cPanel چیست؟ چرا باید از میزبانی وب cPanel استفاده کنید؟

cpanel چیست


cPanel ، همانطور که از نام آن پیداست ، یک صفحه کنترلی مبتنی بر وب است که برای مدیریت سرورهای وب یا میزبان های مبتنی بر ویندوز استفاده می شود. این اجازه می دهد تا کاربران را به کنترل آدرس های ایمیل ، نام دامنه ، پایگاه داده ها ، نسخه های مختلف PHP و تقریبا همه جنبه های سرور وب ، در نتیجه امکان مدیریت همه خدمات میزبانی شده در یک مکان واحد امکان پذیر است. توسط شرکت cPanel توسعه یافته ، cPanel اکثراً در این قسمت نوشته شده است پرل.

cPanel یک کنترل پنل عالی و قابل تنظیم است که با موفقیت در برابر آزمون زمان مقاومت می کند و جامعه ای فعال در پشت آن وجود دارد که می تواند به شما در غلبه بر هرگونه مشکل یا مشکلی که هنگام استفاده از آن کمک می کند کمک کند. محبوبیت و استفاده گسترده از cPanel همچنین به این دلیل است که دارای رابط کاربری ساده ای است که به راحتی توسط کاربران بار اول نیز قابل درک است. اما ویژگی های سطح شرکت (مدیریت چند سرور ، پشتیبانی IPV6) آن را برای استفاده حرفه ای تر نیز مناسب می کند.

دسترسی به cPanel

با استفاده از یک مرورگر وب می توانید به نصب cPanel دسترسی پیدا کنید. آدرس پانل توسط سرور یا ارائه دهنده میزبان شما داده می شود. شما نباید از این ترسیده باشید که: 2082 در URL به عنوان شماره پستی که cPanel به طور پیش فرض در آن گوش می دهد. با این حال ، شما فقط باید از طریق اتصال HTTPS امن به cPanel دسترسی پیدا کنید ، در غیر این صورت ممکن است شما را به یک نقض امنیتی رهنمون کنید.

ورود به سیستم اتصال امن cpanel

cpanel login

رابط cPanel

رابط cPanel در طول سالها ، بارها و بارها اصلاح شده است ، و رابط کاربری می تواند توسط شرکت میزبانی وب ارائه دهنده خدمات ، سفارشی سازی شود ، اما به طور کلی آنها بخش های اصلی زیر را دارند: ترجیحات ، ایمیل ، فایلها ، بانک اطلاعاتی ، دامنه ها ، امنیت و سیاهههای مربوط. رابط کاربری آسان و جلا یکی از جنبه های زیادی است که محبوبیت این کنترل پنل را به خود اختصاص می دهد.

ویژگی های cPanel

cPanel یکی از عالی ترین پانل های کنترل غنی در آنجا است.

ویژگی های رابط cpanel

در بخش Mail می توانید حساب های ایمیل جدید ، پیشفرض ها را تنظیم کنید ، می توانید تنظیمات SpamAssasin را تنظیم کنید ، لیست نامه ها را مدیریت کنید ، تعریف آدرس های ایمیل را تعریف کنید ، و غیره. بسیاری از تنظیمات ایمیل فقط با چند کلیک می توانید انجام دهید.

در زیر دامنه می توانید ویرایشگر ساده منطقه را بیابید که از طریق آن می توانید به راحتی ویرایش Zones ها را انجام دهید. در اینجا می توانید تغییر مسیرها را نیز تعریف کنید و می توانید تنظیمات مرتبط با دامنه و DNS را ویرایش کنید.

شما می توانید PHPMyAdmin را معمولاً در زیر استفاده نیز پیدا کنید. یکی دیگر از بخش های پایگاه داده از ویژگی های خوب. مدیریت پایگاه داده های MySQL از رابط وب بسیار مناسب است ، اما اگر ترجیح می دهید MySQL Workbench شما از cPanel توانایی نصب و یا استفاده از پایگاه داده های از راه دور استفاده کنید. علاوه بر MySQL ، cPanel می تواند پایگاه های داده PostgreSQL را نیز مدیریت کند.

cPanel از یک سیستم پشتیبان بسیار راحت برخوردار است ، که معمولاً در قسمت File می توان آن را یافت. این می تواند برای ایجاد پشتیبان گیری های غیر افزایشی و مبتنی بر عکس فوری از بانک اطلاعاتی ، پرونده ها ، تنظیمات ایمیل استفاده شود ، یا می توانید کل پنل را در یک بایگانی پشتیبان تهیه کنید. این ویژگی وقتی می خواهید به هاست دیگری بروید ، که cPanel را به عنوان صفحه کنترل نیز ارائه می دهد بسیار مفید است. اگر می خواهید از یک شرکت میزبانی به یک شرکت دیگر که از یک کنترل پنل سفارشی استفاده می کند ، حرکت کنید ، مهاجرت می تواند یک کار کاملاً پیچیده باشد ، اما در صورتی که این کار از cPanel به cPanel انجام شود ، انجام نمی شود. در اینجا ، در قسمت Files ، معمولاً صفحه تنظیمات FTP را پیدا می کنید ، که به شما امکان می دهد اکانت های جدید FTP را تنظیم کنید ، یا موارد قدیمی را ویرایش کنید. در صورت تمایل می توانید فهرست خانه حساب را مشخص کنید ، اما معمولاً برای شما از قبل جمع شده است.

cpanel php نسخه پشتیبانی از شغل cron

با cPanel معمولاً می توانید نسخه دیگری از نرم افزار خاص را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید ، فقط با چند کلیک می توانید نسخه PHP را به عنوان مثال انتخاب کنید. شما هنوز کد PHP قدیمی را دارید که از آن استفاده می کند mysq_connect و mysql_query کارکرد؟ مشکلی نیست ، نسخه PHP را به 5.X تغییر دهید و خوب است که بروید. شما می خواهید برخی از عملکردهای اضافی را از برنامه واقعی PHP خود فشار بیاورید؟ فقط نسخه PHP را به 7.X تغییر دهید و می توانید فوراً از مفاهیم سریعتر PHP از نظر زمان تولید صفحه بهره ببرید.

از دیگر ویژگی های قابل ذکر ، دسترسی خام و تجزیه شده و دسترسی به ورود به سیستم خطا است ، بنابراین یک توسعه دهنده می تواند خطاهای دقیق تولید شده توسط برنامه ها را ببیند ، در حالی که صاحب سایت می تواند آمار دسترسی و نوسانات یا روند ترافیک را مشاهده کند. این پشتیبانی از شغل cron دارد ، شما می توانید از دستگیرندگان آپاچی دلخواه خود تعریف کنید یا حتی انواع تقلید را نیز اضافه کنید ، تنظیم آسان آن برای محافظت از پوشه Basic Auth based پوشه ، نصب آسان SSL با گواهی های خود امضا شده و / یا تولید CSR آسان است..

منابع میزبانی

همیشه می توانید میزان استفاده از منابع فعلی مانند پهنای باند ، ذخیره سازی ، تعداد حساب های FTP یا Email ، تعداد دیتابیس ها ، تعداد ایمیل های ارسال شده و غیره را مشاهده کنید. برخی از ارائه دهندگان میزبانی حتی در صورت نزدیک بودن به حد مجاز ، هشدارهای مبتنی بر ایمیل را تنظیم می کنند. شما می توانید اقدام فوری انجام دهید. این می تواند به شما کمک کند تا از منابع میزبانی خود یک مرور کلی داشته باشید و تخصیص آنها را کنترل کنید.

قابلیت ارتقاء cPanel

ویژگی های cPanel با استفاده از افزونه های شخص ثالث قابل افزایش است. تعداد زیادی پلاگین آماده در کاتالوگ برنامه cPanel وجود دارد ، اما می تواند توسط افزونه های ساخته شده به صورت سفارشی نیز گسترش یابد.

cPanel دارای یک API کاملاً مستند با مشتریان آماده در PHP و PERL است و همچنین از یک کلاینت API خط فرمان به نام cpapi2 پشتیبانی می کند. اگر وظایفی دارید که خود را بارها و بارها انجام می دهید ، ممکن است در نظر داشته باشید که مشتری را انجام دهید که این کار را برای شما انجام می دهد ، چه به عنوان افزونه و چه به عنوان مشتری API..

نتیجه گیری – چرا باید از هاست cPanel استفاده کنید?

همانطور که مشاهده می کنید cPanel محصولی بسیار بالغ است که اکنون مدت زیادی در این تجارت بوده است که بسیاری از شرکت های میزبان دارای مشخصات بالا از آن استفاده می کنند. اگر شما یک سرور اختصاصی یا VPS دارید و استفاده از cPanel را یا برای خودتان یا برای مشتریان خود در نظر می گیرید ، باید بدانید که برای یک VPS هزینه 20 دلار در هر ماه یا 200 دلار در سال است ، در حالی که برای یک سرور اختصاصی 45 دلار در ماه و 425 دلار در هر سال بیشترین شرکت های میزبان معتبر ، پنل کنترل میزبانی مبتنی بر cPanel را به صورت رایگان به شما پیشنهاد می دهند ، و برخی از مشتریان در صورت همراه بودن cPanel فقط ارائه دهنده میزبانی وب را انتخاب می کنند..

ارائه دهندگان میزبان برتر cPanel

حالا که می دانید cPanel چیست و چگونه کار می کند ، احتمالاً می خواهید بدانید بهترین ارائه دهنده هاست که cPanel را ارائه می دهد کدام یک هستند. در زیر 3 شرکت میزبان cPanel پیشنهادی برتر ما که شامل کنترل پنل cPanel به صورت رایگان با برنامه میزبانی مشترک آنها است:

شرکت
قیمت از

1بهترین میزبان وردپرس cpanel3.95 دلار در ماه
2بهترین میزبان تجارت cpanel4.19 دلار در ماه
3بهترین میزبان cpanel کلاس بالا3.95 دلار در ماه

اگر می خواهید در مورد هر ارائه دهنده میزبانی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، توصیه می کنم وب سایت رسمی آنها را بررسی کنید یا بررسی های ما را بخوانید:

 • BlueHost Review – بهترین راه حل برای میزبانی مشاغل و وردپرس
 • بررسی InMotion – بهترین راه برای سایتهای تجاری کوچک و متوسط
 • مرور HostGator – بهترین راه برای رشد وب سایت های تجاری

اگر هنوز در مورد cPanel سؤالی دارید ، لطفاً در بخش نظرات زیر از شما سؤال نکنید یا آموزشهای cPanel ما را بیشتر بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map