התרגול המזוקק לבניית אתר ידידותי להתקנים ניידים

בניית אתר ידידותי לנייד


בשנת 2015 גוגל הוציאה את האלגוריתם “Mobilegeddon”, אשר מעין אתרים שנענשו לא היו ידידותיים לנייד. בהתאם לאלגוריתם זה, דירוג האתרים שאינם ידידותיים לנייד יפחת.

כפי שאתה יכול לראות שהמובייל השתלט על שולחנות עבודה ומחשבים ניידים והוא המכשיר הנפוץ ביותר לגלישה באינטרנט. גוגל עודדה עסקים לחשוב תחילה על ניידים.

גידול בתעבורת נתונים סלולרית גלובלית

משמעות הדבר היא כי מעצבים ומשווקים גרפיים צריכים להרחיב את חזונם על שולחנות עבודה ומחשבים ניידים תוך כדי עבודה באתר אינטרנט.

מהו אתר ידידותי לנייד?

מהו אתר ידידותי לנייד - -

כמו שהשם מרמז, אתר ידידותי לנייד הוא אתר שתוכנן, פותח ומוטב כך שהאתר יהיה חלק בניידים – זה יותר מורכב וצריך מכפי שנראה. ברמה הבסיסית ביותר – משתמשים רוצים תוכן שקל לצפות במכשירים ניידים.

אם הטקסט שלך קטן מדי, או שהתמונות לא נטענות, המשתמשים יתרגזו ויצאו. מכאן שחשוב להקפיד כי התוכן יהיה בגודל מתאים. לרוע המזל, קשה ליישם מכיוון שסמארטפונים, טאבלטים מגיעים בגדלים שונים ברזולוציות; מכאן שאין פורמט קבוע שמציג את התוכן בצורה מושלמת במכשיר ‘כל’.

להלן מספר טיפים שיעזרו לך לבצע אופטימיזציה לאתר שלך לנייד.

הימנע מהקמת אתר נפרד ידידותי לנייד:

הימנע מהקמת אתר נפרד ידידותי לנייד

כדי להקל על היישום, לפעמים מעצבים, בזמן שהם מעצבים אתר לנייד, מחליטים לגזור תוכן כדי ‘להתאים’ ואילו חלקים לא יופיעו בנייד. עם זאת, איננו יכולים לשלוט על סוג התוכן שהמשתמשים רוצים לראות ולא ניתן ליצור מרחב נפרד לנייד מלבד שולחן עבודה..

גוגל תעניש אותך אם יגלה שיש לך תוכן זהה לשני אתרים זהים – האחד הוא גרסת מחשב שולחני ו / או מחשב נייד ואילו השני גרסה לנייד מכיוון שיש רק גוגל אחת. מכאן שלא תחשבו אפילו ליצור אתר נפרד לנייד.

השתמש בעיצובים מגיבים:

השתמש בתבניות עיצוב רספונסיביות

תכנון רספונסיבי מאפשר למפתחי אתרים ליצור אתר שניתן לצפות בו בקלות בגדלים שונים של מכשירים. זה מצמצם את כמות המאמץ הנוסף שעל המפתחים להשקיע בכדי להפוך אתר תואם לגדלי מכשירים שונים.

העיצוב המגיב משתמש בתמונות גמישות, בפריסות גמישות ובשאילתות מדיה של גיליונות סגנונות. כאשר משתמשים בתכנון מגיב זה באתר אינטרנט, דף האינטרנט יוכל לזהות את גודל המסך של המשתמש ואת מיקוםו ואז להתאים את מתווה דף האינטרנט בהתאם..

השתמש בשאילתות מדיה:

שאילתות מדיה מאפשרות לשאול מכשיר לגבי גודלו ואז להצביע על הדפדפן להציג דברים בעקבות מערכת ה- CSS שהגדרת בקוד:

דוגמה לשאלות על מסך מדיה

שאילתות מדיה הן החלק העיקרי באתרי האינטרנט הידידותיים ביותר לנייד, אך לפני כן עליך לוודא שהמערכת מוגדרת כראוי לכל המכשירים הנמצאים כעת בשימוש – ולא רק שניים או שלושה מכשירים ניידים פופולריים ביותר. שמור רשימת מכשירים או שתוכל לקחת מנוי כדי לקבל מידע זה.

השתמש במסגרות כמו Bootstrap:

בקצה הקדמי, תוכלו להשתמש במסגרות הזמינות בחופשיות כמו קרן 3, שלד וכו ‘המסגרת החינמית הטובה ביותר היא Bootstrap של טוויטר.

השתמש במסגרת bootstrap

Bootstrap הוא מסגרת חזיתית המיועדת לקנה מידה מהיר ובלתי נמנע של דף האינטרנט של האתר שלך לכל מכשיר.. השימוש בעבודה של מערכת שנבנתה מראש זה הרבה יותר קל מאשר ליצור קוד חדש לכל שילוב אפשרי לבד (ואפילו לבחון אותו) – וזה הרבה פחות מטה ומטה.

אך לפני שתתחיל להשתמש במסגרת כלשהי, הקפד ללמוד אם המסגרת תואמת לחלוטין את אתר האינטרנט שלך ואת המטרות שלך. ככל שהקודים והפונקציות המותאמים אישית באתר שלך הם גדולים יותר, כך יהיה קשה יותר להבטיח שהכל יעבוד בצורה חלקה במכשיר נייד; קח עזרה ממומחה אם אתה נתקל בקשיים.

השתמש תמיד בתג מטא וירטואלי:

התצוגה היא אזור וירטואלי שמשמש את מנוע הפירוש של הדפדפן כדי לקבוע כיצד הגודל מתארך וגודל של התוכן. עם זאת, זהו קוד קריטי תוך בניית חוויה מרובת מכשירים. ללא קוד זה, אתר האינטרנט שלך לא יעבוד טוב במכשיר נייד.

תגית Viewport מורה לדפדפן שלך שהדף צריך להתאים למסך. ישנן תצורות רבות אחרות שאתה יכול להגיד לתצוגה המפורטת שלך לשלוט. להלן ההמלצות המומלצות לשימוש בתחילת המסמך:

אפס על עיצוב פשוט יותר:

השתמש בעיצוב פשוט ומענה

ההבדל המשמעותי בין אתרי שולחן עבודה לנייד הוא שאנשים מעדיפים עיצוב אתר פשוט בזמן הצפייה בנייד. זה דברים בעולם האמיתי כמו כל דבר אחר – דברים גדולים ומסובכים הופכים לאיטיים במכשיר נייד ואחת הדרישות העיקריות של המשתמשים היא שתוכן האתר יהיה זמין באופן מיידי.

שמירה על העיצובים פשוטים גם הופכת את הקפדנות לשמור על תשומת לבם של הצופים על התוכן שאתה רוצה שהם יראו – למשתמשים בנייד יש טווח תשומת לב קצר ביותר וזה לטובתך לשמור על עיצוב פשוט ולא להשקיע במתחם נושא.

לעולם אל תתעלם מגודל הגופן וגודל הכפתור:

גודל הגופן וגודל הכפתורים בדף האינטרנט שלך חשובים מאוד עבור מכשירים ניידים. גודל הגופן צריך להיות לפחות 14 פיקסלים. זה אולי נראה גדול, אבל עדיף מאשר לגרום למשתמש להתקרב כדי לקרוא את התוכן שלך; הפוך אותם לפשוטים על ידי התאמת הגופן לבהירות מקסימאלית. הפעם היחידה שבה עליך להשתמש בגופן קטן יותר (לפחות 12 פיקסלים) היא על התווית או הטפסים.

אל תתעלם מגודל הגופן

כעת כשתגיע לכפתורים, ככל שהכפתור גדול יותר, כן ייטב – זה יפחית את הסיכוי שמשתמשים יכו על כפתור שגוי או יפספסו להכות על הכפתור. כמו ההנחיות של אפל ממליצים על גודל כפתור להיות לפחות 44 פיקסלים על 44 פיקסלים. בעזרת הנחיות אלה תשפר את חוויית המשתמש שלך ותגדיל את יחס ההמרה למסחר אלקטרוני.

הגדלת גודל התמונה:

כשאתה עוסק במכשירים ניידים, המטרה היא להיות גודל קובץ הקטן ביותר לתמונות, ובכל זאת נראים פריכים ועשירים בכל מסך שהוא נצפה.. הסיבה היא שרוחב הפס של מכשיר סלולרי הרבה פחות בהשוואה לשולחן עבודה או מחשב נייד ולכן גורם לזמן טעינה ארוך יותר.

מכאן שאם אתה מתכוון לגרום לצופים שלך להוריד קובץ של 1MB רק כדי להציג תמונה ממוזערת, הם ירגיזו ויצאו מהאתר.

ידידותיות לנייד לא נוגעת רק לאתר נחמד – אלא גם לשיפור חוויית המשתמש וזמן הטעינה. כיווץ גודל התמונה משתמש בפחות נתונים (שמירת נתונים של תוכניות נתונים מוגבלות), עוזר לטעון את הדף מהר יותר ומשאיר רושם חיובי מהאתר שלך.

היפטר מהזום המוגדר כברירת מחדל:

זום אוטומטי יכול לבלבל את רכיבי הפריסה, במיוחד עבור תמונות וניווט. זה עשוי להיראות קטן או גדול מדי בפריסה שלך. כדי לפתור בעיה זו, השתמש במטא תג של viewport כדי להגדיר משתנים מותאמים אישית בתוכן. ודא שאתה מוסיף את התג ב- HTML שלך:

נסה להשתמש בגופנים הסטנדרטיים:

גופנים מותאמים אישית ויצירתיים גורמים לאתר שלך להיראות נחמד אך במקרה של מכשירים ניידים, המשתמשים לא רוצים להתבקש להוריד גופן לצפייה בדף אינטרנט. רוב הסיכויים שהם לא יורידו את הגופן ויעברו לאתר אינטרנט אחר.

למרות שרוב הגופנים מותקנים בהתקן הנייד ומכאן שתוכלו להשתמש באותם בעיצוב האתר שלכם. יש עוד דבר אחד שיש לזכור, עם זאת – ישנם גופנים שקלים יותר או קלים יותר להתאים אותם לגדלים שונים, לכן הקפד לבדוק את מידת הקריאות של הגופן לפני שאתה משתמש בו בעיצוב שלך..

זכור, ההוראות:

שולחן עבודה או מחשב נייד ממוצע הוא אופקי, כמובן שאנחנו גולשים למעלה ולמטה אבל הם רחבים. לעומת זאת, הטלפונים החכמים הם חלקים והכפשות, ומכאן שרוחב התוכן עשוי להשתנות ומכאן שצריך לקחת בחשבון. כשאתה יוצר סרטונים, תמונות, נפתחות, זכור את הכיוון שאנשים ישתמשו בו בזמן הצפייה בתוכן.

אל תפחד לסמוך על איש מקצוע שיתקן את האתר שלך ולהפוך אותו לידידותי אם משהו לא מצליח. זה עשוי לדרוש השקעה מסוימת, אך עם משתמשי המובייל הגדלים היומיומיים והאלגוריתם המעודכן של גוגל, השקעה זו עשויה להתברר כמחושבת.

להסיר:

עם התגייסות העולם, חשוב מאוד לשמור על האתר שלך ידידותי לנייד ולמעשה, משהו מעל הציפייה, רק אז אתה יכול למשוך משתמשים לאתר שלך. וודא שאתה קורא את ההנחיות לגבי ידידותיות לנייד וקח חוות דעת ממומחים לפני שתתחיל בעבודה של אתרך. אני מקווה שעצות אלה יעזרו לך להפוך את אתר האינטרנט שלך לידידותי לנייד. אתר האינטרנט שלך אינו הדבר היחיד שצריך להיות ידידותי לנייד, וודא שהניהול החברתי שלך הוא גם ידידותי לנייד.

ארליין בראון עובד עם חברת שירותי SEO נחשבת, חברת SEO מובילה בהודו. בעצם החברה היא חברת IT המספקת שירותי SEO הודו ועזר לה רבות בשיפור כישורי הכתיבה שלה.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map