתמש בו:

עדכון ספרים

הגדר מחיר = ‘9.99’

WHERE TITLE = ‘חמישים גוונים של אפור’;

כתוצאה מכך, לספר חמישים גוונים של אפור יהיה מספר חדש בתחום PRICE, וציין שהוא עולה מעתה 9.99 דולר. עכשיו אם אינך נזהר, אולי תשכח להוסיף את ה- איפה חלק והקוד ישנה את כל המחירים בבסיס הנתונים. ואז ייקח הרבה זמן למצוא שוב את המחיר הנכון לכל ספר.

עבוד על כישורי SQL שלך

על ידי תרגול שיטות SQL נוספות, אתה יכול להפוך למאסטר בשפה זו. זה יכול להיות כלי רב עוצמה להפליא לניהול נתוני העסק שלך תוך חיסכון רב בזמן. לאחר כמה ימי תרגול, תוכלו להשתמש בכל הפקודות הבסיסיות מבלי שתטעה אחת.

אם אתה מעוניין ללמוד SQL, ישנם כמה קורסים מקוונים טובים באמת שיכולים ללמד אותך כמה שיטות מתקדמות. וודא שקראת כמה ביקורות לפני שמתחילים קורס כלשהו ואז בחר את זו שמתאימה בעיקר לצרכים שלך. חוץ מזה עדכן ובחר, ל- SQL יש הרבה יותר מה להציע. להלן רשימה קצרה, רק כדי לתת לך מושג לגבי כמה מפקודות SQL הפשוטות ביותר:

 • מחק – מאפשר למחוק נקודות נתונים ספציפיות בבסיס הנתונים
 • להכניס לתוך – השתמש בזה בכל פעם שתרצה להוסיף נתונים חדשים לטבלה שלך
 • צור נתונים – זה מדבר בעד עצמו, יוצר בסיס נתונים ריק
 • שינוי נתונים – אתה יכול להשתמש בו כדי לשנות את בסיס הנתונים
 • צור אינדקס – אתה יכול ליצור מפתחות חיפוש חדשים בעזרת מפתח זה
 • אינדקס DROP – נפטר ממפתח חיפוש אם אינך זקוק לו
 • צור לוח – מוסיף טבלה חדשה למסד הנתונים
 • לוח שינוי – השתמש בטבלה זו אם ברצונך לשנות את הטבלה

אם תחליט ללמוד ולהשתמש ב- SQL, אל תצפה להשתמש בכל הפקודות הללו באופן קבוע. SELECT היא הפקודה הפופולרית ביותר אפילו בקרב אנשי מקצוע. הפקודות האחרות עשויות להיות מועילות מדי פעם, אך זה תלוי גם באיזה סוג מסד נתונים אתה עובד.

אם אתה עובד עם מסדי נתונים באופן קבוע, אתה בהחלט צריך SQL. כשתהיה טובה בשפה ובניהול מסדי נתונים באופן כללי, היא עשויה גם לפתוח מסלול קריירה חדש עבורכם. הדבר היחיד שעליך לעשות הוא להמשיך להתאמן כי יש טונות של הזדמנויות בנתונים גדולים, במיוחד לעסקים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map