כיצד ליצור אתר HTML פשוט?


HTML או שפת סימני עריכה לתמליל – על היא, כשמו כן היא, שפת סימון. זה לא נחשב כשפת תכנות במובן המסורתי. זוהי שפה בה היוצר יכול ליצור מסמכים ולסמן חלקים שונים באמצעות תגי HTML. HTML היה בהשראת SGML, והגרסה הראשונה שלה הופיעה בשנת 1990 ב- CERN.

HTML תוכנן במקור למסמכים סטטיים פשוטים, עוד כשהחשיבה האינטרנט העולמי כמערכת שליפת מסמכים. נכון לעכשיו כמעט כל דף אינטרנט משתמש ב- HTML והוא הפך לשפת האינטרנט. האיטציה האחרונה היא HTML5, הנתמכת על ידי כל הדפדפנים הגדולים ומגיעה כשיפור ל- HTML 4 אשר “התקן” בשנת 1997..

מאמר זה יבהיר היסודות של יצירת אתר HTML פשוט, משהו שכל אחד יכול ללמוד, ללא קשר למקצוע הנבחר שלו.

מדוע עליכם ללמוד HTML?

אפשר לטעון כי עם הטכנולוגיה של ימינו כל אחד יכול ליצור אתר מהיר ונראה למראה ללא צורך לקוד שורה אחת של HTML, ולמרות שזה בהחלט נכון, זה תמיד יכול להיות שימושי לדעת כיצד לשנות אותו קצת.

פעמים רבות אנשים יוסיפו תוספים / מודולים / סיומת ל- CMS כמו WordPress, Drupal, Joomla וכו ‘כדי להרחיב את זה בעזרת תכונה פשוטה שניתן היה להשיג באמצעות כמה שורות HTML. בעוד שהתוסף עשוי להיות פשוט יותר, הוא עשוי להוסיף זמני טעינה של דפים, וזה רק עוד דבר לדאוג אליו מבחינת אבטחה ועדכונים..

זה די קל ללמוד HTML וזה יכול להיות מאוד כיף, כי אתה רואה מיד את התוצאות, שלא כמו שפת תכנות שבה אתה צריך לקמפל את הקוד שכתבת. יש לך כבר את כל הכלים הדרושים כדי להתחיל ללמוד HTML, יש לך דפדפן אינטרנט ובהחלט יש לך עורך טקסט פשוט כמו פנקס רשימות. יישומים כמו Microsoft Word לא יעשו את זה, תזדקק לעורך טקסט רגיל בסיסי: פנקס רשימות, פנקס רשימות ++. ישנם מה שמכונה IDEs (סביבת פיתוח משולבת), שיסייעו לכם בכתיבת HTML עם תכונות כמו הדגשת תחביר או השלמה אוטומטית..

שלום עולם!

אתה יכול לתפוס עורך טקסט בחינם כמו Notepad ++ או Sublime Editor Text ולהפעיל אותו. שמור את הקובץ הריק בשולחן העבודה שלך כ- “hello.html”. זה ישנה את העורך במצב HTML, כך שתוכלו ליהנות מהיתרונות של IDE. כעת הקלד את הטקסט הבא לתוכו:

שלום עולם!

שלום עולם!

שמור את הקובץ ואז פתח אותו באמצעות דפדפן האינטרנט שלך. זה לא היה קשה כל כך, נכון? תוכלו להמשיך ולשנות את הקובץ, לשמור אותו ולרענן את הדף בדפדפן ותראו את כל השינויים שעשיתם. אינך צריך לפחד, אין שום דרך שתוכל להשפיע על מערכת ההפעלה שלך. אינך יכול למחוק קבצים או דברים מהסוג הזה. ואל תפחד מכישלונות, כפי שנאמר “המאסטר נכשל יותר פעמים ממה שהמתחיל אפילו ניסה.”

יסודות HTML ו- 101

יסודות HTML 101

HTML מורכב מתגים וטקסט. לתג HTML יש משמעות מיוחדת לדפדפן, בעיקרון זוהי השיטה לסימון המסמך. תגיות מסוימות יכולות להכיל תגיות אחרות בתוכן כמו למשל תג הרשימה הלא מסודר

  יכול להכיל פריטי רשימה
 • בזה. תג פסקה

  יכול להכיל תג שורה חדש
  , תג עוגן , נועז , נטוי , וכו ‘תגיות.

  בדוגמה שלנו, תג ה- HTML הראשי מכיל תג ראש ותג גוף. בתגית הראש, נוכל לציין את כותרת המסמך שתוצג בכותרת כרטיסיית הדפדפן. בגוף יש לנו תג H1 או תג כותרת 1.

  לתגי HTML יכולים להיות תכונות שיכולות לשנות את התנהגות התג, לדוגמה, אנו יכולים להוסיף תכונה “סגנון” ל- H1 שלנו כדי לציין את הסגנון שלו. אם נוסיף סגנון = “צבע: אדום”, כך הוא יהפוך

  שלום עולם!

  אנו יכולים לשנות את צבעו משחור לברירת המחדל לאדום. כמובן שבדף אינטרנט גדול יותר סטיילינג האלמנטים שלנו בזה אחר זה יכולים להיות בעייתיים וזה יעמיס את ה- HTML שלנו. שיטה טובה יותר תהיה לתת לאלמנט תכונה כיתתית או מזהה ואז לציין את הסגנון שלו לפי אותה סוג או מזהה.

  יש הרבה הדרכות HTML ומשאבים באינטרנט, תוכלו לצפות במדריכים ביוטיוב או ב- The Curses Great Plus או לקרוא אחד מאלפי המאמרים באינטרנט בנושא HTML.

  דבר אחד שכדאי לזכור הוא שלא משנה כמה תקראו או תצפו, תצטרכו ללכלך את הידיים ולהתחיל לכתוב HTML. זו הדרך היחידה שתלמד, מכיוון שברגע שתתחיל לכתוב, יהיו לך יותר שאלות והשאלות הללו יובילו לשאלות רבות יותר, עד שתתחיל להיות בטוח ובולט ב HTML..

  סטיילינג ותסריטים

  דף אינטרנט טהור ב- HTML הוא סטטי. פירוש הדבר שהוא אינו יכול להכיל חלקים המשתנים באופן דינמי, למשל “החדשות האחרונות שלנו”. אם אתה יוצר אתר שמכיל מדור חדשותי, שמתעדכן כל העת, פשוט ליצור את המאמרים ואז לעדכן את ההפניות אליו יכול להפוך למשימה ענקית למדי.

  מצד שני, אם אתה יוצר כרטיס ביקור או עלי אתר אינטרנט ב- HTML, שלא משתנה לעתים קרובות כל כך, אולי פעם או פעמיים בחודש, אתר HTML סטטי הוא מושלם. מכיוון שאין בו חלקים “נעים”, כמו מסד נתונים, עיבוד צדדי שרת (PHP, Python, Ruby וכו ‘), יש פחות דברים להשתבש, וזה גם מהיר להבהב.

  אתה יכול להפוך דף סטטי לדינמי על ידי הוספת JavaScript (ECMA סקריפט לדייק), שהיא שפת תכנות לתסריט. בעזרת JavaScript, אתה יכול להגיב לקלט המשתמשים על ידי הסתרת או הצגת חלקים ב- HTML, אתה יכול גם לשנות את המראה והתחושה של דף האינטרנט. עם AJAX, אתה יכול לבקש משאבים נוספים מאתרך, כגון דפי משנה, טופס יצירת קשר או ציוצים אחרונים שלך, ותוכל לשלב אותם באתר שלך..

  סגנונות ה- HTML המוגדרים כברירת מחדל הם די משעממים, זה טקסט שחור על רקע לבן. ניתן לשנות את הסגנון של כל אלמנט HTML באמצעות CSS (גיליונות סגנון מדורגים). ב- HTML אין לך שליטה על אופן העיבוד של המסמך שלך, הוא תכונה של HTML, ולא חסרונה. עם CSS, אתה יכול לנסות להיות קצת יותר מדויק, אך עדיין לא תהיה לך שליטה של ​​100%. דפדפנים מסוימים יעשו דברים קצת אחרת מאחרים. גרסת ה- CSS הנוכחית, הנתמכת על ידי כל הדפדפנים הגדולים היא CSS3, והיא כוללת הרבה תכונות שימושיות אשר בתקן הקודם לא היה חסר.

  כדי להבין את CSS, עליכם להתחיל עם דגם התיבה, זה יחסוך לכם הרבה בלבול בהתחלה, וחשוב לכם להבין את ההבדל בין גבול, ריפוד, שוליים וכו ’. CSS די קל ללמוד כמו ב- HTML תוכלו לראות מייד את השינויים שביצעתם. כפי שכבר הוזכר, אתה יכול להוסיף מזהה או אלמנט מחלקה לכל תג HTML ואתה יכול לכתוב כללי CSS עבור אותם מזהים ומחלקות. לחזור לדוגמא שלנו, בחלק הראשי אם אנו כותבים את הטקסט הבא,

  גוף {

  צבע רקע: כחול;

  }

  זה ישנה את צבע המסמך הלבן המוגדר כברירת מחדל לכחול.

  דבר אחד שכדאי לזכור עם CSS הוא שיש הרבה תגיות ספציפיות לדפדפנים, לכן וודאו כי אתם בודקים את האתר שלכם באמצעות דפדפנים שונים או לפחות בגוגל כרום, מוזילה פיירפוקס, Internet Explorer 11 ו- Edge. לא יזיק להסתכל במהירות גם בדפדפני הנייד, במיוחד בספארי IOS.

  סיכום

  לימוד HTML ו- CSS קל יותר מרוב שפות התכנות ויכול להיות חוויה מתגמלת מאוד. בעזרת HTML תוכלו ליצור דפי אינטרנט בדיוק כפי שאתם רוצים שיהיו, ללא פשרות כמו במקרים של CMS. בניית אתרי HTML תאפשר לארח אותם בכל מקום והם יהיו טעונים מהירים במיוחד וחלקים במיוחד.

  אפילו עם הופעתם של כל סוגי בוני אתרים של גרירה ושחרור DIY, HTML לא יכול להיחשב מיושן. זה מבסס את כל אתר האינטרנט, ואפילו עם כלים חזקים של CMS וכלי בניית אתרים, המאפשרים לך לבנות אתר בעל מראה מקצועי ללא שום ידע בנושא קידוד, ייתכן שתרצה לעשות כמה שרטוטים פה ושם באתר שלך כדי לקבל דברים בדיוק כמו שאתה רוצה שיהיו. לימוד HTML כלשהו יאפשר לכם לעשות זאת.

  הכרת היסודות של HTML יכולה להיות מיומנות נוחה לרכישה עבור כל אחד, ולא רק עבור אלה שמתכננים קריירה בתחום ה- IT. מי שעובד עם תוכן אינטרנט, שיווק מקוון, תרגום וכל מי שדורש נוכחות מקוונת, ייהנה מקורס ריסוס ב- HTML.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map