התפתחות השיווק – סקירה קצרה

אבולוציה שיווקית


כולנו מודעים עד כמה חשוב השיווק בעולם של ימינו. קמפיין שיווקי מצליח לא רק יקבע אילו מוצרים מוכרים טוב יותר; זה יכול להשיג כל כך הרבה יותר מזה. היא יכולה (ועשתה) להחליט על הנשיא הבא של האומה המשפיעת ביותר בעולם.

האמרה הישנה, ​​”שיהיה לך מוצר טוב והיא תמכור את עצמה” כבר לא נכונה. בימינו, מדובר יותר ב”שיווק טוב, ובקושי אתה זקוק למוצר. ” או סביר יותר – “שיווק גרוע, ולא משנה כמה המוצר שלך טוב, אתה דפוק”: אבל זה לא תמיד היה כזה.

שיווק הוא ותיק – אנשים תמיד רצו להדגיש את המוצר שלהם, מנסים לנצח את התחרות ולגרום לכם לקנות מהם. אבל בעולם של היום, שיווק הוא עסק לעצמו – אנשים שעובדים עליו באוניברסיטאות, הם מקדישים את חייהם בניסיון לשפר את זה ולגרום לכך מיליוני דולרים. גם לעצמם וגם למוצרים שהם מנסים למכור. במאמר זה, נסקור את ההיסטוריה של השיווק, ונראה לך איך הכל התחיל, כמה מהר הוא צמח, איפה זה עכשיו ולאן זה הולך ללכת בעתיד. תישאר איתנו.

עולם פוסט-תעשייתי – איפה הכל התחיל

החל בשיווק

העולם הפוסט-תעשייתי פתח שווקים חדשים ותחרות. תעשיות התעשייה צמחו במהירות, והדבר הביא לכך שיותר מוצרים יהיו זמינים לאנשים רגילים. מכיוון שעובדים קבועים יכלו להרשות לעצמם דברים נוספים, החברות רצו לשכנע אותם כיצד המוצר שלהם הוא הטוב ביותר. עם זאת, השיווק האמיתי נאלץ להמתין עד שנות ה- 60 לפני כן המוכרים עדיין האמינו כיצד מוצר טוב ימכור את עצמו.

בשנות ה -60 המותגים הגדולים שלטו בתעשיות. היה להם שיווק, אך מטרתו היחידה הייתה לחזק את המונופול שלהם עוד יותר. בסניפים בהם היה מותג גדול, כל המתחרים הפוטנציאליים האחרים לא התייאשו מלהיכנס למירוץ. וזה לא קשור למונופול המוצרים האיכותי שמאפשר למותגים גדולים למכור מוצרים באיכות נמוכה יותר במחירים גבוהים יותר. הכל היה צריך להשתנות וזה קרה.

ייצור המוני

הדברים החלו להשתפר בשנות ה -80. הטכנולוגיה והתעשייה הגיעו לשיאים חדשים שנה אחר שנה, ויצרנים חדשים לגמרי החלו להציף את כל אזורי השוק. זה הביא לתחרות בריאה, ועד מהרה המוכרים החלו לחפש דרכים חדשות כדי לקדם את מוצריהם.

זה מוביל אותם ישר לשאול את הלקוחות שלהם. לפתע יצרנים התחילו לדאוג לחוות דעת הלקוחות שלהם ולא רק לכספם. עם זאת, הכל לא היה נהדר. התחרות אילצה את היצרנים להפחית את איכות המוצרים שלהם, כדי לשמור על ההוצאות והמחירים נמוכים. המוכרים עודדו רק למכור ולמכור יותר, לא משנה מה אתה עומד ביעד שלך או שאתה נעלמת.

משמרת איכותית

שנות ה -90 העבירו את הדברים קצת יותר בכיוון הנכון. יצרנים ומוכרים הבינו שהצרכנים רוצים איכות וכי אם אתה נותן להם מוצר טוב, הם מוכנים לשלם יותר. כמו כן, נוצרו טרנדים חדשים – אנשים החלו לדאוג לסביבה, לדאגות חברתיות ואג’נדות דומות.

מוצרים שהיו חלק מה”עידן החדש “, המקדמים כמה ערכים בריאים נמכרו טוב יותר. המשווקים ראו את ההזדמנות והצטרפו לזרם – נולד השיווק ההוליסטי. מוצרים החלו לקדם צדקה, תרומות, היו מעורבים בפעילויות חברתיות. מוצרים “ירוקים” וידידותיים לסביבה היו פופולריים יותר ויותר, ואנשים אפילו היו מוכנים לשלם יותר רק כדי להשיג מוצר שטוב יותר לסביבה. מזויף או לא, השיווק הזה עבד, והוא למעשה עזר לגבות סכומים כבדים למטרות הנכונות.

המאה ה -21

האינטרנט צמח בשנות התשעים, אך במאה החדשה הוא הפך לנפוץ ומהיר בהרבה. זה סיפק דרך ליצרנים מקוריים וקטנים יותר להגיע ללקוחות שלהם, באופן ישיר. מותגים חדשים קמו, וסוג חדש של מותגי מותגים החלו לספר את סיפוריהם, לתת לקונים ולקוחות שלהם להתייחס ולהזדהות. מותגים חדשים החלו לטפל בלקוחות והיו סקרנים באמת לגבי חוות דעת ומשוב של לקוחות.

חווית הלקוח הפכה לחלק מהותי מכל התהליך. הלקוח לא רק היה קונה את המוצר; הם היו קונים את כל הסיפור שמאחוריו. יתרה מזאת, הלקוח יהפוך לפרסומת ללא נשימה – על ידי קשר חזק עם המותג, אנשים יתחילו להמליץ ​​עליו לחברים ובני משפחתם.

העידן המקוון

שיווק אינטרנטי

היום הכל עלה לרשת. בעזרת כלי אינטרנט מודרניים, למשווקים יש יותר תובנות לגבי התנהגות הלקוח מאי פעם. על ידי איסוף וניתוח נתוני תנועה, משווקים יכולים להתאים את האסטרטגיה ולהכות ישירות בקהל היעד שלהם.

כמו כן, מכיוון שכל שוק מוצף, קמפיינים שיווקיים מנסים להיות יותר נישה, מכוונים לקבוצות לקוחות קטנות וספציפיות יותר. כיום עדיף שיהיה צבא קטן יותר של עוקבים כמעט כמו פולחן, שיקדם את המוצר האיכותי (והיקר יותר) שלך בכל פעם שהם יכולים, מאשר שיהיה לך פיתרון גנרי בעלות נמוכה להמונים, שיש לו אין מוניטין.

בשנות ה -90 ותחילת המאה העשרים, אתר היה רק ​​מקום בו חברות היו משאירות מידע בסיסי ומאפשרת לך ליצור איתן קשר בדרך אחרת. אבל ככל שהאינטרנט גדל, הכל השתנה.

בימינו לא תמצאו אתר גנרי; אף אחד לא רוצה להמר במוניטין שלהם. אפילו לחברות קטנות יותר יש אתרים מהבהבים. כולם מנסים לספר לכם את הסיפור האישי שלהם בדפים “איך הכל התחיל”. דף “החזון שלנו” יראה לך איך עסקים נוצרים לא בשביל הכסף (כן, נכון) אלא לכמה יעדים גבוהים יותר שיועילו לאנושות כולה. וכל עמוד “עלינו” יספר לך עד כמה הצוות מלהיב וייחודי באותה חברה מסוימת, לא כמו אף אחד אחר בעולם.

כלים חדשים

האינטרנט שם דגש גם על תחומי שיווק חדשים, למשל אופטימיזציה למנועי חיפוש. אתה יכול לקבל את האתר הנראה ביותר ואת המוצרים המעניינים ביותר, אבל אם הלקוחות שלך לא יכולים למצוא אותך בים של אתרים דומים, סיימת. כולם מתחילים את הגלישה באינטרנט במנועי חיפוש (קרא: גוגל), כך שהידיעה כיצד הם עובדים הפכה חשובה מאוד. SEO הופיע כמעט בן לילה, ומשחק החתולים והכלבים החדש החל. מומחי קידום אתרים מנסים כל הזמן למצוא דרכים וחורים חדשים להציב את אתרי האינטרנט שלהם ברשימות תוצאות החיפוש, ואילו האנשים מגוגל מנסים להמציא וליישם כללים חדשים על מנת לשמור על תוצאות החיפוש כנות ואתיות..

בלוגים הם סוג אחר של שיווק באינטרנט. פעם היו יומנים מקוונים פשוטים, אבל עכשיו הם כל כך הרבה יותר מזה. חברות משתמשות בבלוגים כדי לשתף מידע ראשוני עם לקוחותיהן, ומאפשרות להן להגיע לעולם המוצרים המועדף עליהן. הם משמשים ליצירת מודעות למותג, לשיפור חווית הלקוח וליצור לידים.

ולבסוף, מדיה חברתית – זהו כלי נהדר להגיע ישירות ללקוחות. יתר על כן, לענקיות המדיה החברתית כמו פייסבוק יש כלים שיווקיים משלהם המאפשרים לך למקד במדויק לקבוצות דמוגרפיות ספציפיות – לפי מין, גיל, מיקום, ואפילו השקפות פוליטיות. המשווקים רואים את הפוטנציאל של התמצאות במדיה החברתית, ומבלים יותר זמן ומשקיעים יותר כסף בענף השיווק הזה.

סיכום

איש אינו יכול לדעת בוודאות לאן יתקדם השיווק בעתיד, אך ישנם כמה סימנים מוגדרים לכך. ראשית, נייד. הגלישה הסלולרית עקפה את הגלישה בשולחן העבודה לפני שנתיים, ומגמה זו לא תיפסק בקרוב. משווקים מאמצים גלישה בניידים וימשיכו לעשות זאת בעתיד.

השיווק השתנה רבות בשבעים השנים האחרונות. לפני כן, הכל היה דומה (קרוב לא קיים). אך ככל שהתעשייה החלה לצמוח, ומותגים חדשים הציפו את השווקים, הכל השתנה, בפרק זמן קצר מאוד.

אבל הפריצה האמיתית הגיעה עם עליית האינטרנט. שיווק מקוון העלה את כל הסניף לרמה חדשה. בעבר נראו המשווקים מלמעלה על ידי מומחים כלכליים אחרים, כמין פחות. האינטרנט שינה את כל זה – השיווק כעת קריטי מתמיד, והוא צומח מיום ליום, ומשתלב בעידן ה- IT החדש..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map