כיצד ליצור אתר עם ג’ומלה

כיצד לבנות אתר עם ג'ומלה - -


בימים אלה קל מאוד לבנות אתר לעצמך. אתה אפילו לא צריך לדעת תכנות. במאמר זה אסביר כיצד לבנות אתר עסקי מקצועי באמצעות ה- Joomla CMS.

ג’ומלה היא מערכת ניהול התוכן השנייה הפופולרית ביותר, אחרי וורדפרס. התוכנה הורדה יותר מ -50 מיליון פעמים מאז שחרורה לראשונה בשנת 2005.

אתרים מובילים כמו אוניברסיטת הרווארד או אוניברסיטת הברית לחינוך קתולי מבוססים על ג’ומלה. לא רק אוניברסיטאות מסתמכות על כוחן של CMS נהדר זה, אלא גם אתרי אינטרנט ופורטלים חדשים ממש כמו Linux.com, TheHill.com, MTV Greece ואחרים. חלק הידע ב- InMotion Hosting מבוסס גם על ג’ומלה.

בהמשך אדריך אותך בתהליך של יצירת אתר ג’ומלה מאפס:

 • בחירת המארח הנכון של ג’ומלה
 • התקנה וקביעת תצורה של ג’ומלה
 • התקנת תוספים, תבניות ופרסום מאמרים

האם אתה מוכן להתחיל?

1. בחר במארח האינטרנט המושלם של ג’ומלה

רוב הזמן אנשים מתקשים לבחור מארח אינטרנט טוב. עם כל כך הרבה תוכניות אירוח וחברות הקיימות בשוק קשה מאוד להחליט לאיזו תוכנית או חברה נכונות ללכת. עם ג’ומלה קשה עוד יותר למצוא ספק אירוח אתרים אמין.

בחר מארח אינטרנט מושלם של ג'ומלה

ספקי אירוח רבים מציעים כלים המאפשרים לך להתקין את ג’ומלה לאתר שלך תוך לחיצות זוגיות. זה לא אומר שהם ספק אירוח טוב של ג’ומלה. מכיוון שג’ומלה היא תוכנה כבדה במשאבים, היא זקוקה לתוכנית אירוח אמינה. בחירה לא נכונה באירוח תוביל לביצועים איטיים באתר.

בדף האירוח של ג’ומלה תיארנו כיצד צריך להיות ספק האירוח האידיאלי של ג’ומלה. כאן תוכלו למצוא גם את 3 החברות המובילות שאנו ממליצים עליהן לארח את אתר ג’ומלה שלכם.

1.1 בחירת תוכנית האירוח המתאימה

למרות שג’ומלה תשתמש במשאבי שרת רבים יותר, אינך צריך ללכת ישר עבור VPS או שרת ייעודי. ג’ומלה תפעל בצורה חלקה גם בחשבון אירוח משותף, אבל זה באמת תלוי באיזה סוג אתר אתה בונה.

לדוגמה, אם אתה יוצר אתר לחברה שלך, מציג את השירותים או את המוצרים שהעסק שלך מציע, והאתר שלך מקבל כ 500 מבקרים ייחודיים ביום, אירוח משותף הוא הדרך ללכת.

אם אתה מתכנן להריץ פורום, אתר קהילתי או אתר מסחר אלקטרוני, שסביר להניח שישמש משתמשים רבים בו-זמנית, עליך בהחלט לבחור בשרת וירטואלי..

לא משנה מה אתר ג’ומלה שאתה בונה, וודא שהאירוח שאתה עומד לבחור בו תומך בתוכנה. לא רק עם כלי התקנה בחינם, אלא גם עם הדרכות כלשהן, או עזרה לתמיכה חיה.

ב- InMotion, למשל, יש מאגר נתונים גדול של הדרכות ג’ומלה שאליהן תוכלו לגשת בחינם וללמוד כיצד לבנות, לערוך ולתקן דברים בג’ומלה. הם מציעים גם אירוח מותאם לג’ומלה, כלומר אתר האינטרנט שלך יוצב בשרת שהוגדר והותאם אישית עבור אתרי ג’ומלה. ב- InMotion ככל שהאתר שלך יגדל, אתה יכול לבחור בתוכניות אירוח גדולות יותר, מה שמקל על השדרוג ושדרוג לאחור בין חבילות.

2. כיצד להתקין את ג’ומלה?

כשמדובר בהתקנת ג’ומלה לאתר שלך, עומדות בפניך שתי אפשרויות: התקנה ידנית ואוטומטית. ההתקנה האוטומטית, ליתר דיוק, ההתקנה של ג’ומלה באמצעות כלי היא פשוטה. דרושה אינטראקציה מינימלית מאוד עם משתמשים.

אמנם ההתקנה הידנית דורשת קצת יותר מאמץ, מכיוון שיש להעלות קבצים ידנית לשרת, על ידי המשתמש ליצור נתונים, ותהליך ההתקנה ייקח זמן רב יותר..

בחלק הבא של הדרכה זו אראה לשני המטודים. ניתן לבצע את ההתקנה הידנית בכל שרת אירוח אתרים התומך ב- MySQL ו- PHP, ואילו ההתקנה האוטומטית תוצג בתוכנית האירוח של cManel של InMotion..

2.1 התקן ידנית את ג’ומלה

אם אתה בונה אתר ג’ומלה חדש מאפס, עליך להשתמש תמיד בגרסה היציבה האחרונה מ- Joomla.org, הורידו אותו בחינם. הורד את הקובץ בארכיון ושמור אותו במחשב שלך.

הורד את הגרסה האחרונה של ג'ומלה - -

לאחר סיום ההורדה, באמצעות לקוח FPT או באמצעות FileManager מלוח האירוח שלך, העלה וחילץ קבצים לשרת. העלה את הקבצים לתיקיית הדומיין עליה תותקן המערכת.

העלאת הקבצים תארך זמן מה, אך באותה תקופה תוכלו ליצור בסיס נתונים של MySQL. כשאתה ניגש לכלי אשף MySQL בלוח הבקרה של אירוח תוכל להגדיר את בסיס הנתונים. להלן הצעדים שעליכם לבצע (מתועדים עם צילומי מסך להלן):

 • שלב 0 – גש לכלי אשף MySQL
 • שלב 1 – צור בסיס נתונים
 • שלב 2 – צור משתמש בסיס נתונים וקבע סיסמה חזקה
 • שלב 3 – הוסף משתמש למסד נתונים עם “כל הרשאות”
 • שלב 4 – השלימו את התיקים

step1 step2 ליצור מסד נתונים ומשתמש בסיס נתונים

step3 הוסף משתמש למסד הנתונים

יצירת מסד הנתונים של step4 הסתיימה

לאחר העלאת הקבצים ובסיס הנתונים מוכן, תוכלו להתחיל בהתקנת ג’ומלה על ידי גישה אל שם התחום שלכם.

תעבור לשלושת השלבים הבאים:

1. תצורה – כאן תצטרך להגדיר כותרת אתר ומידע על כניסה לאתר משתמש (מנהל). השפה של אתרך תיבחר גם כאן. כברירת מחדל כל התקנת ג’ומלה מוגדרת להיות מותקנת באנגלית, אך אתה יכול לבחור שפה אחרת מהתפריט הנפתח.

תצורת ג'ומלה שלב 1

2. מאגר מידע – כאן תחבר את קבצי ג’ומלה למסד הנתונים שיצרת קודם לכן; פשוט הוסף את שם בסיס הנתונים, משתמש בסיס הנתונים והסיסמה והגיע לשלב הבא

שלב 2 חבר ג'ומלה למסד נתונים

3. סקירה כללית – כאן אתה יכול לבחור להתקין כמה נתונים לדוגמה לאתר שלך, או שאתה יכול פשוט להשאיר הכל ריק. אם הכל מוגדר, סיים את המשימה על ידי לחיצה על כפתור “התקן”.

שלב 3 התקן נתונים מדגם ג'ומלה

ההתקנה תארך מספר שניות.

שלב 4 התקנת CMS של ג'ומלה - -

אם הכל השתבש, המסך הבא יופיע. לחץ על הלחצן “הסר תיקיית התקנה” וסיימת. עכשיו אתה יכול לבקר באתר שלך או לגשת לאזור הניהול.

שלב 5 הסר את תיקיית ההתקנה

2.2 התקן אוטומטית את ג’ומלה באמצעות Softaculous

בעזרת InMotion תוכלו להתקין את ג’ומלה אוטומטית מ- cPanel. בהרשמה תקבלו את כל הפרטים הדרושים לגישה לחשבון cPanel. לאחר הכניסה ללוח הבקרה של חשבון האירוח, גלול לתחתית הדף וחפש את הלוגו של ג’ומלה.

התקן ג'ומלה עם ספה

על ידי לחיצה על סמל הג’ומלה הקטן, תנותב לדף חדש: Softaculous, שם תוכל לבחור את התחום עליו ברצונך להתקין את ג’ומלה. להלן הדרכה מפורטת כיצד להתקין את ג’ומלה ל- InMotin Hosting.

להלן סרטון שמסביר כיצד עובד Softaculous:

3. הגדר את אתר ג’ומלה שלך

כנקודה זו, אתר האינטרנט שלך מקוון. עכשיו אתה יכול ללכת לפרסם מאמרים, להעלות תמונות ולהגדיר איש קשר, על דפים אחרים. אבל אם אתם מתכננים לבנות אתר מקצועי מג’ומלה, תרצו לבצע בו יותר התאמות. לדוגמה, ג’ומלה מגיעה עם מבנה URL רע מאוד. עיצוב ברירת המחדל שמגיע עם ג’ומלה 3 נראה פשוט ופשוט מאוד. בהמשך אראה לך כיצד לבצע את השינויים הדרושים ולהתאים אישית את אתר ג’ומלה שלך כך שייראה טוב גם עבור מבקרי האתר שלך וגם עבור מנועי החיפוש..

כדי להתחבר לקצה האחורי של אתר ג’ומלה שלך, תצטרך לגשת לדף הבא: yourwebsite.com/administrator, הקלד את משתמש הניהול והסיסמה שהגדרת במהלך התקנת ג’ומלה והתחל את התצורה של אתרך..

3.1 שנה את התצורה הגלובלית והפעל את כתובות האתרים של SEF

עליך להתחיל בתצורה של אתר האינטרנט שלך בקטע מנהל / מערכת / תצורה גלובלית. כאן תוכלו לשנות את סטטוס האתר. אם ברצונך להסתיר אותו מהעיניים החטטניות במהלך הפיתוח, תוכל להכניס את האתר למצב לא מקוון כאן. בחלק זה תוכלו גם לשנות את כותרת האתר, לשנות את עורך התוכן, להגדיר מטא תיאור ומטא תגי לדף הבית. בתצורה הגלובלית תוכלו לאפשר כתובות אתרים של מנועי חיפוש להשתמש גם בשכתוב מחדש של כתובות אתרים.

כדי לאפשר את הכתיבה מחדש של כתובת האתר, תצטרך לשנות את שם הקובץ htaccess.txt ל- .htaccess ולהפוך אותו לכתיבה (קובץ זה ממוקם בהתקנת root joomla וניתן לגשת אליו דרך FTP או FileManager).

הגדרות SEO לאתר של ג'ומלה - -

עדיין כאן, באפשרותך לאפשר את דחיסת עמוד ה- Gzip כמו גם את הגדרות המטמון. עם זאת יש לאפשר זאת רק לאחר שהאתר שלך מוכן לשימוש ציבורי.

3.2 צור קטגוריות ופרסם מאמרים

השלב הבא הוא יצירת מבנה האתר, על ידי הוספת הקטגוריות הדרושות. בשלב זה אינך צריך להעלות את כל התוכן שלך, אך יש צורך במאמרים מסוימים בכדי להציב תפריטים ודפים. אם התקנת נתוני מדגם, אתה יכול להשתמש בהם כרגע; עם זאת, אל תשכח למחוק את כל נתוני הדגימה לאחר שתסיים. ליצירת קטגוריות ומאמרים עבור אל: מנהל / תוכן / קטגוריות.

3.3 התקן תוספים נחוצים: מודולים, תוספים, רכיבים

בספריית התוספים של ג’ומלה ישנם מעל 7000 תוספים רשומים. ישנם מאות נוספים שלא מופיעים כאן. חלקם מסחריים, אך ניתן להשתמש בחלל הרחבות של ג’ומלה בחינם. אל תתחייב יתר על המידה בהתקנת יותר מדי מודולים או רכיבים לאתר שלך. יותר מדי תוספים יאטו את אתרך, לכן התקן רק את אלה שישמשו. התקן מודולים, תוספים ורכיבים באתר מנהל / הרחבות / ניהול.

התקן תוספות ג'ומלה - -

3.4 צור קטגוריות תפריט ופריטים בתפריט

כעת תוכלו ליצור את מבנה התפריט. ראשית, הוסף קטגוריית תפריט ואז הוסף את פריטי התפריט. בעת יצירת פריט תפריט חדש, אתה יכול לבחור מתוך רשימה ארוכה של סוגי תפריטים. ניתן לקשר בין תפריטים ישירות למאמר בודד, לבלוג, לקטגוריה וכו ‘. ניתן לקשר אותו גם לטופס יצירת קשר וגם לשלוחות אחרות. אתה יכול גם ליצור פריטי תפריט עם כתובות URL מותאמות, אפילו תפריטים מקשרים חיצוניים. עשה זאת במנהל / תפריטים / ניהול.

כדי שיהיה לך תפריט נפתח באתר שלך, נדרש להוסיף גם תפריטי משנה. רוב התבניות מגיעות עם תפריטים נפתחים מעוצבים מראש, אך אתה תמיד יכול למצוא תפריט נפתח מגיב ונחמד בספריית התוספים אם התבנית שאתה אוהב אינה מגיעה עם התכונה המובנית הזו..

3.5 התקן ושנה תבנית

אם אתה מתקציב מוגבל, אתה יכול להתקין תבנית ג’ומלה בחינם לאתר שלך. בדרך כלל ישנם מאות אתרים בהם תוכלו למצוא תבניות מקצועיות ולהוריד אותן בחינם.

אם אתה יכול להרשות לעצמך לשלם עבור התבנית, אתה יכול להצטרף למועדון תבניות של ג’ומלה, שם תוכל לבחור מבין עשרות תבניות שונות, או שתוכל לבדוק את ThemeForest, שם תוכל לבחור מבין יותר מ- 650 תבניות ג’ומלה פרימיום.

תבניות ג'ומלה מקצועיות

בחר תמיד בתבנית שמגיעה עם סוג של תיעוד, אחרת יהיה די קשה להבין כיצד להגדיר אותה ולמצוא את עמדות המודול.

התקן את התבנית באמצעות מתקין הרחבות והפעל אותה בניהול / הרחבות / תבניות. לאחר שהתבנית שלך פעילה, אתה יכול לפרסם את המודולים במיקומים הזמינים בתבנית.

3.6 הגדר ופרסם מודולים

התקנת הליבה של ג’ומלה מגיעה עם המון מודולים מובנים. אם בחרת להתקין נתוני דוגמה, ישנם מודולים זמינים במנהל המודולים, אחרת תצטרך ליצור מודולים בעצמך בניהול / הרחבות / מודולים.

צור את המודולים הדרושים לך ופרסם אותם במיקומי המודול הזמינים. להלן מספר הצעות של המודולים הנפוצים ביותר:

 • מודול תפריט
 • HTML מותאם אישית
 • מודול כניסה
 • מודול חיפוש
 • כתבות אחרונות
 • מודול תגיות
 • מודול מצגת

המודולים הם חלק חשוב מאוד באתר האינטרנט שלך, מכיוון שאלו מפרקים את מערך המאמר הפשוט והמשעמם והופכים את האתר שלך למהנה יותר.

האם אתה מוכן להתחיל עם אתר ג’ומלה שלך?

ניסיתי להפוך את ההדרכה לפרטי פרטים ככל האפשר; עם זאת, ישנם עדיין חלקים שלא פורטו ככל שרציתי. אני מבטיח שאעשה הדרכה נוספת על ג’ומלה בשבועיים הקרובים. אני באמת מאמין שעם מדריך זה תוכל להתחיל לעבוד עם אתר ג’ומלה שלך. אם עדיין אין לך מארח אתרים, אני ממליץ לך לבדוק את הצעת InMotionHosting.com. לחץ על הקישור כדי לקבל 47% הנחה מאירוח אתרים ושם תחום בחינם.

אם יש לך שאלות או הצעות כיצד אוכל לשפר הדרכה זו, אנא אל תהסס להשאיר את המשוב שלך בקטע התגובות למטה. בהצלחה עם אתר האינטרנט שלך!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map