מה זה פלסק? האם עליך להשתמש באירוח אתרים המופעל על ידי Plesk?

מה plesk


Plesk הוא אחד מפאנלי הבקרה המובילים באירוח אתרים עם 50% מתוך 100 ספקי שירותי האירוח המובילים ברחבי העולם המשתמשים בו. למרות שאתה יכול לרכוש רישיון Plesk בנפרד, לוח בקרה זה נכלל בדרך כלל בחינם בתוכניות אירוח משותפות, VPS ותוכניות אירוח ייעודיות של מספר ספקי אירוח. כלוח בקרה מבוסס אינטרנט, פלסק מאפשרת הפעלה יומיומית של אתר אינטרנט על ידי מתן פלטפורמה אחת לבעלי אתרים לניהול תכונות האירוח הכלולות בתוכנית האירוח שלהם, כמו הקמת אתרי אינטרנט, חשבונות דוא”ל, ניהול מסדי נתונים, גיבויים, יומנים.

קשורים: לוחות בקרה אירוח אתרים מובילים

במשך זמן רב, לא היו לוחות בקרה הגונים לשרתי Windows, אז פלסק הגיע למלא את החלל הזה, היבט המהווה את הפופולריות שלו בקרב אלה המסתמכים על אירוח מבוסס Windows. לפיכך, בניגוד ל- cPanel, השולט בסצנת לינוקס, Plesk הוא לוח הבקרה האפשרי עבור אירוח חלונות.

סקירה כללית של Plesk

פלסק היא פלטפורמה הצומחת כל הזמן הכוללת תכונות והרחבות עוצמתיות החל מעיצוב לביטחון. לכל הפחות, על לוח הבקרה לספק לפחות ארבעה שירותים: דואר, אינטרנט, מסד נתונים ו- DNS. עם זאת, לוחות בקרה מובילים כמו פלסק מספקים עשרות שירותי אירוח מכיוון שאירוח אתרים בחיים האמיתיים מורכב הרבה יותר ואינו מתממש רק לארבע הפיצ’רים הללו..

להלן סקירה של התכונות החשובות ביותר של פלסק:

אבטחה

אבטחה היא ללא ספק אחת מנקודות המכירה העיקריות של פלסק. Plesk מכסה במיומנות את אבטחת שרתי האינטרנט ואבטחת רמת החשבון.

Plesk תומך הן באימות LDAP והן באימות Active Directory, המאפשרים ניהול חשבונות במיקום מרכזי, והפעלת יומני ביקורת הרבה יותר קלים. נוסף על כך יש לו תמיכה באימות שני גורמים (למשל באמצעות המאמת של גוגל) מחוץ לקופסה. יש לו WAF מובנה (חומת אש ליישומי אינטרנט) המבוססת על mod_security, שתוכל להתאים ולהתאים. אתה יכול להירשם לחוקי Atomicore תמורת תשלום, אם אינך רוצה לטרוח לעדכן את הכללים בעצמך.

תכונה נהדרת נוספת שמגיעה עם Plesk מהקופסה היא Fail2Ban המנטרת כל העת קבצי יומן ויכולה לאסור כתובות IPv4 אם היא מגלה הרבה ניסיונות כניסה נכשלים לשירות. שים לב שזה יעבוד כראוי רק עם כתובות IPv4, כך שאם אתה משתמש ב- IPv6 ורוצה להשתמש ב- Fail2Ban אתה עלול להשבית את התמיכה של IPv6.

Plesk תומך במספר שרתי אינטרנט כמו אפאצ’י, NGINX ו- Litespeed, אך מבחינת האבטחה הם מספקים גם שילוב של ‘ענקי הצפנה’. באפשרותך לאפשר אתרים HTTPS בחינם עם מספר לחיצות בלבד בלוח הבקרה. אין סיבה שמישהו ירצה להפעיל אתרים לא מאובטחים או שמישהו לא ירצה לפחות להנגיש אותם באמצעות https. ניתן להשתמש בתעודות ההצפנה של Let גם לאבטחת שרתי דואר (IMAP, SMTP).

אם אתה מפעיל אתרים מבוססי PHP, עליך לדעת שיש מגבלות מסוימות עקב אבטחה ביישומי PHP. כמובן שתוכלו להשבית אותם אם תרצו, אך כברירת מחדל Plesk מגיע עם הגדרות אבטחה מוגדרות של PHP. לדוגמה, מגבלות OpenBaseDir, allow_url_include מוגדרות ככזו וכו ‘.

Parallels, החברה שעומדת מאחורי פלסק, הצטרפה בשיתוף פעולה עם CloudFlare ליצירת ServerShield, שהיא הרחבה לפלסק, אך היא מגיעה עם Plesk 12. ServerShield מגן על אתרי האינטרנט שלך מפני התקפות DDoS ותקריות פריצה אחרות, ויש לה אפילו CDN מובנה. שיתוף פעולה מסוג זה מעיד בבירור שפלסק הוא לוח בקרה מונחה אבטחה.

העובדה שפלסק מתייחסת לאבטחה ברצינות רבה, באה לידי ביטוי גם בתגובתיות שלה לפגיעויות. בעיות אבטחה מוכרות תוך יום, ותיקונים משוחררים בממוצע תוך 9 יום לעומת cPanel, שלוקח 9 ימים רק כדי להכיר בבעיות אבטחה ו -28 יום בממוצע כדי לשחרר תיקונים..

שימושיות

מכיוון שתפקידם לסייע בניהול פעולות שרת מורכבות, על לוחות הבקרה לדרג שמישות גבוהה עד כדי כך שגם למתחילים יהיה קל להכיר את פונקציות הפאנל..

הממשק של פלסק זכה למתיחת פנים מאסיבית לאורך כל הגרסאות האחרונות, וכך נוספו נושא ממשק משתמש חדש, עיצוב מלא תגובה, אייקונים ברזולוציה גבוהה, תצוגה מוכנה לרשתית, ממשק משתמש הניתן להתאמה וכו ‘. Plesk תומך בכל הדפדפנים העיקריים, מספק גישה מבוססת תפקידים וממשק משתמש הניתן להתאמה לתפקידי משתמשים באמצעות קביעות מוגדרות מראש של הממשק.

תאימות מערכת הפעלה

שוק האירוח של חלונות אינו זניח, כך שאם אתה מתכוון להיכנס לשוק ההוא, אתה בהחלט נתקל בפלסק. בעוד cPanel הוא לינוקס בלבד, Plesk פועלת עם אותן ערכות תכונה הן ב- Windows והן ב- Linux.

מיתוג

Plesk מאפשר התאמה אישית ומיתוג אם כי עורותיהם השונים זמינים. הם אפילו מאפשרים לך ליצור עורות משלך, כך שתוכל למתג מחדש את הממשק בהתאם לצרכים שלך. Plesk מציעה גם תמיכה מקומית ל 32 שפות.

אפליקציות סלולריות

Plesk מאפשרת להשתמש בנייד שלך לביצוע פעולות לניהול שרתים באמצעות אפליקציות Android, Windows ו- iOS הנתמכות באופן מלא. כל תכונה שיוצאת בפלסק תתמוך גם בנייד.

תוכניות & תמחור

אמנם רישיון Plesk כלול בחינם בחשבונות אירוח מבוססי Windows ושרתי של ספקי אירוח רבים (למשל HostGator, GoDaddy), אך יש לך גם אפשרות לרכוש רישיון בנפרד עבור תוכנית אירוח לא מנוהלת שיש לך..

יש שלוש תוכניות רישוי – מנהל רשת, Web Pro ומארח אתרים. אתה יכול לבחור לשלם חודשי עבור כל תוכנית או אחת לשנה, ובמקרה זה תקבל חודשיים חופש.

תוכנית מנהל האתר עולה 3.75 $ לחודש (מחויבת מדי שנה), והיא תוכנית המתאימה לניהול אתרים ושרתים, תוכנית Web Pro עולה 7.50 $ לחודש עבור VPS או $ 11.25 לחודש לשרתים ייעודיים והיא מכוונת למפתחים ומעצבים ( הוא כולל חבילת מפתחים, ערכת כלים של WordPress, ניהול מנויים וניהול חשבונות), בעוד שתוכנית מארח האינטרנט עולה 11.25 דולר לחודש עבור VPS או 26.25 דולר לחודש לשרתים ייעודיים..

ספקי אירוח אתרים מובילים בפלסק

כעת, לאחר שיש לך חזון ברור לגבי מהו פלסק ואיך זה עובד, סביר להניח שתרצה לדעת באיזה ספק אירוח כדאי לך לבחור, שמציע לוח הבקרה של פלסק. להלן שלוש חברות האירוח המובילות ב- Plesk שאנו ממליצים עליהן:

החברה
מחיר מ

1HostGator ספק השירות הטוב ביותר של Plesk4.76 $ לחודש
2חברת אירוח פלסק זולה0.99 $ לחודש
3אירוח אתרים Plesk אמין50 $ לחודש

סיכום

אי אפשר להכחיש ש- cPanel הוא לוח הבקרה הסטנדרטי בתעשייה עבור שרתי לינוקס, ולמרות שלפלסק נוכחות חזקה יותר בזירת Windows, ראוי גם להיחשב לאחד מפאנלי הבקרה המובילים של לינוקס. Plesk תוכנן לעזור אפילו למנהלי אתרים חדשים לנהל בקלות תשתיות ולאבטח באופן מלא אתרים ויישומים באופן אוטומטי.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map