چگونه می توان وب سایت جوملا را به یک هاست جدید وب انتقال داد؟

نحوه انتقال وب سایت joomla به یک ارائه دهنده میزبانی وب جدید


دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید خانه جدیدی را برای وب سایت جوملا خود پیدا کنید. تغییر ارائه دهنده میزبانی وب کار بسیار سختی نیست. اما اگر قبلاً این کار را نکرده باشید ، می تواند به شما سردرد دهد. در این مقاله بهترین و سریعترین راه برای شما نشان می دهم وب سایت جوملا را به یک ارائه دهنده میزبانی وب جدید منتقل کنید.

اما ابتدا بدانید که دلایل تغییر شرکت های میزبان چیست. جوملا CMS عالی و بسیار انعطاف پذیر است. در عین حال منابع فشرده ای هستند و در هر وب سرور به خوبی کار نمی کنند. اگر سرور وب برای جوملا بهینه نشده باشد ، می توانید با تکامل وب سایت خود ، مشکلات عملکردی را انتظار داشته باشید. با استفاده از یک الگوی سنگین و افزونه های زیاد در سیستم جوملا ، می تواند وب سایت شما را کند کند. در بیشتر موارد ، صاحبان وب سایت جوملا به یک هاست جدید تغییر می کنند ، زیرا از عملکرد راضی نیستند و امیدوارند که شرکتی دیگر که میزبان جوملا را ارائه می دهد ، این مشکل را برطرف کند..

یکی دیگر از دلایلی که مردم برای تعویض میزبانی انتخاب می کنند عدم امکان بروزرسانی است. از آنجا که تیم توسعه هسته جوملا به طور مداوم روی سیستم کار می کنند ، آنها با استفاده از آخرین فن آوری هایی که نیاز به نسخه بالاتر PHP و MySQL دارند ، این نرم افزار را بهبود می بخشند. شرکت های میزبان به طور خودکار نسخه های PHP را به روز نمی کنند و اگر می خواهید سایت جوملا خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید ، با راه اندازی سرور فعلی کار نمی کند. می توانید از ارائه دهنده هاست خود بخواهید که سرور خود را بروزرسانی کند ، اما در اکثر موارد این کار به دلیل سایر کاربرانی که همان سرور را با شما به اشتراک می گذارند رد می شود ، از جوملا استفاده نکنید..

در ادامه من به شما نشان خواهم داد چگونه سایت جوملا خود را به یک سرور جدید منتقل کنید و از هرگونه خرابی جلوگیری کنید.

1. یک برنامه میزبانی وب بهینه سازی جوملا را انتخاب کنید

اولین کاری که شما باید انجام دهید ، اگر می خواهید ارائه دهنده میزبانی فعلی خود را ترک کنید ، یافتن یک مورد جدید است. این می تواند چالش برانگیز باشد ، زیرا بسیاری از شرکت ها خدمات مشابه ارائه می دهند و همچنین از جوملا پشتیبانی می کنند. همانطور که قبلاً از میزبان فعلی خود می دانید ، پشتیبانی از جوملا کافی نیست. اگر به دنبال یک هاست قابل اعتماد جوملا هستید ، با شرکتی که سرورهای بهینه شده را برای سیستم مدیریت محتوا جوملا ارائه می دهد ، بروید. یک وب سرور مخصوصاً برای وب سایت های جوملا در پیکربندی با سرورهای مصرف عمومی کمی متفاوت است. میزبانی InMotion یکی از بهترین ارائه دهنده هاست است که برنامه های بهینه شده جوملا را با نرخ بسیار مناسب ارائه می دهد.

میزبانی وب جوملا

شروع از 4.19 دلار در ماه / شامل 2 وب سایت جوملا ، فضای نامحدود GB و پهنای باند ، suPHP ، mod_securance ماژول Apache ، آموزش آنلاین برای جوملا 2.5 و 3.0 و بیشتر و موارد دیگر

جزئیات بیشتر… “

2. از وب سایت جوملا خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

تصور می کنم ، میزبان فعلی شما از cPanel استفاده می کند ، اما اگر اینگونه نباشد ، این روند با سایر صفحه های کنترل میزبانی نیز بسیار مشابه است. برای تهیه نسخه پشتیبان از وب سایت خود و ذخیره آن در رایانه ، باید وارد کنترل پنل شوید. نماد File Manager را پیدا کنید و به پوشه ای که پرونده های وب سایت شما در آن قرار دارد دسترسی پیدا کنید.

نماد مدیر فایل cpanel

فایل ها را در یک پرونده .zip فشرده کنید و پس از اتمام ، آن را در رایانه خود ذخیره کنید.

مدیر فایل cpanel فشرده سازی پرونده های جوملا

اکنون در کنترل پنل ، به آیکون phpMyAdmin بروید ، و دیتابیس مورد استفاده سایت خود را پیدا کنید. اگر از دیتابیس مطمئن نیستید ، می توانید به راحتی از پرونده پیکربندی.php وب سایت پی ببرید ، فقط این خط را جستجو کنید: عمومی $ db = “yourdatabse”؛ بانک اطلاعات را انتخاب کنید ، جداول را صادر کنید و آن را در رایانه خود ذخیره کنید ، ترجیحاً در همان پوشه ای که وب سایت شما ذخیره شده است ، فقط برای مدیریت آسان.

جدول پایگاه داده صادرات phpmyadmin جوملا

3. انتقال پرونده ها و بانک اطلاعاتی

پس از پشتیبان گیری از وب سایت خود ، می توانید شروع به کار روی هاست جدید کنید. احتمالاً شما با استفاده از دامنه فعلی خود حساب میزبانی جدید خود را ایجاد کرده اید؛ در این حالت شما باید پرونده ها را در پوشه root یا حساب خود بارگذاری کنید. اگر در حین ثبت نام از دامنه دیگری استفاده کرده اید یا یک دامنه جدید را ثبت کرده اید ، باید دامنه افزودنی را که برای سایت جوملا استفاده می شود ، اضافه کنید. با افزودن نام دامنه به حساب میزبان جدید ، پوشه (public_html / yourdomain.com) ایجاد خواهید کرد ، و این پوشه ای خواهد بود که باید فایل ها را نیز بارگذاری کنید. لطفاً هنوز سرورهای نام دامنه خود را تغییر ندهید.

cpanel addon domain

اکنون اگر فهمیدید که پوشه مناسبی برای بارگذاری با استفاده از سرویس دهنده FTP یا ابزار File Manager از cPanel ، پرونده .zip را که حاوی پرونده های وب سایت است ، بارگذاری کنید. پس از اتمام بارگذاری ، با استفاده از File Manager پرونده ها را از بایگانی استخراج کرده و اطمینان حاصل کنید که این موارد در پوشه اصلی استخراج شده اند. اگر پرونده ها در یک زیر پوشه (publikiy_html / yourite.com / backupfiles /) استخراج شده اند ، فقط تمام پرونده ها را به پوشه اصلی منتقل کنید: public_html / praite.com.

وب سایت جوملا به سرور جدید

اگر با پرونده ها تمام شده اید ، به صفحه اصلی کنترل پنل برگردید و با Wizard MySQL Database Wizard یک پایگاه داده جدید ایجاد کنید. در حین ایجاد دیتابیس و کاربر ، یک رمزعبور قوی تولید کنید و این را در یک سند متنی ذخیره کنید ، بعداً به آن احتیاج خواهید داشت. هنگام افزودن کاربر MySQL به پایگاه داده ، فعال کردن گزینه All Privileges مهم است.

جادوگر جادوگر پایگاه داده mysql

بنابراین شما پایگاه داده و کاربر خود را آماده استفاده می کنید. اکنون به آیکون phpMyAdmin بروید ، پایگاه داده را که اخیراً ایجاد کرده اید انتخاب کنید و پرونده .sql که قبلاً در رایانه خود ذخیره کرده اید را وارد کنید. بسته به اندازه پرونده ، واردات پایگاه داده می تواند چند ثانیه طول بکشد.

phpmyadmin پایگاه داده جوملا را وارد کنید

آخرین فکر این است که پرونده ها را با پایگاه داده متصل کنید. حالا بروید فایل configuration.php را ویرایش کنید و پایگاه داده ، کاربر و رمز عبور را تغییر دهید.

پرونده پیکربندی جوملا را تغییر دهید

حال اگر همه کارها را درست انجام دادید ، باید بتوانید کلون وب سایت خود را در url demo مشاهده کنید ، که توسط ارائه دهنده میزبان شما در هنگام ثبت نام ارائه شده است. اگر تصمیم به گرفتن حساب کاربری از InMotion دارید ، آدرس اینترنتی حساب باید چیزی شبیه به این باشد: http://server123.inmotionhosting.com/~youraccountname/

4- سرورهای نام دامنه خود را تغییر دهید

اکنون زمان آن رسیده است که سرورهای نام دامنه خود را تغییر دهید. اگر دامنه شما در یک شرکت شخص ثالث مانند Name.com یا NameCheap ثبت شده است و نه با ارائه دهنده میزبانی فعلی شما ، فقط به حساب کاربری خود وارد شوید و سرورهای نام را به روز کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تغییر سرورهای نام برای یک دامنه ، مقاله مرتبط با این پاراگراف را بررسی کنید.

اگر دامنه شما در شرکت میزبانی که می خواهید از آن دور شوید ثبت شده است ، پیشنهاد می کنم دامنه خود را به یک ثبت کننده مستقل انتقال دهید. دامنه و هاستینگ خود را در همان شرکت حفظ نکنید. انتقال دامنه می تواند چند روز طول بکشد ، بنابراین این جنبه را نیز در نظر بگیرید.

به روزرسانی اطلاعات سرورهای نام باید فوری باشد ، اما برای دیدن تغییرات در ISP شما می تواند تا 24 ساعت به طول انجامد. پس صبور باشید.

5. وب سایت جوملا خود را تست کنید

تصور می کنم ، شما قبلاً کلون وب سایت خود را با استفاده از نشانی اینترنتی نسخه آزمایشی ارائه شده توسط میزبان جدید خود ، آزمایش کرده اید. اکنون ، به عنوان به روزرسانی سرورهای نام ، دامنه شما به حساب میزبانی جدید وصل شده است. به دلیل پیکربندی مختلف سرور ، بندرت اتفاق می افتد که سایت جوملا شما می تواند پس از انتقال به هاست جدید ، دارای برخی از خطاها باشد.

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما هنوز هم کاملاً کار می کند ، به طور تصادفی به صفحات مختلف دسترسی پیدا کنید و از عملکردهای مختلف وب سایت خود استفاده کنید اگر شما در حال اجرای یک انجمن هستید یا بخش وبلاگ دارید ، می توانید یک پست جدید ایجاد کنید ، با ذکر این که به یک هاست جدید منتقل شده اید و از جامعه می خواهید هر مشکلی را که پیدا می کنند گزارش دهند..

یادداشت ها و پیشنهادات

امیدوارم که این آموزش به شما کمک کند وب سایت joomla خود را بدون هیچگونه خرابی به یک سرور جدید منتقل کنید. اگر در مورد انتقال وب سایت جوملا سؤالی دارید می توانید نظری در زیر بگذارید ، یا اگر تصمیم دارید به هاست InMotion مهاجرت کنید ، تیم پشتیبانی آنها در این فرایند به شما کمک می کند. اگر به نحوه امنیت سایت جوملا علاقه مند هستید ، توصیه می کنم آموزش دیگر ما را بخوانید.

بهترین میزبانی جوملا توسط InMotion

InMotion Hosting از سال 2001 میزبان وب را ارائه می دهد و اکنون آنها سرورهای بهینه شده جوملا را با بسیاری از ویژگیهای عالی که از 4.19 دلار در ماه شروع می کنند ارائه می دهند

تخفیف دریافت کنید »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map