Kuidas teisaldada oma ajaveeb WordPress.com-ist enda hostitud veebisaidile

kuidas WordPress com ajaveeb ise hostitud veebisaiti üle kanda


Üks populaarsemaid blogimisplatvorme on WordPress. Kui alustasite oma ajaveebi WordPress.com-ist, on see hea, sest paljud meist proovisid seda suurepärast tarkvara niimoodi. Oma isikliku või hobiblogiga alustamine tasuta hostimisplatvormil on suurepärane viis esimeste sammude õppimiseks. Kui plaanite siiski pikaajaliselt, peaksite oma ajaveebi WordPress.com-ist teisaldama tasulisele hostimiskontole.

Selles artiklis juhendan teid oma ajaveebi teisaldamise protsessis WordPress.com ise hostitud veebisaidile.

Kuid miks peaksite ikkagi oma WordPress.com ajaveebi üle kandma? Enne selle juhendi alustamist tahan selgitada, miks peaksite kaaluma oma ajaveebi teisaldamist tasulisele hostimisplaanile. WordPress.com annab teile suurepärase ja usaldusväärse veebiplatvormi, kuid sellel on omaenda hostitud WordPressi saidiga võrreldes mõned suured piirangud:

 • Saate installida ja kohandada mis tahes WordPressi teemat ise hostitaval WordPressi saidil, samal ajal kui WordPress.com-il on teil valida piiratud arv teemasid (tasuta ja ka kommerts)
 • WordPress.com-is pole pistikprogrammid lubatud (välja arvatud juhul, kui ostate VIP-plaani, mis maksab igakuiselt 2500 dollarit ja mis annab teile täieliku kontrolli CSS-i, PHP, pistikprogrammide ja teemade üle), samas kui jagatud hostimisplaanil (maksab umbes 5 dollarit kuus) saate installida milliseid pluginaid soovite.
 • Tasuta WordPress.com-i hostitud ajaveeb on väga kõva ja sellel on raha teenimiseks piiratud võimalused; kui see on heaks kiidetud, peate tulu jagama automaatse Incga, kes omab ja haldab WordPress.com-i. Isetehtud WordPressi saidil saate oma saidile lisada rahaks realiseerimise kanali ja te ei pea oma kasumit kellegagi jagama.

WordPressi saidi haldamise miinuseks oma hostikontol on see, et peate seda haldama. Teie ülesandeks on oma saidi ajakohastamine, süsteemi, pistikprogrammide ja teemade värskendamine.

Ettevalmistus ülekande alustamiseks

Nüüd teate, millised on eelised ja miinused, kui teie WordPress on teie kontrolli ja haldamise all. Kuid ülekande alustamiseks peate ostma domeeni nime ja WordPressi usaldusväärse hostimisplaani. Seetõttu soovitame tungivalt BlueHosti mitmel põhjusel: saate tasuta .com-domeeni, 50% -lise allahindluse nende jagatud plaani jaoks, palju tasuta lisad ja garantiid ning suurepärase tehnilise toe, mis on koolitatud aitama kasutajaid nende saitide käivitamine WordPressiga.

1. samm: andmete eksportimine WordPress.com-ist

WordPress.com ajaveebi eksportimiseks peate sisse logima armatuurlauale ja klõpsama käsul „Ekspordi“, mille leiate menüüst „Tööriistad“. Juhtpaneelile pääsemiseks peaksite minema aadressile:

omablog.wordpress.com/wp-admin

Ekspordi tööriist viib teid uuele lehele, kus saate valida tasuta või juhendatud ülekande vahel (maksab kirjutamise ajal 129 dollarit). Te peaksite valima suvandi Free Export, samas kui see õpetus juhendab teid kõigi toimingute tegemisel.

eksportida WordPress com veebisaiti

Tasuta ekspordi valimiseks klõpsake nupul Alusta eksportimist. See viib teid viimase sammuni, kus saate valida andmetüübi, mida soovite eksportida. Vaikimisi on valitud suvand “Kogu sisu”. Hoidke see valik alles siis, kui soovite kogu oma ajaveebi, sealhulgas postitused, lehed, kohandatud väljad, kommentaarid, navigeerimismenüüd, kohandatud postitused jne üle kanda..

alustage WordPressi tasuta eksportimist

Klõpsake nuppu „Laadi alla eksportfail” ja salvestage see oma arvutisse. Fail salvestatakse .xml-vormingus. Selle saab avada mis tahes tekstiredaktoriga, kui soovite koodi vaadata.

eksporti kogu sisu wordpress com

2. samm: WordPressi installimine oma hostikontole

Kui otsustate oma WordPressi saidi majutamiseks registreeruda BlueHostiga, on teil võimalus süsteem automaatselt installida. See samm ei vaja programmeerimisoskusi, selle seadistamiseks kulub vaid mõni minut. Ma ei hakka üksikasjalikumalt uurima, kuidas WordPressi installida BlueHosti või muudesse majutusteenuse pakkujatesse, kuna kaustasin lingitud artiklis kogu WordPressi veebisaidi käivitamise protsessi..

Siit leiate WordPressi saidi seadistamiseks kaks meetodit: käsitsi või automaatselt. Samuti on lisatud videoõpetus.

3. samm: WordPress.com ajaveebi importimine teie ise hostitavale WordPressi saidile

Kui teie ise hostitud sait on valmis, logige juhtpaneelile sisse, pääsedes juurde järgmisele URL-ile:

teie veebisait.com/wp-admin

Kui impordite varem eksporditud andmeid, klõpsake menüü „Tööriistad” all suvandil „Impordi”.

impordi WordPressi andmeid

Peate valima süsteemi, millest impordite. Valige sel juhul WordPress.

andmete importimine WordPressist

Oma andmete importimiseks WordPress.com-ist peate kiiresti installima WordPressi importija pistikprogramm. Klõpsake hüpikaknas nupul „Installi kohe” ja aktiveerige pistikprogramm.

installima WordPressi importija

Kui pistikprogramm on aktiveeritud, minge uuesti jaotisesse „Tööriistad -> Import ”. Sirvige ja valige imporditavad failid (varem salvestatud .xml-fail) ja klõpsake nuppu „Laadi fail üles ja importi“.

Wordpress-ajaveebi üleslaadimine ja importimine

Järgmisel etapil palutakse teil valida kasutaja, kellele sisu määrata. Saate importida kasutaja, mida kasutasite saidil WordPress.com, saate luua uue kasutaja või määrata selle praegusele kasutajale, kes teil on teie uuel veebisaidil. Valige ka manuste importimine. Selle valikuga laaditakse alla kõik pildid vanast ajaveebist ja laaditakse need üles teie uuele saidile. Võite jätta selle valiku valimata; sel juhul laaditakse pildid WordPress.com-i serverist. See pole aga hea mõte, kuna soovite oma ajaveebi kustutada (selgitan seda hiljem).

määrake autorid impordifailide manuste allalaadimiseks

Nupul „Esita” klikkides imporditakse andmed ja avaldatakse need automaatselt teie uuele saidile. Kahjuks ei saa te oma vana kujundust importida, kuid saadaval on palju tasuta ja esmaklassilisi WordPressi teemasid.

4. samm: oma WordPress.com ajaveebi eemaldamine ja ümbersuunamine

Kui importisite oma uuele veebisaidile täielikult oma WordPress.com, soovitan tungivalt vana eemaldada või muuta see privaatseks. Samuti oleks soovitatav see oma uude domeeni suunata.

Oma ajaveebi privaatseks režiimiks seadmiseks peate avama jaotise „Seaded -> Oma WordPress.com-i juhtpaneeli menüüd Lugemine ”ja määrake„ Soovin, et mu blogi oleks privaatne, nähtav ainult minu valitud kasutajatele ”. valik.

Wordpress com privaatseks seadmine

Kui olete juba mõnda aega bloginud ja teil on suur vaatajaskond, võite sellest enne oma blogi teisaldamist teada anda. Samuti saate kustutada kogu oma sisu vanast ajaveebist ja luua eraldi postituse, mis teataks külastajatele, et teie ajaveeb on viidud uude domeeni. Peate vanad postitused kustutama või privaatseks muutma, kuna otsimootoritele ei meeldi sisu dubleerimine.

Võite ka oma vana ajaveebi uuele veebisaidile suunata. Minge juhtpaneeli menüüsse „Store”. Nüüd avage kaupluse menüü “Domeenid” ja klõpsake nuppu “Lisa domeen”.

lisada domeeni WordPress com

See annab teile mõned domeenide soovitused, mida saate ka oma saidi ümbersuunamise võimaluse osta. Kui soovite ümbersuunamisega jätkata, klõpsake nuppu „Mat see”. Peate sisestama oma uue domeeni ja maksma selle täiendamise eest 13 dollarit aastas. See suund suunab ümber (kasutades ümbersuunamist 301, mis annab otsimootoritele teada, et sait on püsivalt teisaldatud) teie vana ajaveebi teie uude hostitud saiti. Kui keegi teie WordPress.com ajaveebile juurde pääseb, maandub ta automaatselt teie uuele domeenile ja veebisaidile. Nii ei kaota te raskelt pälvinud lugejaid ja ka selle sammu astumine on otsimootoritele hea meel.

suunata ümber WordPress com domeen

Lõpetasin selle!

Kui olete järginud ülaltoodud üksikasjalikke juhiseid ja tegite kõik õigesti, peaksite nüüd olema domeeninime ja uue ise hostitud WordPressi saidi uhke omanik.

Loodan tõesti, et see õpetus on aidanud teil oma WordPress.com ajaveebi uude domeeni viia. Kui teil on veel küsimusi või vajate abi, postitage allpool kommentaar.

Teisaldage oma WordPress.com ajaveeb!

Viige oma WordPress.com üle BlueHostile ja saate TASUTA domeeninime ning 50% allahindlust veebimajutuse korraldamiseks.

Alusta kohe! – 3,95 dollarit kuu kohta »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map