پلسک چیست؟ آیا باید از Plesk Powered Web Hosting استفاده کنید؟

plesk چیست


Plesk یکی از برترین پنل های کنترل میزبانی وب است که 50٪ از 100 ارائه دهنده خدمات برتر میزبانی وب در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. اگرچه می توانید مجوز Plesk را بصورت جداگانه خریداری کنید ، این کنترل پنل معمولاً به صورت رایگان ، مشترک ، VPS و برنامه های میزبانی اختصاصی چندین ارائه دهنده هاستینگ به صورت رایگان درج می شود. Plesk به عنوان یک کنترل پنل مبتنی بر وب ، کار روزانه یک وب سایت را با فراهم کردن یک بستر واحد برای صاحبان وب سایت برای مدیریت ویژگی های هاستینگ شامل برنامه میزبانی خود مانند تنظیم وب سایت ، حساب های ایمیل ، مدیریت پایگاه داده ها ، پشتیبان گیری ، سیاهههای مربوط.

مرتبط: پانل های کنترل میزبانی وب برتر

به مدت طولانی ، هیچ پنل کنترل مناسبی برای سرورهای ویندوز وجود نداشت ، سپس Plesk همراه شد و آن خلاء را پر کرد ، جنبه ای که محبوبیت آن را در بین کسانی که به هاستینگ مبتنی بر ویندوز تکیه می کنند ، تشکیل می دهد. بنابراین ، برخلاف cPanel ، که بر صحنه لینوکس حاکم است ، Plesk کنترل انتخابی برای میزبانی ویندوز است.

بررسی اجمالی Plesk

پلسک یک سکوی مداوم در حال رشد است که شامل ویژگی ها و برنامه های افزودنی قدرتمند از طراحی گرفته تا امنیت است. در حداقل سطح خود ، یک کنترل پنل باید حداقل چهار سرویس ارائه دهد: ایمیل ، وب ، بانک اطلاعاتی و DNS. با این حال ، پانل های کنترل پیشرو مانند Plesk تعداد زیادی از خدمات میزبانی را ارائه می دهند زیرا میزبانی وب در زندگی واقعی بسیار پیچیده تر است و فقط به این چهار ویژگی از سر نمی گیرد..

در اینجا مجموعه ای از مهمترین ویژگی های Plesk آورده شده است:

امنیت

امنیت بدون شک یکی از نقاط اصلی فروش پلسک است. پلسک به طور ماهرانه امنیت سرور وب و امنیت سطح حساب را پوشش می دهد.

Plesk از تأیید هویت LDAP و Active Directory پشتیبانی می کند ، که امکان مدیریت حساب ها در یک مکان مرکزی را فراهم می کند ، و اجرای حساب های حسابرسی بسیار آسان تر است. علاوه بر این ، پشتیبانی از تأیید هویت Two-Factor (مثلاً از طریق Google Authenticator) خارج از کادر را دارد. این یک WAF داخلی (Firewall برنامه کاربردی وب) مبتنی بر mod_securance دارد که می توانید آن را تنظیم و تنظیم کنید. اگر نمی خواهید خودتان را به زحمت بیاندازید ، می توانید در هزینه Atomicore Rules با هزینه ای مشترک شوید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی که با Plesk در خارج از جعبه قرار دارد Fail2Ban است که به طور مداوم بر پرونده های ثبت نظارت می کند و در صورت شناسایی تعداد زیادی از تلاش های ناموفق ورود به یک سرویس ، آدرس IPv4 را ممنوع می کند. توجه داشته باشید که فقط با آدرس های IPv4 به درستی کار خواهد کرد ، بنابراین اگر از IPv6 استفاده می کنید و می خواهید از Fail2Ban استفاده کنید ممکن است پشتیبانی IPv6 را غیرفعال کنید.

Plesk از چندین سرور وب مانند Apache ، NGINX و Litespeed پشتیبانی می کند ، اما از نظر امنیتی آنها ادغام رمزگذاری را نیز ارائه می دهیم. شما می توانید فقط با چند کلیک در صفحه کنترل ، سایتهای HTTPS را فعال کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که کسی بخواهد وب سایت های ناامن را اداره کند یا چرا هیچ کس نمی خواهد حداقل از طریق https دسترسی به آنها بسازد. برای صدور سرورهای نامه (IMAP ، SMTP) همچنین می توان از گواهینامه های رمزگذاری شده Let استفاده کرد.

اگر وب سایت های مبتنی بر PHP را اجرا می کنید ، باید بدانید که به دلیل امنیت در برنامه های PHP محدودیت هایی وجود دارد. البته ، در صورت تمایل می توانید آنها را غیرفعال کنید ، اما به طور پیش فرض Plesk دارای تنظیمات امنیتی سخت تر PHP است. به عنوان مثال ، محدودیت های OpenBaseDir ، lej_url_include بر روی غلط و غیره تنظیم شده است.

Parallels ، کمپانی پشت Plesk ، با CloudFlare برای ایجاد ServerShield همکاری کرد ، که یک پسوند Plesk است اما همراه با Plesk 12. ServerShield از وب سایت های شما در برابر حملات DDoS و سایر حوادث هک محافظت می کند ، و حتی یک CDN داخلی نیز دارد. این نوع همکاری به وضوح نشان می دهد که پلسک یک کنترل پنل امنیتی گرا است.

این واقعیت که پلسک امنیت را بسیار جدی می گیرد نیز با پاسخگویی آن نسبت به آسیب پذیری ها منعکس می شود. مسائل امنیتی طی یک روز مورد تأیید قرار می گیرد ، و بر خلاف cPanel ، به طور متوسط ​​در طی 9 روز آزاد می شوند ، که فقط 9 روز طول می کشد تا مسائل امنیتی را تصدیق کند و 28 روز به طور متوسط ​​28 روز برای انتشار رفع می شود..

قابلیت استفاده

از آنجا که وظیفه آنها کمک به شما در مدیریت عملیات پیچیده سرور است ، کنترل پنل ها باید در استفاده از آن در رده بالایی قرار بگیرند به طوری که حتی مبتدیان نیز می توانند با آشنایی با عملکردهای پانل به راحتی آشنا شوند..

رابط کاربری Plesk در سراسر نسخه های اخیر چهره جویی قابل توجهی را دریافت کرده است ، بنابراین ، یک موضوع جدید رابط کاربری ، طراحی کاملاً پاسخگو ، نمادهای با وضوح بالا ، صفحه نمایش آماده شبکیه ، رابط کاربری قابل تنظیم و غیره اضافه شد. Plesk از کلیه مرورگرهای اصلی پشتیبانی می کند ، دسترسی مبتنی بر نقش و یک رابط کاربری سازگار با نقش های کاربر را از طریق پیش تنظیم های رابط فراهم می کند.

سازگاری سیستم عامل

بازار میزبانی ویندوز قابل اغماض نیست ، بنابراین اگر قصد ورود به آن بازار را دارید ، مطمئناً وارد Plesk خواهید شد. در حالی که cPanel فقط لینوکس است ، Plesk با همان ویژگیهای تنظیم شده بر روی Windows و Linux کار می کند.

نام تجاری

Plesk امکان سفارشی سازی و مارک گذاری را فراهم می کند ، هرچند که پوست های مختلف آنها در دسترس است. آنها حتی این امکان را برای شما ایجاد می کنند که پوسته های خود را بسازید ، بنابراین می توانید با توجه به نیاز خود رابط کاربری مجدد را انجام دهید. Plesk همچنین از 32 زبان پشتیبانی بومی ارائه می دهد.

برنامه های تلفن همراه

Plesk امکان استفاده از تلفن همراه خود را برای انجام عملیات مدیریت سرور از طریق برنامه های کاملاً پشتیبانی شده Android ، Windows و iOS خود امکان پذیر می کند. هر ویژگی که در Plesk ظاهر شود ، از طریق تلفن همراه نیز پشتیبانی می شود.

برنامه ها & قیمت گذاری

در حالی که مجوز Plesk به صورت رایگان در حسابهای میزبانی مبتنی بر ویندوز و سرورهای بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی (به عنوان مثال HostGator ، GoDaddy) درج شده است ، شما همچنین می توانید مجوز مجوز جداگانه را برای یک برنامه میزبانی بدون کنترل که ممکن است داشته باشید خریداری کنید..

سه برنامه صدور مجوز وجود دارد – Web Admin ، Web Pro و Web Host. شما می توانید برای هر برنامه یا سالیانه ماهانه پرداخت کنید ، در این صورت دو ماه مرخصی دریافت می کنید.

برنامه Web Admin در ماه 3.75 دلار (ماهانه صورتحساب) هزینه دارد ، و این طرحی مناسب برای مدیریت وب سایت و سرور است ، برنامه Web Pro برای VPS برای ماهانه 7.50 دلار یا برای سرورهای اختصاصی 11.25 دلار در ماه هزینه دارد و این برای توسعه دهندگان و طراحان ( این شامل توسعه دهنده بسته ، وردپرس جعبه ابزار ، مدیریت اشتراک و مدیریت حساب) ، در حالی که برنامه میزبان وب هزینه 11.25 دلار در ماه برای VPS یا 26.25 دلار در ماه برای سرورهای اختصاصی.

ارائه دهندگان برتر میزبان وب Plesk

اکنون ، که شما دید روشنی در مورد Plesk دارید و چگونه کار می کند ، به احتمال زیاد می خواهید بدانید ارائه دهنده هاستینگ را انتخاب کنید که کنترل پنل Plesk را ارائه می دهد. در زیر 3 شرکت برتر میزبان پلسک که توصیه می کنیم:

شرکت
قیمت از

1HostGator بهترین ارائه دهنده میزبانی Plesk4.76 دلار در ماه
2شرکت میزبانی ارزان پلسک0.99 دلار در ماه
3میزبانی وب قابل اعتماد Plesk50 دلار در ماه

نتیجه

نمی توان انکار کرد که cPanel یک کنترل پنل استاندارد در صنعت برای سرورهای لینوکس است ، و در حالی که Plesk حضور قوی تری در صحنه ویندوز دارد ، اما ارزش این را دارد که یکی از برترین کنترل پنل های لینوکس به حساب بیاید. Plesk برای کمک به حتی وب مسترهای تازه کار به راحتی مدیریت زیرساخت ها و به طور کامل ایمن کردن وب سایت ها و برنامه ها طراحی شده است.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map