میزبانی SSD چیست؟ مزایای میزبانی SSD چیست؟

مزایای میزبانی ssd


فن آوری های رایانه ای با سرعت بیشتری پیش رفته است ، همه آن را دیده اند و هرکسی که یک جفت چشم و گوش دارد از آن اطلاع دارد. اما عوامل مهمی وجود دارد که توسعه را عقب می اندازد. یکی از این موارد استفاده از هارددیسک های مکانیکی است. مشکل این قسمت مکانیکی است.

در حالی که HDD ها به قطعات متحرک تکیه می کنند ، SSD ها (Solid State Disk) فقط به وسایل الکترونیکی متکی نیستند که دارای قطعات متحرک نباشند ، و آن را بسیار مطمئن تر و خیلی سریع تر می کنند. آنها به طور مشابه با درایوهای USB کار می کنند.

دیسک های SSD از حافظه غیر فرار برای ذخیره اطلاعات استفاده می کنند. بر خلاف RAM ، آنها پس از خاموش شدن برق هیچ یک از اطلاعات گفته شده را از دست نخواهند داد. آنها داده ها را در میکروچیپ ها ذخیره می کنند ، بنابراین هیچ قسمت متحرک ندارند که باعث می شود آنها در برابر لرزش مقاوم تر باشند و در هنگام خواندن و نوشتن داده تأخیرهای کمتری دارند..

از نظر کارایی ، آنها هیچ تفاوتی با هارددیسک های معمولی ندارند ، اما سرعت قابل توجهی بیشتر ارائه می دهند. در حالی که سرعت HDD می تواند 15-20 میلی ثانیه باشد ، SSD ها دارای سرعت خواندن و نوشتن 0.2 میلی ثانیه هستند. این امر آشکار می سازد که SSD ها عملکرد بسیار بهتری را ارائه می دهند.

این مزایا همچنین برای عملکرد میزبانی وب اعمال می شود. سرعت بخش مهمی از وب سایتهای مدرن محور داده است. کاربران انتظار دارند کمتر از سه ثانیه صفحات وب بارگیری شوند. بدیهی است که واسطه ای که شما یک وب سایت را در آن ذخیره می کنید ، بر سرعت تحویل آن به کاربران تأثیر می گذارد.

درایوهای SSD حدود 3 برابر سریعتر از هارددیسک ها هستند ، بنابراین شما یک دلیل واضح برای انتخاب آنها دارید ، اما تقریباً 4 برابر پرهزینه تر هستند. یک درایو SSD 2TB می تواند حدود 4000 دلار قیمت داشته باشد.

یک هارددیسک کلاسیک 500 گیگابایتی حدود 80 دلار قیمت دارد ، در حالی که SSD با بودجه 500 گیگابایتی حدود 200 دلار قیمت دارد.

با دقت بیشتری به این موضوع نگاه می کنیم ، کاربران HDD می توانند وب سایت شما را از دیسک نخ ریسی بخوانند. این فرایندی است که مبتنی بر حرکت بدنی است و نمی تواند با سرعت الکترونیک مقایسه شود. اگرچه HDD ها هنوز هم در رایانه ها و سرورها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، اما هنگام انتخاب میزبان وب ، باید از HDD استفاده نکنید..

درایوهای SSD حدود 3 برابر سریعتر از هارددیسک ها هستند ، بنابراین شما یک دلیل واضح برای انتخاب آنها دارید ، اما تقریباً 4 برابر پرهزینه تر هستند. یک درایو SSD 2TB می تواند حدود 4000 دلار قیمت داشته باشد. هارددیسک های کلاسیک 500 گیگابایتی حدود 80 دلار قیمت دارند ، در حالی که SSD های بودجه 500 گیگابایتی حدود 200 دلار قیمت دارند.

خوشبختانه ، شما می توانید دست خود را در SSD 128 گیگابایتی با قیمت کمتر از 100 دلار بگیرید.

هارددیسک در مقابل SSD

اختراع SSDs جایگاه مهمی را در بین جدیدترین نوآوری های فن آوری دارد. آنها از 10 سال گذشته از معماری سنتی که درایوهای سخت استفاده می کردند ، فاصله گرفته اند. تفاوت اصلی درایوهای HDD و SSD در این است که HDD ها دستگاه های مکانیکی هستند در حالی که SSD ها کاملاً الکترونیکی هستند.

HDD (هارد دیسک)

هارد دیسک از حافظه مغناطیسی برای ذخیره و خواندن داده ها استفاده می کند. دارای یک یا چند دیسک سریع چرخش است که با مواد مغناطیسی پوشیده شده است. اطلاعات این دیسک ها با سر مغناطیسی خوانده می شود که روی بازوی محرک متحرک سوار شده است.

سرعت چرخش دیسک در داخل ، سرعت خواندن / نوشتن اطلاعات را مشخص می کند. هارد دیسک در مراکز داده و شرکتهای بزرگ معمولاً دارای سرعت خواندن 7.2 هزار تا 15 هزار چرخش در دقیقه هستند.

سرعت کلی آنها با IOPS (عملیات ورودی / خروجی در هر ثانیه) اندازه گیری می شود. اندازه گیری های ذکر شده در بالا به معنی حدود 80 تا 180 IOPS است.

دیسک های سخت فقط طی سالهای گذشته از نظر جسمی کوچکتر شده اند. برخی از مدل های جدید با هلیوم پر شده اند. به این ترتیب سر مغناطیسی نسبت به اکسیژن هنگام حرکت از مقاومت محیطی کمتری برخوردار است.

شرکت ها به سادگی با تکنولوژی موجود سر و کار دارند ، اما در راه است. امکان خواندن داده ها از پلاترهای دیسک فقط محدودیت های جدی بر روی آن ایجاد می کند.

طرفداران:

 • مقدار باورنکردنی فضای دیسک موجود از 100 گیگابایت تا 4TB.
 • ارزان. می توانید یکی از 50 تا 500 دلار خریداری کنید

منفی:

 • در معرض حرکت زیاد آسیب پذیر است.
 • سرعت خواندن و نوشتن بسیار پایین در مقایسه با SSD است.

SSD (درایو حالت جامد)

بر خلاف HDD ها ، که به دیسک ها متکی هستند ، SSD ها داده ها را در میکروچیپ ها ذخیره می کنند. از قطعات متحرک استفاده نمی کند ، بنابراین یافتن و خواندن مکان یک قطعه از داده ها به لحاظ نظری هیچ تاخیری ندارد. در مورد نوشتن هم همینطور است. این باعث می شود که آنها خیلی سریعتر و مطمئن تر از هر یک از پیشینیان خود باشند.

سرعت SSD با هارددیسک متفاوت است ، زیرا آنها برای مقاصد مختلف تولید می شوند. می توان آنها را فشرده خواند یا فشرده نوشت ، اما عملکرد آنها نیز در IOPS اندازه گیری می شود.

 • SSD فشرده خوانده شده با تقریبا 4600 تا 15 500 IOPS کار می کند.
 • SSD فشرده نوشتن با تقریبا 65 000 تا 75 000 IOPS کار می کند.

طرفداران:

 • عملکرد سرعت بالا هنگام دسترسی به داده های تصادفی 100 برابر سریعتر از یک HDD معمولی.
 • انتقال داده با سرعت بالا ، 4 برابر سریعتر از یک HDD.

منفی:

 • خیلی گرانتر.

بنابراین ، آیا میزبانی وب SSD واقعاً سریع است?

وب سایت های ساخته شده با سیستم های مدیریت محتوا مانند WordPress ، Magento یا Durpal با هزاران مضمون و افزونه همراه هستند که همگی هنگام بازدید کاربر از وب سایت باید بارگیری کرده و کارهای خود را انجام دهند. علاوه بر این ، به محض ورود یک بازدید کننده به چنین وب سایت پویا ، بسیاری از نمایش داده های پایگاه داده را هنگام دسترسی به محتوای صفحه شروع می کند.

با جستجوی بسیاری از داده های پایگاه داده و مشاهده محتوای بسیار زیاد ، استفاده از دیسک های چرخان سرعت کلی وب سایت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

هم از نظر رابط کاربری و هم از نظر سئو ، یک عامل مهم است. بارگیری زیاد برای کاربران خود یک کار خواستار است که به سخت افزاری احتیاج دارد که بتواند این کار را تا حد امکان انجام دهد.

درایوهای حالت جامد همین کار را انجام می دهند. آنها تمام این داده ها را همزمان می خوانند بنابراین به لطف زمان بارگذاری کوتاه تر ، سرعت مرور بسیار بهتر خواهد شد. همانطور که در ابتدا گفته شد ، هارددیسک ها داده ها را با زمان دسترسی 15-20 میلی ثانیه ثانیه خواندن و نوشتن می کنند ، در حالی که SSD ها این کار را با زمان دسترسی 0.2 انجام می دهند.

برنامه های میزبانی وب سنتی هنوز اطلاعات شما را با دیسک های چرخان ذخیره می کند ، در حالی که مدلهای مدرن تر درایوهای SSD خود را برای شما آماده دارند..

مزایای میزبانی SSD

به عبارت ساده تر ، میزبانی SSD بسیار سریعتر و بسیار مطمئن تر از کسانی که از HDD استفاده می کنند. درایوهای SSD از شوک بیشتری برخوردار هستند ، زمان تأخیر و زمان دسترسی بسیار کمتری دارند. در اینجا بهترین مزایای استفاده از هاست SSD آورده شده است.

سرعت میزبانی سریعتر 4 برابر

اگر یک میزبان وب از HDD ها برای ذخیره داده های شما استفاده کند ، دیسک آن چرخش می یابد و سر آهنربا مجبور است برای یافتن اطلاعات لازم برای بارگیری سایت شما ، هر بار که بازدید کننده داشته باشد حرکت کند. فقط اختلاف های میلی ثانیه وجود دارد که شما احتمالاً متوجه آنها نخواهید شد ، اما هنگام انجام کارهای گران قیمت بر پایه وب تفاوت بزرگی ایجاد می کنند.

میزبانی SSD دارای بسیاری از درایوهای SSD برای سرویس است. استفاده از هاست SSD یکی از مهمترین گزینه هایی است که می خواهید در هنگام ایجاد یک وب سایت سریع ایجاد کنید.

این به لطف SSD هایی است که هیچ مکانیکی در حال حرکت ندارند و به آنها امکان می دهد داده ها را خیلی سریعتر بارگذاری کرده و زمان پاسخگویی بسیار کمی دارند.

قابل اعتمادتر

اگر HDD را روی زمین رها کنید ، ممکن است باعث خسارت جبران ناپذیری به داده های خود شوید. بار دیگر ، داشتن قطعات مکانیکی در حال حرکت باعث می شود HDD ها در مقابل آسیب های جسمی آسیب پذیر شوند. حتی سوءاستفاده های جزئی نیز می توانند باعث از دست رفتن داده ها شوند.

SSD ها هیچ قسمت متحرک ندارند ، بنابراین می توانید در حالی که یک درایو SSD در داخل آن کار می کند ، لپ تاپ خود را به اطراف پرتاب کنید. این بدان معنی است که SSD ها بسیار آسیب پذیرتر در معرض آسیب هستند.

پایدار

اگر یک دیسک سخت هنگام پردازش داده حرکت کند ، ممکن است این فرآیند را خراب کند زیرا مکانیسم های ریز داخل آن بسیار حساس هستند. این می تواند یک عمل را خراب کند یا باعث به تعویق افتادن آن شود مثل هارد دیسک ضربان قلب است.

SSD ها دیسک چرخشی ناپایدار ندارند ، بنابراین این مسئولیت را ندارند. هر بیت از داده های وب سایت شما با خیال راحت ذخیره می شود و یک تجربه مرور راحت را برای بازدید کنندگان شما فراهم می کند.

محیط دوستانه

استفاده از انرژی با کارآمدتر و با مسئولیت پذیری بیشتر می شود و با افزایش نیازهای تکنولوژیکی ما ، اهمیت بیشتری پیدا می کند. ما باید در جایی که امکان دارد مصرف برق را کاهش دهیم و از آن نیروگاه در مکان های مناسب استفاده کنیم.

شاید باور نکنید ، اما انتخاب میزبانی SSD یک تصمیم سازگار با محیط زیست است. این یک خط بازاریابی نیست.

SSD ها 80٪ انرژی کمتری نسبت به HDD ها مصرف می کنند ، در صورتی که یکی را در لپ تاپ خود اجرا کنید زیاد نیست ، اما ما در اینجا در مورد مراکز داده صحبت می کنیم. اینها آشیانه های عظیمی هستند که پر از کابینت هایی هستند که تعداد زیادی هارد دیسک درون آنها وجود دارد. این مراکز داده باید سیستم خنک کننده قدرتمندی را در خود داشته باشند تا سخت افزار آنها در دمای مطلوب حفظ شود.

برای تجارت بهتر است

سرعت بهتر و قابلیت اطمینان سرعت بارگذاری بسیار بهتری را برای صفحات وب و محتوا ایجاد می کند. اگر وب سایت شما سریع است ، رضایت کاربران با تجربه سیال بسیار آسان تر است. هنگامی که آنها از وب سایت شما راضی هستند ، احتمالاً در این روند خریدی انجام می دهند!

3 ارائه دهنده برتر میزبانی SSD

میزبانی InMotion

inmotion hosting ssdInMotion بهترین موقع سرعت است. بیشتر میزبان وب دارای 1000 میلی متر بار + در حالی که وب سایت های دارای مسکن InMotion حدود 500ms بار بارگیری دارند.

آنها همچنین ابزارهای توسعه دهنده عالی و سیستم پرداخت انعطاف پذیر را ارائه می دهند. اگر هم راضی نیستید می توانید همیشه به یک بسته بالاتر ارتقا دهید یا حتی پول خود را پس بگیرید. از هر راه ممکن ایمن و قابل اعتماد است ، به همین دلیل InMotion میلیون ها کاربر دارد.

اگر برای راه اندازی سایت خود به کمک نیاز دارید ، می توانید همیشه از مشتری مطمئن آنها پشتیبانی کنید تا از آن کمک بگیرید.

HostGator Cloud

میزبان ابر ssdHostGator یک محیط میزبانی را ارائه می دهد که بسیاری از رقبای آن هنوز از آن استفاده نمی کنند ، این CloudHosting است.

این سرویس 100٪ به موقع را تضمین می کند. تعداد زیادی از میزبان ها فقط 99٪ زمان به روز را ارائه می دهند ، برخی از آنها تنها 95٪ را ارائه می دهند. این 5٪ دادن یا گرفتن ممکن است خیلی به نظر نرسد ، اما واقعاً اینگونه است. اکنون نمی خواهید وب سایت شما حتی یک ثانیه آفلاین باشد?

آنها همچنین 300ms + بار بارگذاری ارائه می دهند ، که فوق العاده سریع است! درایوهای SSD در این امر نقش مهمی دارند.

قیمت این سرویس بسیار خوب است ، با توجه به عملکرد درجه یک که ارائه می دهد می توانید ماهانه حدود 3 دلار شروع کنید و در صورت تمایل بعداً بسته خود را ارتقا دهید..

بسیار کاربر پسند است و می توانید در چند دقیقه حساب کاربری خود را تنظیم کنید. آنها را بررسی کنید ، آنها معامله خوبی را ارائه می دهند.

WebHostingHub

webhostinghub ssdWebHostingHub به لطف وضعیت فناوری هنری که از آنها استفاده می کنند سرعت بارگیری باورنکردنی را ارائه می دهد. آنها بسیار مفتخر به استفاده از درایوهای حالت جامد هستند زیرا باعث می شوند چیزهایی در حدود 20 برابر سریعتر شوند. آنها با افتخار می گویند که SSD ها مدتی است که بخشی از سیستم آنها بوده اند.

آنها 600ms + بار بار دارند ، که کاملاً منطقی است.

تنظیم یک وب سایت یا وبلاگ بسیار آسان است ، زیرا می توانید وردپرس را به عنوان سیستم مدیریت محتوا خود نصب کنید. برای رسیدگی به آن نیازی به پیش زمینه فنی ندارید.

چیزی که باعث بهتر شدن آن می شود این واقعیت است که آنها مهاجرت دامنه و سایت رایگان را ارائه می دهند در حالی که دیگران حدود 150 دلار برای همان سرویس هزینه می کنند.

اگر در یکی از خدمات آنها ثبت نام کنید ، یکی از نمایندگان دوستانه آنها طی چند دقیقه با شما تماس می گیرد و شما را از طریق تمام موارد ضروری که باید بدانید پیاده می کند..

حتی اگر از خدمات آنها راضی نیستید ، 90 روز فرصت دارید تا بدون هیچ مشکلی پول خود را پس بگیرید.

مطمئناً آنها حتماً بررسی و معامله می کنند!

نتیجه

اگر کمی تعلیم دهید ، پیش بینی اینکه SSD ها حافظه فردا را ایجاد می کنند ، به طور طبیعی اتفاق می افتد. اگرچه هنوز واضح تر نیست که واقعیت یابد یا نباشد ، اما یک چیز مطمئناً وجود دارد ، آنها از هر نظر فنی نسبت به ذخیره سازی داده های سنتی بسیار بهتر هستند.

 • SSD ها سرعت بسیار بیشتری را ارائه می دهند
 • برای تجارت بهتر است
 • قابل اعتماد تر از HDD ها
 • برق کمتری مصرف کنید و گرمای زیادی تولید نکنید
 • سرعت بالا تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد

گزینه های زیادی برای تنظیم وب سایت خود با میزبانی SSD دارید. فقط به توصیه های ما نگاه کنید یا به خودتان تحقیق کنید.

امیدوارم که شما از خواندن این مقاله لذت برده باشید و کنجکاوی شما را در مورد میزبانی SSD رضایت داده ایم!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map