Kuidas luua veebisaiti WordPressiga?

kuidas WordPressiga veebisaiti üles ehitada


Veebisaidi loomine pole kunagi olnud lihtsam. Kuna Internetis on saadaval nii palju veebisaidi tegemise tööriistu, saab igaüks saidi mõne minuti jooksul luua. Selles õpetuses näitan teile, kuidas ehitada väike ja professionaalne sait, kasutades suurt sisuhaldussüsteemi WordPress.

WordPress on populaarseim avatud lähtekoodiga CMS, mida kasutab üle 75 miljoni veebisaidi. Mõned juhtivad meediasaidid nagu TechCrunch, TheNewYorker, MTV News; sellised ettevõtted nagu Time Inc, Fortune, Google julgustab meid WordPressi oma veebisaidile pakkuma. Selle tarkvara kasutamine on nii mitmekülgne; seda saab kasutada ükskõik mille jaoks, alates ajaveebidest, kuni veebipoodideni välja.

Selles õpetuses juhendan teid kogu protsessis alates WordPressi installimisest kuni teie esimese postituse avaldamiseni isehajutatud veebisaidil. Vahepeal annab teile ka näpunäiteid ja aitab teil leida saidile professionaalse ilmega WordPressi teema. Alustame!

1. Valige hea WordPressi hostimiskava

Ükskõik, millise tarkvaraga oma veebisaidi loomiseks valite, soovite osta hostiteenuse pakkujat, mis pakub teile head tuge, suurepäraseid omadusi, head jõudlust ja serveri tööaega taskukohase hinnaga. WordPressi hostimisteenuse valimisel tuleb pöörata erilist tähelepanu: kui olete WordPressi uus kasutaja, vajate ettevõtet, kellel on tarkvara jaoks suur tugi, nii et saate igal ajal kellelegi loota, kui teil on küsimusi. Tugi kõrval on oluline ka serveri jõudlus. Hästi optimeeritud server võib teie veebisaidi laadimisaega muuta.

1.1 Millist tüüpi hostipaketti WordPressi veebisaidi jaoks vajate?

Alustuseks, kui alles alustate veebisaidiga, piisab, kui hankida jagatud hostimiskava selliselt hostiettevõttelt nagu BlueHost või InMotion Hosting, mis toetavad WordPressi ja millel on ka WP-le optimeeritud hostimisplaanid. Kuna teie veebisait areneb ja kogub üha rohkem liiklust, peaksite liikuma VPS-i plaani juurde. Niisiis on hea otsus ka hostiettevõtte valimisel, millel on lai valik plaane.

Kui loote veebipoodi, foorumit või mis tahes veebisaiti, mis kasutab palju serveriressursse, on tõenäoliselt teie parim panus algusest peale VPS-kava, aga ajaveeb või lihtne ettevõtte tutvustusveebisait, mis saab 300- 500 külastajat päevas, saab elada ühise plaani alusel.

2. Kuidas WordPressi installida??

Selleks on kaks võimalust installima WordPress veebimajutuskontole: käsitsi ja automaatne installimine. Käsitsi installimine hõlmab rohkem etappe ja nõuab teatud tasemel kogemusi, samas kui automaatne installimine loob automaatselt andmebaasi, laadib faile üles ja loob ühenduse; kasutaja interaktsiooni on endiselt vaja niinimetatud ühe klõpsuga installida, kuid ainult saidi nime ja administraatori sisselogimise teabe seadistamiseks.

Ehkki enamik veebimajutusettevõtteid pakub WordPressi installimist ühe klõpsuga, võivad mõned siiski selle funktsiooni oma juhtpaneelist ilma jätta. Kui olete veebimajutuse ja saidi loomise algaja, peaksite valima WordPressi hostimise, näiteks BlueHost, mis pakuvad ühe klõpsuga installimist.

2.1 Installige WordPress käsitsi

WordPressiga uue veebisaidi loomisel peaksite alati kasutama uusimat versiooni. Kuna WP on avatud lähtekoodiga tarkvara, saate selle alla laadida vabas vormis WordPress.org; Kui allalaadimine on lõppenud, laadige arhiveeritud fail üles oma veebiserverisse, kasutades FTP-klienti või juhtpaneeli FileManageri kaudu. Kui teil pole FTP-kontot, looge see lihtsalt hostimise juhtpaneelil.

laadige alla uusim WordPressi versioon

Kui WordPressi failisüsteemi üleslaadimine on lõppenud, pakkige see FileManageri tööriista Extract abil välja. Veenduge, et failid asuvad teie veebisaidi juurkataloogis ja ärge installige alamkataloogis, näiteks saidil yourwebsite.com/wordpress; see töötab endiselt hästi, kuid URL tundub veebisaidi kasutaja jaoks kole.

Vahepeal looge MySQL andmebaasi ja kasutaja, kasutades hostinuppu pakutavat andmebaasi viisardit. Genereerige tugev parool ja salvestage see kuskile (märkmepaberisse), sest seda läheb hiljem vaja. Valige andmebaasi kasutajaks „Kõik õigused”, vastasel juhul pole installimine võimalik.

luua WordPress andmebaasi ja kasutaja

Kui andmebaas on loodud ja failid paigas, minge oma domeeni ja alustage installimist. Valige keel, määrake andmebaasi nimi, kasutaja ja parool, määrake veebisaidi nimi, administraatori kasutaja ja parool (seda kasutatakse juhtpaneelile sisselogimiseks, nii et valige tugev, kuid hõlpsasti meeldejääv parool) ja lõpetage installimine.

kuidas WordPressi käsitsi installida

Kui installimine on lõpule viidud, avage saidi yourwebsite.com/wp-admin WordPressi administraatori ala, kasutades installimise ajal varem loodud administraatori sisselogimisandmeid. Nüüd olete valmis uute postituste loomiseks, piltide üleslaadimiseks, kujunduse muutmiseks ja pistikprogrammide lisamiseks (näitan neid üksikasju natuke hiljem).

2.2 Installige WordPress automaatselt

WordPressi automaatse installimine ei tähenda, et see oleks käed-vabad. Teil on vaja veel paar asja üles seada, kuid failide üleslaadimise, andmebaasi loomise ja ühendamise protsess toimub teie kasutatava tööriista abil. Peate ikkagi määrama saidi nime, administraatori sisselogimisandmed ja e-posti aadressi. Erinevad hostingu pakkujad kasutavad WP installimiseks tavaliselt sama tööriistakomplekti, näiteks siin on lühike video, mis näitab, kui lihtne on WordPressi installimine BlueHosti jagatud kavasse, kasutades nende ühe klõpsuga installitarkvara.

3. Seadistage oma WordPressi sait

WordPress on tarkvarast väljas, see tähendab, et saate seda kohe pärast installimist kasutada, ilma et peaksite seda kohandama või sätteid muutma. Kui aga loote WordPressiga professionaalset veebisaiti ja soovite, et teie veebisait näeks hea välja ja omaks otsimootorites head positsiooni, siis peaksite vaikeseadistusesse mõned muudatused tegema. Vaikeinstalli sätete muutmine on lihtne, samuti kujunduse muutmine ja sisu lisamine. Järgmises jaotises näitan teile samm-sammult, kuidas teha õigeid toimivaid muudatusi.

3.1 Üldseaded, arutelu, meediumid ja püsilinkid

WordPressi üldiste seadete leht

Alustage sätetega “Üldine”, kus saate seadistada veebisaidi pealkirja, muuta sildiliini, seada kuupäeva ja kellaaja vormingu. Seadete lehel „Kirjutamine” saate määrata oma artiklite vaikimisi kategooria ja postitusvormingu. Samuti on võimalik e-posti serveri seadistamine, kui soovite oma saidile e-posti teel uue postituse saata.

Seadete leht „Lugemine” võimaldab teil teha staatilise avalehe ja valida, milline leht tuleb teie veebisaidi avaleheks. Siin saate määrata ka selle, mitu postitust kategooria või ajaveebi lehel kuvatakse, ning määrata ka otsingumootori indekseerimise valiku. Vaikimisi on kõik WordPressi installid indekseeritud otsimootorite poolt; kui soovite keelata otsingurobotid oma veebisaidi indekseerimiseks poolelioleva töö või muu põhjuse tõttu, võite selle aja jooksul loobuda otsimootoritest oma veebisaidi otsingutulemustes näitamiseks.

Seadistuste lehel „Arutelu” saate seada kommenteerimissüsteemi. Kui te ei soovi, et inimesed teie postitusi kommenteeriks, desaktiveerige lihtsalt kommentaarid ja tagasipöördumised. Samuti on võimalik teatud aja möödudes teatud postituse kommenteerimise võimalus automaatselt sulgeda. Iga kord, kui keegi kommenteerib mõnda teie postitust, teavitatakse teid sellest e-posti teel; tõenäoliselt ei soovi te, et teie postkast oleks kommentaariteatisega täis, seetõttu soovitan tungivalt see valik algusest peale keelata.

keelata kommentaaride e-posti teel teavitamine

Suvandite leht „Meedium” võimaldab teil üleslaaditud piltide pisipiltide suuruse seadistada ja need fotod kaustadesse korraldada.

Leht Permalinks on minu arvates kõige olulisem seadete leht; Siit saate teada, kuidas teie veebisaidi lingistruktuur välja näeb. On oluline, et lingid oleksid otsingumootorisõbralikud, kuna see mõjutab tohutult teie veebisaidi paremusjärjestust ja otsingu nähtavust. Hea püsilinki struktuur võimaldab otsingumootoritel hõlpsamini teie veebisaiti indekseerida ja kategoriseerida.

määrake alaliste linkide struktuur WordPressis

3.2 Muutke kujundust, seadistage kohandatud teema

WordPressi välimuse teemad ja vidinad

Vaikimisi on WordPressil lihtne kena disain. Seda teemat saab kohandada: see võib muuta värve, seada saidi pealkirja ja sildiliini, seada päise ja taustpildi, lisada ja eemaldada vidinaid või seada staatilise avalehe. See teema on tundlik, nii et teie veebisait näeb hea välja ka nutitelefonides ja laudades.

muuta WordPressi vaikimisteema

Vaiketeema on suurepärane, kuid selle võimalused on väga piiratud. See näeb ka väga lihtne välja. Kui soovite rahvahulgast eristuda, võib ilmselt kohandatud teema aidata teil luua saidi jaoks professionaalse ja ainulaadse kujunduse. Uue teema lisamine on WordPressis väga lihtne: jaotises „Välimus > Teemad ”, klõpsake nuppu“ Lisa uus ”ja valige teema WordPressi teemakataloogist. Need teemad on saadaval WordPress.org ametliku veebisaidi kaudu ja neid saab tasuta kasutada. Soovitatav on kasutada ainult WordPressi kataloogist pärit tasuta teemasid, kuna need mallid kontrollitakse ja skannitakse kõigi kahjulike koodide suhtes.

Kui soovite, et teie veebisait oleks ainulaadne ja te ei soovi kasutada teemat, mida miljonid veebisaidid juba kasutavad, võite valida premium-teema. Osta WordPressi teemasid alati usaldusväärsetest allikatest, näiteks ThemeForest või Elegantsed teemad. A kasutamise eelised lisatasu teema WordPress üle a tasuta WordPressi teema on see, et arendaja toetab tasulist kujundust, seda värskendatakse sageli ja sellel on palju rohkem kohandamisvõimalusi. Siin on premium-teema ekraanipilt, millel on kohandatud avalehe paigutus koos sisseehitatud slaidiseansi, registreerumisvormi, interaktiivse tooteekraani, kohandatud vidinate ja integreerimisega WooCommerce’iga (WordPressi kõige populaarsem ostukorvipistik):

professionaalse premium WordPress-teema eelvaade

3.3 Lisage oma teemale vidinad

WordPressi vidinad võimaldavad teil lisada erinevaid funktsioone ja sisu oma teema kindlatele aladele. WordPressis on sisseehitatud mõned vaikevidinad ja uute teemade ja pistikprogrammide installimine võib lisada täiendavaid vidinaid. Nende haldamiseks peate avama jaotise „Välimus > Vidinad ”. Siin näete kõiki saadaolevaid vidinaid ja alasid. Pukseerimisfunktsiooni abil saate vidinaid hõlpsalt aktiveerida ja desaktiveerida. Vidinapiirkonnad on teie teemas eelnevalt määratletud, tavaliselt failis function.php.

häälestamise WordPress-vidinad

3.4 Installige oma WordPressi saidile pistikprogrammid

Paljud ajavad pistikprogrammid segamini vidinatega. Nende kahe erinevus seisneb selles, et kui vidinaid kasutatakse külgribadel või muudes piirkondades, siis toe vidinaid ja enamasti “välimuse” jaoks, kasutatakse pistikprogramme kogu veebisaidi funktsionaalsuse laiendamiseks. Mõned pistikprogrammid võivad teie süsteemile lisada uusi vidinaid, mida saab konkreetsetes piirkondades avaldada.

Pistikprogramme saab installida ja hallata armatuurlaua jaotises „Pistikprogrammid“.

installima pluginad WordPressi

WordPressi pluginate kataloogis on saadaval üle 40 000 tasuta pistikprogrammi. Kui soovite luua veebipoe, lisada oma saidile slaidiseansi, luua reitingusüsteemi, optimeerida üksikuid lehti otsingumootoritele, luua kohandatud kontaktvorme, tellimisvorme või broneerimisvorme või kui nimetate, on saadaval pistikprogramm seda. Mõned keerukamad pistikprogrammid võivad olla saadaval ainult tasuliste pistikprogrammidena.

3.5 Lisage postitusi ja lehti

Lõpuks oleme kohal, kus saame avaldada oma esimese artikli. Jaotises „Postitused > Lisa uus ”jaotises saate lisada uue postituse ja selle kategoriseerida. Vaikimisi liigitatakse iga postitus kategooriasse Uncategorized. Tõenäoliselt soovite nime muuta või lisada kategooriasse Postitused täiendavaid kategooriaid > Kategooriad ”.

lisage WordPressi uusi postitusi

Postitusi kasutatakse teatud kategooria asustamiseks, samal ajal kui lehti kasutatakse ühe lehe, näiteks kontaktide, teabe, kasutustingimuste või muude lehtede loomiseks, mis kategooriasse tegelikult ei mahu, kuid on siiski veebisaidi oluline osa. Uute lehtede loomiseks minge jaotisse „Lehed > Lisa uus ”oma WordPressi juhtpaneelil.

lisage WordPressi uusi lehti

3.6 Postituse või lehe seadistamine

Postituse ja lehe seadistamine on väga sarnane, seega ühendan need omavahel. WordPressis uue postituse või lehe loomisel peate tegema koostööd redaktoriga. Redaktor on väga lihtne, kui tunnete tekstiredaktoritarkvara (nt OpenOffice või Microsoft Office), saate seda ka kasutada. Selles redigeerijas saate seada pealkirja, URL-i, üles laadida esiletõstetud pildi, luua galerii ja sisestada selle sisu. Kui mall võimaldab teil mitut lehekülje paigutust, võite oma postitusi kategoriseerida või teemale silte lisada. Samuti on võimalik seada oma artiklite avaldamiskuupäev, näiteks kui lähete puhkusele ja olete juba sisu loonud, ei pea te kogu seda enne lahkumist avaldama, selle asemel saate seadistada iga artikli kohandatud avaldamiskuupäev. Nii naudivad lugejad teie kirjutisi kuskil rannas kokteili joomise ajal.

lisada esiletõstetud pilt WordPressi postitustesse ja lehtedele

Kas olete valmis WordPressiga alustama??

Ma tõesti loodan, et see õpetus on aidanud teil WordPressist esmamulje jätta ja otsustada, kas see on teie ja teie projekti jaoks õige veebisaidi loomise platvorm. Kui arvate, et WordPress võib olla hea valik ja olete alustamiseks valmis, hankige BlueHostilt hostimiskava, registreerige oma tasuta domeeninimi, installima WordPress oma domeenis, tehke vajalikud muudatused tuuma installimisel ja alustage sisu lisamist.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map