آیا باید میزبانی ابر را برای وب سایت خود در نظر بگیرم – آیا این امن است؟

آیا میزبانی ابری برای میزبانی وب سایت ایمن است؟


تقاضا برای میزبانی وب بیشتر و بیشتر می شود و شرکت های میزبان وب بسته های مختلفی را با ویژگی ها و گزینه های مختلف ارائه می دهند ، اما در یک مرور کلی ، می بینید که منابع ارائه شده بسیار شیک یا خیلی غنی هستند. در حال حاضر ، بدست آوردن یک هاستینگ کامل بسته بندی شده متناسب با نیاز شما ، کار سختی است. شرکت ها و مشتریان این مسئله را یک ضرر بزرگ می دانند که کسری مالی را به همراه دارد.

Cloud Hosting چیست؟?

میزبانی ابری چیستCloud Hosting یک راه حل مناسب برای مشتریانی است که می خواهند تعداد دقیقی از منابع مانند فضا ، ترافیک ، پهنای باند ، پردازنده ، RAM را برای بهینه سازی یک یا چند وب سایت ، بلکه برای شرکت های میزبانی وب که می خواهند حداکثر از فناوری ها و سرورهای خود استفاده کنند ، می خواهند. کارایی.

در حال حاضر ، مفهوم رایانش ابری همه موارد مرتبط با ارائه خدمات میزبان وب را در بر می گیرد. این خدمات در سه دسته قرار می گیرند: خدمات زیرساختی (IaaS)، بستر، زمینه (PaaS) و نرم افزار (SaaS).

اگر به دنبال میزبانی ابری از فنی کمتری هستیم ، زیرا آسمان ابرهای بیشتری دارد ، بنابراین در یک مرکز داده سرورهای بیشتری قرار دارند. هر ابر (در سرور ما) ویژگی های خاص خود را دارد و این اصل که چند سرور به عنوان یکی عمل می کنند Cloud Hosting نامیده می شود. با توجه به یک نرم افزار Cloud و ده ها سرور در دسترس ، هر مرکز داده می تواند قدرت محاسباتی خود را بهینه کند ، اما همچنین درآمد خود را دارد و مشتریان می توانند منابعی را که واقعاً می خواهند دریافت کنند..

اصطلاح “ابر” برای میزبانی Cloud گرفته شده است زیرا این نماد دارای شکل ابر است ، که اغلب برای نشان دادن نمودارهای جریان و آمارهای دیگر در اینترنت استفاده می شود..

“ابر” می تواند عمومی یا خصوصی باشد. خدمات عمومی Cloud را می توان در اینترنت به همه ، به عنوان مثال EBay ، Amazon ، Facebook ، Steam و غیره فروخت.

در عوض خدمات خصوصی مراکز داده یا شبکه هایی هستند که فقط توسط تعداد کمی از مشتری ها مانند شخصی یک شرکت استفاده می شوند.

سرویس های Cloud که زیرساخت ها را ارائه می دهند (IaaS) همان خدماتی هستند که امکان دسترسی به سرورها یا فضاهای ذخیره داده را می دهند. آنها همچنین نام سرویس های اقتصادی را دارند و مانند سایر خدمات نرم افزاری مانند برق یا گاز رفتار می کنند. IaaS در بیشتر مواقع ، مجازی سازی را امکان پذیر می کند ، به این معنی که کاربران امکان ایجاد رایانه مجازی خود را در جایی دارند که بتوانند سیستم عامل و نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کنند..

خدمات Cloud دارای سه ویژگی اصلی است که آنها را از میزبانی وب سنتی متمایز می کند: آنها فقط به درخواست مشتری فروخته می شوند ، انعطاف پذیر هستند (کاربر می تواند هر زمان که بخواهد در سطح منابعی که مورد نیاز است از آن استفاده کند) و به طور کامل توسط این سرویس اداره می شود. ارائه دهنده.

مزایای استفاده از Cloud Hosting

مهمترین مزیت Cloud Hosting این است که کاربران این امکان را دارند که برای منابع محدود یا یک قیمت سفارشی سازگار با نیاز وب سایت خود ، قیمت ثابت بپردازند. زمان تمام پرداخت هزینه های یکسان برای میزبانی وب تمام شده است. اکنون همه می توانند با استفاده از میزبانی ابری مبلغی را بپردازند که پرداخت کنند. این اتفاق می افتد زیرا همه می توانند به راحتی با آنچه می خواهند درخواست خود را انجام دهند و همچنین می توانند در چند کلیک سفارش خود را با چند کلیک اصلاح کنند ، در مدت زمان کوتاهی بدون هیچ گونه سردرد ، به معنی انعطاف پذیری در سطح منابع.

با داشتن هاست ابری می توانید به زمان بهتری دست پیدا کنید! اگر در یک سرور معمولی ، تمام خدمات (apache ، mysql ، imap) در همان دستگاه در حال اجرا هستند ، Cloud Hosting این خدمات را بسته به نیاز مشتری به طور جداگانه اختصاص می دهد. در این حالت سرعت خدمات افزایش می یابد. به عنوان مثال ، اگر 50 سرور در Cloud به هم متصل باشند ، این برنامه ها برای اجرای سرویس های خاص برنامه ریزی می شوند. 2-3 سرور سرویس پست الکترونیکی را اجرا می کنند ، 30 سرور سرویس آپاچی را اجرا می کنند بنابراین در پایان هر سرور وظایف کاملاً تعریف شده ای خواهد داشت و در صورت بروز برخی مشکلات داخلی آنها با هم خاموش نمی شوند و همچنان خدمات فعال باقی می مانند. اتصال به خوبی در هاست ابر ایجاد شده است.

مزیت دیگر این است که محاسبات برق محفوظ است و تضمین می شود. بیشتر شرکت های میزبان وب بسته های ویژه ای را برای میزبانی ابری ارائه می دهند و در صورت پرداخت پیش پرداخت در یک سال ، قیمت ها از ماهانه 3 دلار شروع می شود. نمونه ای از یک بسته خوب برای میزبانی ابری موارد زیر است: 5 گیگابایت SSD ، 3 گیگابایت رم ، اختصاص IP ، CloudLinux ، CageFS ، Cpanel ، Softaculous ، PHP Selector ، RV Site Builder Pro ، SEO Attracta Tools ، CloudFlare CDN ، Railgun ، آنتی ویروس ، Antispam ، پشتیبان ، APC ، Memcache ، ترافیک نامحدود ، یک دامنه میزبان ، پایگاه داده نامحدود ، آدرس های ایمیل نامحدود .

امنیت میزبانی ابریمهمترین مزایای آن ایمنی و افزایش امنیت است. یک شرکت میزبانی وب خوب به شما امکان می دهد اسکنر eXploit ، ModSecurance ، Firewall برنامه های کاربردی وب ، آنتی ویروس ، Antispam ، تهیه نسخه پشتیبان ، ConfigServer Security & محافظت از فایروال ، CloudLinux ، CageFs هکر برای شما بسته میزبانی ابر. در اینجا می توانم درباره کنترل های امنیتی ابر یادآوری کنم. این موارد کنترل های بازدارنده زیر است که برای کاهش حملات به سیستم ابری ، کنترل های پیشگیرانه تقویت کننده سیستم در برابر حوادث ، عموماً با کاهش یا حتی از بین بردن آسیب پذیری ها ، کنترل های کارآگاهی انجام شده است که برای شناسایی و واکنش مناسب در برابر هرگونه حادثه رخ داده و کنترل های اصلاحی که با محدود کردن خسارت می توانند پیامدهای یک حادثه را کاهش دهند. همچنین اقدامات امنیتی مختلفی برای میزبانی ابری مانند مدیریت هویت انجام شده است که دسترسی به اطلاعات و منابع محاسباتی را کنترل می کند. امنیت بدنی که از سخت افزار IT مانند روتر ، سرور و کابل در برابر دسترسی غیرمجاز ، آتش سوزی سرقت ، سیل ، تداخل محافظت می کند. امنیت پرسنلی که فعالیتهای پارا و بعد از استخدام را ارائه می دهد مانند غربالگری امنیتی احتمالی استخدام شده ، آگاهی از امنیت و برنامه های آموزشی. در دسترس بودن امکان دسترسی به ابر هر بار ، امنیت برنامه که تضمین می کند برنامه های موجود به عنوان یک سرویس از طریق ابر (SaaS) با امنیت و حفظ حریم خصوصی باشد ، تضمین می کند که تمام داده های مهم (شماره اجتماعی ، کارت شناسایی ، شماره کارت اعتباری) نقاب شوند یا برای کاربران غیرمجاز رمزگذاری شده است.

بنابراین Cloud Hosting امن است?

و برای پاسخ به این سؤال: آیا میزبانی ابری ایمن است ، جوابها بله است. شما می توانید لیست های فوق از کنترل های امنیتی مختلف ابری و اقدامات امنیتی برای ایمن و حفظ اطلاعات خود را مشاهده کنید.

در پایان ، من به شما در مورد BlueHost که به تازگی چند بسته میزبانی ارزان ابر و حدود آن را راه اندازی کرده ام ، یادآوری می کنم CloudFlare فراهم می کند که یک شبکه تحویل محتوا (CDN) و خدمات سرورهای نام دامنه با استفاده از ابرها برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما حتی بیشتر فراهم می کند.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map