PHP לעומת פייתון – מהם ההבדלים והדמיון?

פיתון לעומת php


PHP ו- Python הן שתי שפות קידוד פופולריות מאוד שקיימות כבר הרבה זמן. PHP היא אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר לפיתוח אתרים, בעוד שפייתון היא שפת תכנות חזקה לשימוש כללי המאפשרת בדיקת אב-טיפוס כתכנות חלקה. שניהם קוד פתוח וניתן להשתמש בהם בחופשיות על ידי כל אחד. קל ללמוד את שניהם, הודות לכמויות האדירות של התיעוד הקיים וקהילות הענק שלהם.

שתי שפות התכנות הללו שונות זו מזו מבחינת הפונקציונליות והתכונות והן משמשות באופן נרחב למטרות שונות. לכל אחת מהן שפות נהדרות לפיתוח אתרים, תלוי באיזה סוג פיתוח באינטרנט תרצו לעשות. אבל אם ברצונך לבצע פיתוח אתרים עם פייתון, תצטרך להשתמש במודולים ומסגרות תוספות כמו Django או Flask..

פייתון היא שפה המשמשת מאוד בגרפיקה, הנדסה ומדע. זה מאפשר כתיבה מהירה וחלקה של יישומים ופיתוח אב-טיפוס.

אם אתה מחפש להרחיב את כישורי התכנות שלך, למד את שפת התכנות הראשונה שלך או ללמוד שפה חדשה, כאן תוכל לגלות את רוב הדברים שאתה צריך לדעת כדי לצאת לדרך ברגל ימין ולעזור לך לבחור את השפה אתה צריך ללמוד. אבל הדבר הטוב ביותר יהיה ללמוד את שניהם, מכיוון ש- PHP הוא פשוט וכלי לפיתוח אתרים מדהים, בעוד שפייתון פשוט שימושי ומהנה.!

מה זה PHP?

PHP או מעבד היפר-טקסט הוא מטרה כללית ושפת סקריפט בצד השרת, המשמשת בעיקר לביצוע משימות פיתוח אינטרנט, כגון יצירת דפי אינטרנט דינמיים. בהיותה שפת תכנות מונחה עצמים, היא מאפשרת למתכנתים להתמודד עם משימות יצירתיות ביתר קלות משפות אחרות. הוא חולק תחביר דומה עם C ו- C ++. ניתן להבדיל קובץ PHP מאחרים על ידי התבוננות בתוסף .php. ניתן לשבץ אותו גם בדף האינטרנט של HTML, מה שמקל על פיתוח דפי אינטרנט דינמיים.

מכיוון שזו שפת סקריפט בצד השרת, היא פועלת בשרת, במקום מחשב הלקוח. הפעולות מבוצעות בשרת והן מוחזרות למשתמש הקצה. זה משמש בשרתים של לינוקס ברוב המקרים. ניתן לשלב אותו עם הרבה מסדי נתונים פופולריים כמו Oracle, MySQL, Postgre SQL, Sybase, Microsoft SQL Server ו- Informix. PHP מחזיקה כיום ב 82% מנתח השוק, מה שהופך אותה לאחת משפות הסקריפט הפופולריות ביותר בצד השרת. זה פשוט מאוד לכל מתחיל ומציע הרבה תכונות מתקדמות למתכנתים מנוסים. למרות ש- PHP מתמקד בעיקר בסקריפטים בצד השרת, אתה יכול לעשות הרבה יותר עם זה.

לדוגמה, PHP מאפשר לך לעשות דברים כמו:

 • צור דפי אינטרנט וקבצים דינמיים בקלות.
 • שלח דוא”ל למשתמשים מטופס. משתמשים יכולים למלא טופס באתר האינטרנט שלך כדרך ליצור איתך קשר ולשתף את המידע שלהם איתך. אתה יכול לתת להם את כל המידע הדרוש להם בהודעת הדוא”ל שתשלח אליהם.
 • איסוף נתונים באופן אוטומטי מהאינטרנט. אתה יכול לאסוף דברים כמו תמונות, תוכן שונה, פרטי משתמש ומספרי כרטיסי אשראי וכן הלאה.
 • אתה יכול לעקוב אחר המשתמשים באתר שלך. PHP מאפשר לך לשלוח ולקבל בקלות קובצי cookie המאפשרים לך לעקוב אחר האינטראקציה של מבקרים עם האתר שלך.
 • צור כניסה לחברות. PHP מאפשר לך ליצור אזור מיוחד לחברי האתר שלך אם אתה רוצה לארח תוכן בתשלום או סתם רוצה שיהיו משתמשים רשומים.
 • כתוב יישומי שולחן עבודה. זו לא השפה הטובה ביותר לבחור עבור פיתוח יישומי שולחן עבודה עם ממשק משתמש גרפי, אבל אם אתה יודע להשתמש ב- PHP מספיק טוב, אתה יכול לעשות זאת בקלות.
 • צרו שעון, לוחות שנה והרבה דברים דינמיים. אתה יכול לעבד באופן דינמי את כל המידע שאתה רוצה, כך שהשמיים הם הגבול, באיך אתה משתמש ב- PHP לפיתוח אתר האינטרנט שלך.

היתרונות של PHP

 • תאימות בין פלטפורמות – PHP פועל ברוב מערכות ההפעלה הגדולות כמו Windows, Linux, Mac OS וכמעט כל סוג של מסד נתונים.
 • ביצוע מהיר – סקריפט שנכתב ב- PHP מבצע ביצועים מהירים בהרבה מאלו שנכתבו על כמה שפות סקריפט אחרות כמו JavaScript או ASP.Net.
 • שפת תכנות מבוססת קוד עמוק ניתן להשתמש ב- PHP ליצירת מערכות ניהול תוכן מורכבות מאוד (CMS) כמו וורדפרס, דרופל, ג’ומלה ומג’נטו.. אין צורך במעבד קוד או במהדר.
 • כמעט כל ספק אירוח תומך ב- PHP – זוהי אחת משפות התכנות הפופולריות ביותר וכמעט כל ספק שירותי אירוח תומך בה, מכיוון שאין לה בעיות תאימות כאשר יישום PHP צריך להפעיל בשידור חי.
 • זה יציב – ל- PHP תמיכה רבה של מפתחים היא עמוד השדרה, כך שאם יש באגים בעייתיים, מישהו יהיה בדרך לתקן את זה, ברגע שהם יתגלו.

חסרונות PHP

 • אבטחה מכיוון ש- PHP היא שפת תכנות בקוד פתוח, יש מקום לכל אחד לגלות באגים או חורים לולאה שהם יכולים לנצל..
 • איטי יותר ממתחרים חדשים – PHP מהיר אך לא מהיר יותר משפות סקריפט חדשות יותר בצד השרת כמו Node.js.
 • PHP אידיאלי לפתרונות eCommerce אך אינו מתאים ליישומים גדולים יותר – יהיה קשה לתכנת יישום בקנה מידה גדול עם PHP ויהיה קשה לתחזק אותו.

מה זה פייתון?

פייתון היא שפת תכנות ברמה גבוהה, מפורשת ומכוונת עצמים שמשולבת עם כריכה דינמית והקלדה דינאמית. ניתן להשתמש בו לפיתוח יישומים בקצב מהיר וניתן להשתמש בו גם כדי לקשור את הרכיבים הקיימים ביישום גדול יותר יחד. יש לו תחביר פשוט מאוד שקל ללמוד, וזו הסיבה שהוא משמש בכל רחבי העולם להוראת התלמידים לתכנת. כ- 60% מבתי הספר משתמשים בפייתון כשפת היכרות לתכנות. ההטבעה של הצהרות המקור של פייתון הופכת את הקוד שלה להרבה יותר קל לקריאה ומבין את כולם יחד.

אין צורך להרכיב את הפיתון, המציע כמות עצומה של פריון, מה שהופך את מחזור עריכת הבדיקה-ניפוי להרבה יותר מהיר. קל מאוד לבצע ניפוי של תוכניות פייתון שכן במקרה של קלט רע; באג יעלה חריג רק ברגע שהמתורגמן יגלה את השגיאה. אם התוכנית לא תופסת את החריג, היא תדפיס עקומת ערימה.

הבאגים נכתבים בפייתון עצמו ומעיד על כוחו האינטרוספקטיבי המובהק של פייתון.

היתרונות של פייתון

 • קל לקרוא תוכניות – בזכות התחביר האלגנטי של פייתון, קל הרבה יותר לקרוא ולכתוב בהרבה משפות שפות אחרות.
 • קל לשימוש – הכנת תוכנית לעבודה היא פשוטה וישירה, וזו הסיבה לפייתון נעשה שימוש נרחב לפיתוח אב-טיפוס.
 • קל להרחבה – אתה תמיד יכול להוסיף מודולים חדשים המיושמים ומורכבים בשפה כמו C או C++.
 • תומך מונחה עצמים תכנות עם ירושה מרובה ושיעורים.
 • תכונות תכנות מתקדמות – לפייתון הבנות רשימה, גנרטורים ותכונות שימושיות רבות אחרות.
 • יש הרבה קבוצות עניין מיוחדות – לפיתון קהילה גדולה ורבים מחלקים שונים המשתנים כולם בדברים שונים, כמו מאמץ מדעי או טיפוס-טיפוס.

החסרונות של פייתון

 • פייתון איטי. הרבה יותר איטי מ- C ++, PHP והרבה יותר משפות תכנות.
 • פייתון אינו מתאים לעבודה מרובת מעבד / רב ליבות.
 • יש הרבה מגבלות עם גישה למסד נתונים.
 • שפה לא טובה לפיתוח סלולרי.
 • יש הרבה מגבלות עיצוביות. Python היא שפה שהוקלדה באופן דינאמי, כך שיש לה יותר שגיאות המופיעות רק בזמן ריצה ולכן דורשות בדיקות רבות יותר.

PHP לעומת PYTHON

שתי שפות תכנות אלה שונות זו מזו מבחינת השימוש, התכונות והפונקציונליות, אך יש להן גם הרבה בסיס משותף. מפתחים צריכים להבין את אלה כדי לדעת באילו שפות הם צריכים להשתמש כדי לבצע משימות מסוימות טוב יותר.

חשוב לציין מיד מהעטלף שלמרות של- PHP תכונות פיתוח אינטרנטיות מובנות בתוך הליבה שלו, פייתון מסתמך על מודולי תוספות..

תכונות נפוצות של PHP ופייתון

 • הם יכולים לשמש לתכנות וכללי סקריפט למטרות כלליות.
 • שתי השפות מתפרשות, שפות ברמה גבוהה שיש להן הקלדה דינאמית.
 • שתיהן שפות קוד פתוח הנתמכות על ידי קהילות מפתחים גדולות.
 • שניהם מובנים בקלות וקל ללמוד.
 • בשתי השפות יש תמיכה בשרשור שיטות.
 • קל להרחיב את שניהם ב- Java, C ו- C++.
 • לשניהם תמיכה במספר משתנים של טיעוני פונקציות.
 • יש להם הצהרות בודדות לכל סוגי הנתונים.

ההבדלים בין PHP לפייתון

סוף סוף הגענו לשיא ההשוואה שלנו. הגיע הזמן שנבדוק את ההבדלים העיקריים בין PHP לפייתון שמבדילים אותם. בלי להתמודד יותר, בואו ונדבר!

לפייתון קוד קריא ומינימליסטי יותר – פילוסופיית העיצוב של פייתון מדגישה את קריאות הקוד. זה מקל על המפתחים לכתוב קוד מאורגן ונקי, ללא קשר לסולם הפרויקט או לגודל התוכנית. קל לבנות יישומים מורכבים בפרק זמן מינימלי עם Python.

פרדיגמות – לשתי השפות יש קווי דמיון וכוללות מספר פרדיגמות תכנות נפוצות. Python כולל תמיכה בסגנונות תכנות מונחים היבטים, מונחים עצמים, פונקציונאליים ומובנים היטב. ל- PHP סגנון תכנות פונקציונלי, מונחה עצמים, רפלקטיבי, פרוצדורלי.

פייתון גמיש יותר אך אינו טוב לפיתוח יישומי אינטרנט – ניתן להשתמש בו כדי לפתח כל מיני תוכנות ויישומים. זה מתאים גם באופן מושלם ליצירת יישומים מדעיים, טיפוס-טיפוס ואפליקציות שצריך לעבד כמויות אדירות של נתונים. יש לו הרבה יותר גמישות מ- PHP אך הוא לא כל כך טוב לפיתוח יישומי אינטרנט.

PHP עדיף לפיתוח אתרים – PHP תוכנן תוך התחשבות בפיתוח אתרים, וכך הוא מגיע עם המון תכונות פיתוח משובצות באינטרנט. קל יותר לכתוב כתיבת אתרים ב- PHP מאשר בפייתון, מכיוון שפייתון היא שפת תכנות לשימוש כללי. אבל עם המודולים הנכונים של צד שלישי, פייתון יכול להיות כלי יעיל מאוד לפיתוח אתרים.

פייתון מאובטח יותר – פייתון נחשב לאחת משפות התכנות המאובטחות ביותר שיש כרגע. יש לו מספר תכונות אבטחה שהופכות אותו נהדר לכתיבה מהירה של יישומים מורכבים עם יעדים ופונקציות ספציפיות בראש.

ליישומי PHP יש הרבה בעיות אבטחה בהן ניתן לטפל בכלים נוספים המשפרים את האבטחה שלהם.

סיכום

ההחלטה אם PHP או Python טובים יותר היא אתגר קשה, אפילו עם הידע הדרוש בהישג יד. בסופו של דבר, הכל תלוי במשימות שיש לכם ובדרישות האישיות שלכם.

PHP היא הבחירה העיקרית עבור מפתחים המעוניינים לפתח אתרים מודרניים ויישומי אינטרנט. לאלה יש הרבה יציבות וניתן לפתחם בקצב מהיר. זה גם קל יותר למצוא אירוח אתרים עם תמיכה ב- PHP מאשר בפייתון. בעוד שכמעט כל חברת אירוח תומכת בגירסה החדשה ביותר של PHP, יש להם אפשרויות פייתון שונות. PHP מוטמע בשרת האינטרנט. ניתן להטמיע יישומי פייתון בשרת האינטרנט או יכולים לפעול בתהליך נפרד, מה שעלול להפוך אותו פחות יציב ואיטי בסופו של דבר. הסיבה לכך היא שמדובר בתהליך שאינו מתמשך, מה שאומר שתהליך חדש יצורף בכל בקשת שרת.

לעומת זאת, פייתון ממוקד יותר בתכנות לשימוש כללי, אבות-טיפוס וקוד חזק. זה מציע למפתחים אפשרות לבנות יישומי תוכנה הניתנים להרחבה. זה גם טוב לפיתוח אתרים, אם כי דורש מספר מודולים נוספים.

לכן, לפני שמתחילים בפרויקט חדש, חשוב שכל מפתח יעריך את התכונות של Python וגם של PHP כדי לדעת בדיוק מה יעבוד הכי טוב עבורם. ברגע שאתה יודע את התכונות והדרישות המדויקות של הפרויקט שלך, קל יותר למצוא שפת תכנות המחמיאה להם.

3 ספקי PHP והפייטון הטובים ביותר

בין אם תבחר בשפת תכנות שתפתח את פרויקט האינטרנט הבא שלך, תצטרך שירות אמין. ערכנו רשימה של חברות האירוח הטובות ביותר שמתאימות גם ל- PHP וגם לפייתון.

החברה
מחיר פרומו

1אירוח זול עבור php ופיתון3.49 $ לחודש
2האירוח הטוב ביותר עבור php ופיתון3.95 $ לחודש
3אירוח אמין לפיתון ו- php3.95 $ לחודש
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map