آیا باید از سیستم مدیریت محتوا در نظر بگیرید؟

استفاده-CMS-محتوا-مدیریت-سیستم


رفته اند روزهایی که مدیریت و به روز کردن وب سایت با دانش لازم در زمینه کد نویسی را انجام می دهید. با وجود چندین سیستم مدیریت محتوا ، ایجاد و مدیریت یک وب سایت آسان تر از همیشه شده است. با داشتن CMS مناسب ، می توانید تقریباً با همه ابعاد وب سایت خود ، بدون اینکه کد را لمس کنید ، رسیدگی کنید و آن را به یک فرآیند یکپارچه تبدیل کنید.

البته هرچه دانش فنی بیشتری داشته باشید ، بهتر است ، زیرا در ساخت سایت و بهینه سازی عملکرد وب سایت شما لازم است. اما وقتی می خواهید وقت با ارزش را صرف کنید و مرتباً محتوای وب سایت خود را به روز کنید ، یک CMS بسیار مهم خواهد بود.

دلایل زیادی برای استفاده از سیستم مدیریت محتوا وجود دارد ، به همین دلیل ما این مقاله را نوشتیم. ما همه راه های بی شماری را که CMS می تواند به شما سود برساند ، می گذرد و زندگی شما را بسیار ساده تر می کند.

بنابراین ، بدون آگهی بیشتر ، بیایید همه مزایای استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا را ببینیم!

CMS چیست؟?

CMS یک نرم افزار و یک پلتفرم ساخت وب سایت است که محتوای وب سایت شما را ذخیره می کند و ویرایش و انتشار آن را بسیار آسان می کند. چندین مدیر و سازندگان محتوا می توانند وارد همان سیستم شوند و با هم همکاری کنند ، تا بهترین محتوای ممکن را ایجاد و منتشر کنند.

ساخت وب سایت شما در یک سیستم مدیریت محتوا مانند خرید یک ماشین جدید است. لازم نیست در مورد فرآیند تولید چیزی بدانید ، فقط کلیدها را می گیرید و شروع به رانندگی می کنید. بنابراین لازم نیست شما یک توسعه دهنده وب باشید و یا هر یک از برنامه نویسی پیچیده را درگیر اجرای وب سایت خود انجام دهید. شما به سادگی می توانید به وب سایتی که مطابق سلیقه خود طراحی شده است وارد شوید و به طور مرتب شروع به انتشار مطالب کنید. چه یک فروشگاه آنلاین ، یک وبلاگ ساده یا یک وب سایت با تقریباً هر نوع عملکردی باشد ، یک CMS قطعاً قادر به اداره آن خواهد بود.

بنابراین ، CMS یک پلتفرم کاربرپسند است که به شما امکان می دهد یک وب سایت سریع و کارآمد بسازید و مدیریت کنید.

مزایای استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا

خوب ، اولین و بارزترین مزیت استفاده از یک سیستم از قبل تشکیل شده ، میزان زمان ، کار و منابع دیگری است که می خواهید از آن صرف کنید. بنابراین سوال این نیست که چرا باید از CMS استفاده کنید ، سؤال این است که چرا شما نباید؟.

البته ممکن است یک شخص فکر کند که استفاده از سیستمی که توسط شخص دیگری ساخته شده باشد ، محدودیت هایی را در پتانسیل آنها ایجاد می کند. به طور طبیعی ، سناریو های زیادی وجود دارد که با استفاده از همه چیز ساخته شده ، راه حل مناسبی است ، اما در واقع 80٪ از این موارد اینگونه نیست. انتخاب نوع مناسب CMS برای یک وب سایت ، یک مزیت جدی خواهد بود. اما ما در اینجا درباره چه نوع مزایایی صحبت می کنیم?

آنها به هیچ دانش دانش برنامه نویسی وب احتیاج ندارند

CMS با ابزار ساخت سایت خاص خود همراه است. برخی حتی دارای ابزارهایی هستند که می بینید همان چیزی است که می توانید به شما امکان دهید عناصر مورد نظر خود را در سایت خود بکشید و رها کنید. نزدیک به ویرایش یک تصویر یا یک سند Microsoft Word است ، که برای تازه ها بسیار عالی است.

اگرچه ، ساختن یک چیز پیچیده تر به کمک یک توسعه دهنده احتیاج دارد ، اما پس از انجام کار ، می توانید از وب سایت خود به خواست خود استفاده کنید.

به طور خلاصه ، سیستم های مدیریت محتوا به صورت کاربر پسند ساخته می شوند ، به طوری که هر کس می تواند تا حدی از آنها استفاده کند.

به طور مداوم محتوای خود را به هر حال که می خواهید به روز کنید

اکنون این یکی از بزرگترین مزیت های هر سیستم مدیریت محتوا است. این نرم افزار ابزارهای مختلفی را برای ویرایش مطالب مورد نظر برای انتشار ارائه می دهد و اگر به قابلیت های گسترده تری نیاز دارید ، همیشه می توانید افزونه ای را برای آنها بارگیری کنید.

شما فقط باید مطلبی را که می خواهید منتشر کنید ، اختراع کنید ، بگذارید این یک رویداد ، مقاله ، فیلم یا هر چیز دیگری باشد و می توانید با چند کلیک آن را در سایت خود قابل مشاهده کنید..

در اکثر سیستم های مدیریت محتوا ، ساده ای خواهید داشت ویرایشگر متن درست از جعبه ای که به شما امکان می دهد تغییراتی در چیدمان محتوا ، فونت مورد استفاده ، تصاویر اضافه شده و سایر موارد اساسی ایجاد کنید. اما همیشه می توانید ویژگی های ویرایش محتوا را به هر روشی که می خواهید تقویت کنید. آسمان حد است.

همچنین می توانید محتوا را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید و بعداً آن را منتشر کنید ، یا با ایجاد یک برنامه ، یک جریان ثابت از محتوا تنظیم کنید. می توانید CMS خود را تنظیم کنید تا به طور خودکار محتوای جدیدی را که قبلاً تهیه کرده اید بیرون بکشید.

در اینترنت ، محتوای پادشاه است. با داشتن CMS مناسب می توانید یک تیم کاملاً متمرکز بر محتوا داشته باشید و دو برابر کردن روی آن هرچه محتوای با کیفیت تری تولید کنید ، وب سایت شما بازدید کننده بیشتری خواهد داشت و در درازمدت بهتر عمل می کند.

با داشتن یک تیم اختصاصی که با CMS شما کار می کند ، تنها با هدف تولید محتوای باکیفیت ، می توانید یک گردش کار کارآمد را تضمین کرده و یک وب سایت با کیفیت را حفظ کنید.

برای نوشتن همه این موارد در یک جمله کوتاه ، وقتی نوبت به انتشار مطالب تازه در سایت شما می رسد ، یک CMS کلیه FREEDOM مورد نیاز شما را برای شما فراهم می کند..

جمع و جور است

CMS با تمام ویژگی هایی که یک استاد وب برای راه اندازی یک وب سایت تجاری و حفظ حضور قدرتمند آنلاین لازم دارد ، ارائه می دهد. CMS هر آنچه را که برای یک استراتژی بازاریابی کارآمد نیاز دارید ، دارد. می توانید همه آن ها را زیر یک سقف مدیریت کنید.

شما می توانید یک پایگاه کاربر بزرگ را مدیریت کنید ، با نظرات ، پست های مهمان و سئو مهم بسیار مهم مدیریت کنید. اکثر سیستم های مدیریت محتوا به صورت دوستانه برای SEO ساخته شده اند که تلاش و منابع زیادی را صرف می کند. شما می توانید وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خاص بسیار ساده تر بهینه کنید.

امنیت و ثبات را ارائه می دهد

شما می توانید امتیازات مدیر و ویرایشگر محتوا را تعیین کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ کس بینی خود را به محتوائی که نباید با آنها مداخله کند چسبیده است. شما می توانید تنها بازرس کننده تمام مطالب موجود در وب سایت خود باشید و فقط محتوای منتشر شده دارید که شما آن را تأیید کنید یا شخص دیگری این کار را برای شما انجام دهد..

این امر نه تنها از طرف کارکنان خود ایمن است ، بلکه توسط یک پایگاه توسعه دهنده بزرگ و بسیاری از فناوریهای عالی نیز ایمن شده است. حتی نسخه خارج از جعبه دارای یک سری ویژگی های امنیتی سنگین است اما می توانید با افزونه های متنوعی آن را گسترش دهید ، وب سایت خود را به یک قلعه تقریبا ناپایدار برای هکرها تبدیل کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که هیچ چیز ضد احمق نیست ، هرچند و هر کاری هک می شود. اما قطعاً می توانید یک وب سایت ایمن بسازید و کلیه داده های آن را ایمن کنید.

وقتی می گویم ثبات ، منظورم این است که پس از راه اندازی ، مدت طولانی کار می شود و به روز می شود و به روز رسانی های مداوم خواهد داشت. از آنجا که اکثر سیستم های مدیریت محتوا دارای یک پایگاه توسعه دهنده بزرگ و یک پایگاه کاربر حتی بزرگتر هستند ، ایجاد پایدار و مقابله با هر مشکلی که برای شما پیش می آید ، آسان است. شخص دیگری قبلاً با آن روبرو شده و حل کرده است.

دارای قابلیت های به روز است

سیستم های مدیریت محتوای محبوب به طور مداوم افرادی را دارند که روی آنها کار می کنند و آنها را با ویژگی های جدید به روز می کنند. آنها دائماً به روز هستند و همه آنچه را برای یک وب سایت لازم است برای عملکرد مناسب در محیط آنلاین ارائه می دهند.

سیستم های مدیریت محتوای منبع باز هزاران افزونه ساخته شده توسط کاربران دیگر. بنابراین آسان است که بتوانید دستان خود را بر روی یک افزونه رایگان یا پولی دریافت کنید که عملکرد وب سایت شما را ارتقا بخشد.

اما اگر از یک CMS اختصاصی, شما همیشه یک تیم پشتیبانی خواهید داشت که می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید و به آنها بخواهید که هر عملکردی را که دوست دارید نصب کنند. اگر به گزینه CMS اختصاصی بروید ، این تیم اختصاصی را به دنبال وب سایت خود خواهید داشت و از مطابق با استانداردهای فعال آنلاین مطمئن خواهید شد.

به راحتی وب سایت خود را دوباره طراحی کنید

اگر یک وب سایت را از ابتدا ساخته اید و می خواهید وقتی ذهن خود را مجدداً طراحی مجدد کنید ، باید یک تعمیرات کامل سایت را انجام دهید. اما در صورت استفاده از سیستم مدیریت محتوا ، فقط به چند کلیک نیاز خواهید داشت و بیشتر وب سایت شما دست نخورده باقی می ماند. البته ، باز هم نیاز به کمی ترفند کردن خواهد بود ، اما بسته به اینکه آیا شما می خواهید طرح را سفارشی کنید ، هنوز هم ممکن است طی یک یا دو روز انجام شود..

این سادگی به لطف سیستم قالب تعبیه شده در هر CMS است. شما فقط می توانید یک الگوی را بارگیری کرده و با چند کلیک آن را در وب سایت خود پیاده سازی کنید. هرگز طراحی وب بسیار ساده ساخته نشده است.

شما به راحتی می توانید بخش هایی از طراحی خود را جایگزین کنید یا وب سایت خود را کاملاً مجدداً بدون هیچ مشکلی طراحی کنید. اکثر قالب ها همچنین رابط کاربری خاص خود را دارند که بر روی آنها می توانید نحوه ظاهر وب سایت خود را تنظیم کنید.

تغییرات جهانی بسیار آسان است و فقط با چند کلیک می توانید انجام دهید.

به طور خلاصه ، می توانید قالب ها و قابلیت های مورد نظر خود را در وب سایت خود بارگیری ، استفاده و استفاده مجدد کنید..

عالی برای سئو

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردم ، اکثر سیستم های مدیریت محتوا به روشی دوستانه SEO ساخته شده اند. این بدان معناست که هنگام بهینه سازی وب سایت خود کارهای بسیار کمتری برای انجام آن دارید. البته این تنها یک قطعه در سئوی کلی شماست.

بهینه سازی موتور جستجو یک فرآیند وقت گیر با بسیاری از قسمت های متحرک است و شما باید کارهای دیگری را انجام دهید تا واقعاً از آن استفاده کنید. اما از آنجایی که می توانید به طور مرتب مطالب تازه را که کاربران خود را دوست دارید از آن بیرون کنید ، می توانید با سهولت نسبی کار کنید.

بنابراین ، با استفاده از CMS ، با بالا رفتن از صفحه نتایج موتور جستجو ، زمان کمی راحت تر خواهید داشت.

کاملاً رایگان یا ارزان است

محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا مانند WordPress و Drupal منبع آزاد و کاملاً رایگان هستند. این سرمایه گذاری اولیه شما را به نصف کاهش می دهد. بسیاری از معاملات بهتر از دریافت چیزی برای این ارزشمند نیستند! همچنین یکی دیگر از دلایل استفاده گسترده سیستم های مدیریت محتوا.

آسان برای گسترش

این یکی از بزرگترین مزایای استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا است. می توانید افزونه ها و افزونه ها را بارگیری کنید تا تقریباً به عملکردهای مورد نظر خود اضافه کنید. بیشتر آنها یا توسط کاربران دیگر یا توسط شرکتهای کوچک توسعه یافته اند.

می توانید ویژگی های رسانه های اجتماعی را ادغام کنید ، از ویرایشگرهای پیشرفته محتوای استفاده کنید ، از ابزارهای امنیتی پیشرفته استفاده کنید یا افزونه بسیار دلخواه خود را با عملکردی که در ذهن دارید ایجاد کنید. شما باید قابلیت مدیریت انعطاف پذیری زیادی در مورد عملکرد وب سایت خود داشته باشید.

از هر کجا و هر زمان وصل شوید

سیستم های مدیریت محتوا می توانند توسط چندین کاربر استفاده شوند که می توانند به هر پنل مدیریتی در هر کجای دنیا وصل شوند. برای یک سازمان کامل همکاری و اداره وب سایت خود مطابق با نیازهای آنها آسان است.

بهینه سازی موبایل

بخش بزرگی از ترافیک آنلاین توسط کاربران تلفن همراه تشکیل شده است. از آنجا که انقلاب موبایل در اینجا و اکنون اتفاق می افتد ، تقریباً در مورد وب سایت های آپلود شده ، نسخه موبایل آن وجود دارد. این یک نیاز مطلق برای موفقیت است.

برای ما خوشبختانه ، اکثر سیستم های مدیریت محتوا کاملاً سازگار با موبایل هستند. همچنین ، تقریباً تمام قالب هایی که برای وب سایت خود بارگیری می کنید کاملاً پاسخگو هستند و در هر دستگاهی که آنها را باز کنید ، بسیار پاسخگو هستند.

تجزیه و تحلیل

یک سیستم پیشرفته مدیریت محتوا این امکان را برای مدیران وب فراهم می کند تا فعالیت کاربر خود را در وب سایت ردیابی و تجزیه و تحلیل کنند. این به آنها امکان می دهد تصمیمات بسیار بهتری بگیرند و وب سایت خود را بیشتر توسعه دهند ، بنابراین برای موفقیت بهتر پیش می روند.

شما به راحتی می توانید اندازه گیری کنید که محتوای شما چه تاثیری بر مخاطبان شما می گذارد و چگونه می توانید آن را به سمت پیشرفت تجاری خود سوق دهید. هنگامی که تصویری روشنی از نحوه عملکرد وب سایت خود داشته باشید ، می توانید ابزارهای لازم برای توسعه بیشتر را پیاده سازی کنید.

برندسازی آنلاین

شما می توانید به لطف انعطاف پذیری یک سیستم مدیریت محتوا ، نام تجاری آنلاین یک تجارت را از جهات مختلف بهبود بخشید. شما می توانید به طور مداوم محتوای خود را از طریق کانالهای مختلف مانند RSS ، رسانه های اجتماعی ، hypersites و ایمیل و موارد دیگر به کاربران خود منتقل کنید..

به هر شکلی که بخواهید وب سایت خود را به بازار عرضه کنید یا حتی اگر همه آنها را انتخاب کردید ، می توانید زرادخانه صحیحی از ابزارها را برای کمک به شما تنظیم کنید..

از چه نوع سیستمهای مدیریت محتوا می توانید استفاده کنید?

اول از همه ، شما دو انتخاب اصلی دارید. می توانید یک CMS منبع باز یا CMS اختصاصی را انتخاب کنید.

اگر با گزینه منبع باز پیش بروید ، هزینه اولیه بسیار کمتری خواهید داشت ، اما ممکن است در نهایت هزینه زیادی را برای توسعه وب سایت خود صرف کنید.

اگر به گزینه CMS اختصاصی بروید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ثبت نام کنید و تصوری از نحوه تمایل به وب سایت خود داشته باشید. شرکتی که در پشت CMS اختصاصی انتخابی شما قرار دارد ، از تمام جزئیات فنی وب سایت شما مراقبت خواهد کرد ، شما فقط باید از آن استفاده کنید. این عالی است برای هر صاحب مشاغل که به حضور آنلاین خود اهمیت زیادی نمی دهد و دوست دارد یک وب سایت برای تجارت خود داشته باشد. اگر این گزینه برای شما بهتر به نظر می رسد ، پیشنهاد می کنم که ببینید کدام سیستم مدیریت محتوای اختصاصی برای شما کار می کند.

برای هر کس دیگری ، در اینجا سه ​​سیستم مدیریت محتوای منبع باز وجود دارد که می توانید همین حالا به صورت رایگان از آنها استفاده کنید.

وردپرس

بازدید از سایت »

وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوا در خارج از کشور است. این یک سیستم مدیریت محتوای تمام عیار است که به عنوان یک بستر وبلاگ نویسی آغاز شده است. بسیار کاربر پسند است و افزونه ها و مضامین زیادی در دسترس است (در مورد دقیق تر حدود 40،000). میزان مضامین و قالبهایی که می توانید استفاده کنید بسیار زیاد است و احتمالاً شما باید از هر انتخابی دیگر که در CMS دیگری وجود دارد انتخاب کنید. برای بهتر شدن آن ، همه این مضامین کاملاً پاسخگو هستند.

مردم آن را به دلیل انعطاف پذیری ، سادگی و ویژگی های بسیار قوی آن که آن را به یک سیستم مدیریت محتوای برجسته تبدیل می کنند ، دوست دارند. جای تعجبی ندارد که در مورد هر وب سایت چهارم با آن ساخته می شود.

دروپال

بازدید از سایت »

دروپال در مقایسه با وردپرس سیستم مدیریت محتوای کمی پیچیده تر است و اگر می خواهید طراحی و عملکردهای سفارشی را در وب سایت خود داشته باشید به دانش فنی دیگری نیاز دارید. اما به لطف پیچیده تر بودن ، قابلیت گسترده تری نیز دارد. این ویژگی های بیشتری دارد که به آن عادت می کنید ، اما زمان و تلاشی که برای درک اصول اولیه دروپال از قبیل انواع محتوا ، طبقه بندی ها ، بلوک های محتوا و نماها و غیره سرمایه گذاری می کنید..

Drupal همچنین همان انعطاف پذیری را که بیشتر سیستم های مدیریت محتوا دارند از قبیل چندین کاربر و ویژگی هایی که به همکاری راحت و به روزرسانی منظم محتوا کمک می کند ارائه می دهد..

برای تقویت وب سایت خود می توانید ماژول ها و مضامین زیادی بارگیری کنید و آن را مطابق با نیازهای خود کنید. اما شما همچنین می توانید خود را توسعه دهید.

دروپال به دانش بیشتری احتیاج دارد ، اما پرداخت آن به این دلیل است که می توانید در وب سایت خود ترفندهای بیشتری ایجاد کنید و عملکردهای بسیار پیشرفته تری داشته باشید. اما اگر فقط می خواهید یک وب سایت ساده ایجاد کنید که برخی از مطالب را نشان می دهد ، می توانید خودتان این کار را با مشاهده چند آموزش و درک اصول انجام دهید..

جوملا!

بازدید از سایت »

جوملا! CMS برنده جوایزی است که می توانید از آنها برای ساختن برخی از وب سایتهای عالی و برنامه های وب استفاده کنید. این مزایا از یک سیستم مدیریت محتوای مناسب مانند قابلیت توسعه ، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان برخوردار است. همچنین می توانید با استفاده از آن ، سایت های تجارت الکترونیکی یا حتی وب سایت جامعه کاملاً شخصی خود ، پورتال های آنلاین کاملی بسازید. این نرم افزار دارای تعداد زیادی ویژگی یکپارچه و به روزرسانی منظم است که به شما کمک می کند یک حضور آنلاین قدرتمند را به سرعت و به راحتی ایجاد کنید.

حدود 2.8٪ از کل وب سایتهای جهان از جوملا استفاده می کنند که کاملاً چشمگیر است. این گوشی با 6000 پسوند و قالب های خیره کننده فراوان همراه است.

جوملا! حدوداً در هر 2.5 ثانیه یک بار بارگیری می شود. شاید شما نفر بعدی باشید که این کار را انجام می دهید!

بنابراین ، باید از CMS استفاده کنید?

استفاده از سیستم مدیریت محتوا برای اجرای یک وب سایت لازم نیست ، اما قطعاً کار شما را بسیار آسان تر می کند. همچنین باعث می شود که شما و کل کارکنان خود پربارتر باشید و به آنها اجازه دهید به جای تمام جزئیات فنی که با ویرایش و انتشار آن همراه است ، روی محتوای باکیفیت تمرکز کنند..

شما به راحتی می توانید وب سایت خود را در هنگام رشد مقیاس کنید و آن را در مورد هر تغییری که ممکن است بخواهید انجام دهید ، اتخاذ کنید.

استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا برای بسیاری از مشکلاتی که هنگام ایجاد و مدیریت یک وب سایت با آن روبرو هستید ، یک راه حل است. اکثر آنها رایگان هستند ، بنابراین قطعاً ارزش استفاده از عکس را دارد!

امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کرده باشید. ما مقالات زیادی در مورد سیستم های مدیریت محتوا و اینکه چگونه آنها می توانند به نفع شما و شرکت شما باشند ، داریم ، بنابراین در صورت تمایل آنها را بررسی کنید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map