זוויתי לעומת פולימר – מה ההבדלים?

זוויתי לעומת פולימר


מכיוון שמדובר במאמר בו אנו משווים את היתרונות בשימוש בזוויתי וגם בפולימר, ראשית עלינו לרענן מהי מסגרת ומדוע כדאי לכם להשתמש בזה. זווית ופולימר הן מסגרות JavaScript.

אך מהי מסגרת באופן כללי? במילים פשוטות, מסגרת היא סביבת עבודה. אתה יכול להשתמש במסגרת כדי לפתח יישום אינטרנט או משהו אחר בהתאם לתחום ההתמחות שלך. אך הכי חשוב שמסגרת מאפשרת לך לארגן את הקוד בצורה שתתאים לצרכי הפרויקט שלך.

ניתן לחלק את המסגרות לשתי קטגוריות:

 1. מסגרות שמשמשות יותר כמו ספרייה. אלה מעניקים לך חופש ברמה גבוהה יותר בהתאמה אישית של אופן עבודתך ובכך תהליך פיתוח אישי יותר.
 2. מסגרות מסורתיות. במילים אחרות, זהו סוג של מסגרת שיש דרך משלה לעשות משהו. נדרש שתלמד את התחביר כדי להשתמש בו כראוי ותצטרך לדעת את מושגי הליבה שהמסגרת בנויה עליהם. אלה לא יעניקו לך את אותה רמת חופש בעיצוב האפליקציה שלך, אבל אם תבחר נכון, זה באמת יעזור לך לבצע את העבודה בצורה מהירה ויעילה יותר..

השאלה היא: מדוע כדאי להשתמש במסגרת? אחרי הכל, אם אתה מפתח אפליקציית JavaScript, ניתן לכתוב את כל הקוד באמצעות JS פשוט ישן, ללא צורך במסגרת. יכולות להיות סיבות רבות לשימוש באחת, אבל אני אתן לך רק 2 שיספקו את מרבית המפתחים:

 • מבנה קוד. כמפתח אינטרנט, האם אתה אוהב קוד שאינו מובנה היטב? ברור שלא. כדי להיות טובים בהרבה במה שאתה עושה, במקרה זה לפתח אפליקציות אינטרנט, אתה צריך לארגן את הקוד שלך, כך שכל מתכנת אחר יוכל להבין אותו. אם תבחר להשתמש במסגרת (עבור האפליקציות הזקוקות להן), חבריך למפתחים יבינו את העבודה שלך טוב יותר. בימינו חלק עצום מכל אתרי האינטרנט מסתמכים במידה רבה על קוד JS, בעיקר מצד הלקוח. במקום להשתמש בשורות ארוכות של קוד JS, תוכלו לארגן את העבודה שלכם בצורה טובה יותר באמצעות מסגרת JS, ולהפוך לפרודוקטיביים יותר בגלל זה.
 • בסיום פרויקט חדש, יש לבדוק את היישום לפני שתשחרר אותו לשימוש נרחב. אבל איך מסגרת נכנסת להיבט זה? ובכן, חשבו על זה. בגלל העובדה שמסגרת מבנית את הקוד שלך בצורה שמישה יותר, בדיקת האפליקציה גם היא הרבה יותר פשוטה. אם צריך לשנות משהו, תוכלו לעשות זאת במהירות וביעילות יותר בגלל קוד המקור המאורגן.

כעת, לאחר שרעננו איזו מסגרת, כיצד משתמשים בה ולמה כדאי לכם להשתמש במסגרת, בואו נמשיך לדבר על Angular and Polymer, ואיזה מהן כדאי להשתמש במקרה שלכם. נתחיל עם Angular:

זוויתי

Angular הוא מסגרת JS, כפי שאתה בטח כבר יודע. זה שוחרר לראשונה בשנת 2012 על ידי גוגל והם יצרו אותו עם המושג Model-View-Controller (MVC לקיצור) בראש. המוקד העיקרי של Angular הוא לעזור למפתח ליצור יישומים עשירים ומורכבים מאוד של עמוד אחד בקלות. משהו שעוזר למשתמש להשיג זאת, הוא האפשרות ליצור תגיות HTML מותאמות אישית באמצעות המסגרת. תכונה זו הוצגה לראשונה על ידי Angular בשנת 2012. הדבר נעשה על ידי קידוד ההנחיה המתאימה שתעבד בהמשך על ידי Angular ותהפוך לתג HTML מותאם אישית. כמובן שכדי שזה יקרה עליכם לכתוב את הקוד עבור התג בעצמכם, מכיוון שזו תכונה בהתאמה אישית.

מהם היתרונות בשימוש ב- Angular? (בהמשך נכסה את אלה גם לפולימר)

 1. החיוב הראשון שאציין הוא העובדה שאפשר להשתמש ב- Angular ליצירת אפליקציות לכל סוגי הפלטפורמות. זה נכון! אתה יכול להשתמש במסגרת כדי ליצור אפליקציות עבור IOS, Android ואינטרנט. כל זה ארוז בכלי אחד בלבד. אם אתה מחפש מסגרת שתאפשר לך בהמשך להרחיב את תחום העבודה שלך, Angular יכולה להיות הבחירה הטובה ביותר שלך.
 2. המקצוען השני שמגיע עם שימוש ב- Angular הוא האפשרות לבדיקה. כבר ציינתי בקצרה מדוע חשוב לבדוק אפליקציה לפני שתשחרר אותה לציבור. Angular הוא שחקן חשוב בתחום זה. המסגרת פותחה כדי לאפשר למתכנת לבדוק אפליקציה הן על ידי שימוש בבדיקת יחידות והן בבדיקות מקצה לקצה.
 3. מכיוון ש- Angular הייתה קיימת די הרבה זמן, תוכלו למצוא באינטרנט תכונות וכלים רבים שיעזרו לכם להפיק את המרב מהמסגרת תוך זמן קצר. זה לא דורש הרבה הגדרות לפני השימוש. זה ממש טוב, כי יהיה לך יותר זמן להתרגל להשתמש בו.
 4. תמיכה מגוגל. אם אתה מנסה למצוא מסגרת JS שמקבלת עדכונים באופן קבוע ומגובה על ידי חברה רצינית, אז Angular היא מועמדת טובה. מכיוון שגוגל היא זו שיצרה את הכלי הזה, תוכלו לצפות לתמיכה רבה מצד המפתחים העומדים מאחוריו. עובדה זו הופכת את ההימור הבטוח לכל מי שמחפש מסגרת שתעבוד בעתיד הקרוב.
 5. הקהילה. זה אולי נשמע כמו בונוס כללי שמגיע לכל כלי. אבל זה לא המקרה. לכלים מקוונים רבים אין מאחוריהם קהילה, או אפילו אם הם עושים זאת, זה לא מועיל במיוחד עבור המשתמש הממוצע. זוויתית טובה יותר באזור זה. יש לה קהילה פעילה שתוכל ליהנות ממנה בקלות. אם אתה מעד על בעיה שצריך לפתור, יש סיכוי גבוה שמישהו אחר כבר הבין את זה. אתה רק צריך למצוא את התשובה שלך. אם איש לא טיפל בנושא הספציפי שלך, פשוט יידע אותם בפורום קהילתי. תקבל את הפיתרון שלך די בקרוב.

כעת, כאשר כיסינו כמה מהיתרונות בשימוש ב- Angular, האם יש לכך חסרונות?

אחד זה די חשוב הוא העובדה שלמידת המסגרת לא כל כך קלה. אם אתה מכיר את JS היטב, תקל עלייך. אבל לוקח לא מעט זמן ללמוד את כל הפרטים והרחבים של המסגרת, כי זה די מורכב. מלבד זה, אין הרבה יותר דקות להשתמש בזה.

פולימר

פולימר הוא מסגרת JS שעובדת יותר כמו ספרייה מאשר מסגרת קלאסית. זהו כלי קוד פתוח כלומר יש לך גישה מלאה לכל קוד המקור שמאחורי המסגרת. בגלל זה, פולימר מעניקה לך יותר חופש לארגן את סביבת העבודה שלך ככל שאתה רוצה. הספרייה פותחה על ידי מפתחי גוגל, אך כל אחד יכול לתרום לפרויקט ב- GitHub.

האם יש יתרונות לשימוש בפולימר על פני זוויתי? להלן כמה מהם רשומים:

 • דרוש רק קובץ HTML יחיד כדי שמפתח יוכל ליצור אלמנטים מותאמים אישית חדשים באמצעות פולימר. זה הרבה יותר אינטואיטיבי מאשר Angular. הסיבה לכך היא שאינך צריך לפתוח מספר קבצים כדי להבין את הרכיב שאתה פשוט יוצר.
 • אם אתה יוצר אפליקציה חדשה או אתר חדש לגמרי, בשלב מסוים עליך להכניס סטיילינג כלשהו כדי שהוא ייראה טוב עבור המשתמש העתידי. בתחום זה פולימר באמת מצטיין. פולימר תומך במשתני CSS ובהצהרות mixin מותאמות אישית של CSS, מה שהופך את תהליך הסטיילינג להרבה יותר תכליתי. בדרך זו תוכלו להשתמש בתכונות מודרניות שהציגה CSS3.
 • יתכנו מקרים, כאשר פרויקט זקוק לתמיכה גם מספריות או מסגרות אחרות, ולא רק מהפרויקט העיקרי בו אתה משתמש. אם זה המקרה, פולימר יכול להועיל מאוד בתחום זה. מכיוון שאין לה שכבה נוספת, אתה יכול לשתף נתונים בינה ובין יישומים אחרים של צד שלישי, הדרושים כדי לפתח את היישום.
 • מתרגלים למסגרת. כשאתה מתחיל ללמוד משהו חדש, זהו חלק חשוב מאוד, שעליך לקחת בחשבון לפני שאתה קופץ אליו. אם המסגרת שאתה בוחר ללמוד יש עקומת למידה תלולה מאוד, יתכן שייקח זמן רב מדי להתרגל אליו . אבל מה שלומך בפולימר בתחום הזה? אנו יכולים לומר בבטחה כי לפולימר יש תיעוד מאוד מפורט ומעודכן, שמגיע עם דוגמאות רבות שיעזרו לכל חדש ללמוד ללמוד במהירות את המסגרת. כדי להיות בקיאים בכלי זה, התיעוד של פולימרים יעזור רבות. אתה יכול גם להסתכל בקהילה הצומחת במהירות מאחורי כלי זה לבניית אתרים יחסית יחסית.

מסקנה – איזו מסגרת היא הטובה ביותר?

אלה רק חלק מהיתרונות, אם בחרתם ללכת עם פולימר על פני זווית.

השאלה שנותרה היא: איזו מהן עדיפה: זוויתית או פולימרית? התשובה היא זו: אם אתה צריך לפתח אפליקציית אינטרנט עשירה ומורכבת מאוד, אז זה יכול להיות טוב יותר אם אתה הולך עם Angular (כפי שהזכרנו לעיל). אבל אם אתה חדש במסגרות JS ואתה זקוק למסגרות שקל ללמוד ופשוט לשימוש, עבור עם פולימר. זה יכול לעזור לך ליצור יישומים רציניים בצורה פשוטה יותר.

בסופו של דבר הבחירה היא שלך. זה מאוד תלוי בצרכים הספציפיים שלך. קחו זאת בחשבון בבחירתכם בין זוויתית לפולימר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map