Veebisaidi loomine PHP-ga (eelised ja puudused)

veebisaidi loomine php-ga


PHP (Hypertext Preprocessor) on serveripoolne skriptikeel, mida veebiprogrammeerijad kasutavad andmebaaside ja täiustatud funktsionaalsusega veebirakenduste ja veebisaitide loomiseks ning mis oli 2013. aastal installitud enam kui 240 miljonile veebisaidile ja 2,1 miljonile veebiserverile.

Enamik veebisaite on loodud PHP, kuid mõned neist on tehtud Flashis, ASP-s, Java-s, Pythonis, Rubinis või lihtsalt HTML-is, CSS-is ja JavaScriptis, kuid neil pole andmebaasi ega keerukaid funktsioone. Vastupidiselt HTML-ile saab PHP luua ühenduse andmebaasidega, genereerida üldise HTML-koodi ja isegi saate oma serveri seadistada töötama kõiki HTML-faile PHP-ga, nii et teie veebisaidi tegelikku lähtekoodi ei saa kopeerida ega näha.

PHP-st on mitu versiooni ja nende vahel on ka suuri erinevusi, näiteks PHP 4 ja PHP 5 vahel, kus ilmus uus OOP-mudel koos täiustatud MySQL ja SQLite toega ning muude väiksemate funktsioonidega.

PHP-failidel on mitu laiendit, näiteks .php, .phtml või .php5, ja need võivad sisaldada PHP-koodi, aga ka HTML-i, JavaScripti või CSS-i..

PHP saab teha palju kasulikke asju, näiteks dünaamilise lehekülje sisu genereerimine, serveris failide loomine, avamine, lugemine, kirjutamine, kustutamine ja sulgemine, vormi andmete kogumine, küpsiste vastuvõtmine ja saatmine, kustutamise lisamine, andmete muutmine andmebaasis, kasutamine kasutajale juurdepääsu juhtimiseks, andmete krüptimiseks ja piltide, PDF-failide, Flash-filmide, XHTML- ja XML-failide väljastamiseks.

Isegi kui PHP on veebisaitide loomisel kasutatav kõige populaarsem programmeerimiskeel, on sellel mõned puudused: keeruline projekt nõuab kogemusi, avatud lähtekoodi, silumisriistade puudumist, paketihaldust, tootlikkust, see muutub pidevalt, ebajärjekindlus ja süntaks.

Kompleksne projekt nõuab kogemusi

Suurte ja keerukate projektide korral vajate kogemuste või kogenumate PHP-programmeerijate abi, kuna funktsiooni loomiseks on palju raamatukogusid ja palju võimalusi, kuid te ei saa sobivat valida ega täpselt leida mida sa tahad.

Avatud lähtekood

Tavaliselt võidakse varastada kõik, mis silmapiiril, ja see on sama PHP-i lähtekoodi korral, mille võivad varastada teie enda kliendid või muud veebiprogrammeerijad ja panna see teistesse projektidesse isegi siis, kui tulite koos originaalse lahenduse või ideega.

Silumisriistade puudumine

PHP-s vajate vigade ja hoiatuste leidmiseks silumisriistu, kuid probleem on selles, et võrreldes teiste programmeerimiskeeltega, nagu Python, on neid vaid mõni üksik.

Paketihaldus

PHP-l on halb paketihaldus erinevalt Pythonist, kes saab pakette kirjutada, ehitada ja teistele programmeerijatele jagada, et nad saaksid luua ühenduse mitme projekti vahel nn pluginate kaudu.

Tootlikkus

Üldiselt pole teil kiirust ja tootlikkust samadel aegadel ning PHP pakub tootlikkuse vahetamiseks kiirust, samas kui veebiraamistik Ruby on Rails pakub kiiruse vahetamisel tootlikkust.

Pidevalt muutuvad

Uued PHP versioonid ilmuvad pidevalt koos vigade lahenduste ja uute funktsioonidega, kuid samal ajal ilmuvad need uute tõrgetega, millel pole lahendust, kuni uus versioon on välja antud, ja see võib olla tõesti pettumust valmistav.

Vastuolu

Alguses loodi PHP eriti amatööride tööriistadena, nii et sellel on palju täiesti juhuslikke funktsioone, parameetrite juhuslikku järjestust ja muid juhuslikke funktsioone.

Süntaks

Enamik programmeerimiskeeli võimaldab teil oma koodi korrastada nii, nagu soovite, muutes selle loetavaks ka inimestele, kes pole programmeerijad, kuid oskavad inglise keelt, PHP-s te seda teha ei saa, süntaksit on raske mõista, kui te ei tea PHP-d.

Muidugi on PHP-keelel ka eeliseid: kiire ja lihtne, suur kogukond, suur ühilduvus andmebaasidega, prügivedu, platvormideülene režiim, turvarežiim, turvalisus, kõrge tootlus, manustamine ja maksumus.

Kiire ja lihtne

PHP skripti rakenduskeel on C koos mõne C ++ elemendi ja Java ja Perli süntaksiosaga, nii et seda on lihtne õppida ja põhielemente kasutada, eriti kui soovite seda kasutada üldotstarbeliseks ja veebiarenduseks.

Suur kogukond

Olles nii populaarne, on PHP-l suur ja suur kogukond, mis sisaldab veebisaite, ajaveebe ja foorumeid, kus on mitmesuguseid lahendusi erinevatele probleemidele, uusi ideid paljudele projektidele, pühendatud ressursse, teavet ja isegi PHP-töökohti.

Suur ühilduvus andmebaasidega

PHP ühildub eriti paljude andmebaaside versioonidega, näiteks dBase, IBM DB2, InterBase, kuid eriti MySQL-iga, mis on võimeline säilitama suurt hulka mitu ühendust korraga. Koos MySQL-ga saab PHP-d kasutada skaleeritavate ja võimsate rakenduste ning veebisaitide loomiseks.

Prügivedu

PHP-l on prügivedu, mis käivitatakse siis, kui teile seda öeldakse, skript lõppeb või kui teil on funktsioon.

Platvormideülene

Kõik PHP rakendused ja veebisaidid töötavad mis tahes platvormil, sõltumata sellest, kas tegemist on Unixi, Windowsi või Maci operatsioonisüsteemiga ja kasutatava serveri tüübist.

Turvarežiim

Mõnede probleemide korral saab PHP-d kasutada turvarežiimis nende parandamiseks, seda funktsiooni armastavad eriti ISP (Interneti-teenuse pakkujad) ning lisaks lubab PHP koodi teostamist piiratud keskkonnas.

Turvalisus

PHP-l on kõrged turvastandardid, kuna see on tugev, populaarne ja paindlik, nii et isegi kolmanda osa raamatukogude puhul on see stabiilne ja turvaline.

Maksumus

PHP-d saab tasuta alla laadida ja serveritesse installida ning kuna see on nii populaarne, saate hõlpsalt odavaid programmeerijaid leida, nii et 10 PHP-programmeerijat maksavad teile nagu 1 Ruby on Rails programmeerija ja ka enamik raamatukogusid on tasuta.

Suur tootlus

Veebiprogrammeerijad kasutavad PHP-d dünaamiliste veebisaitide loomiseks, et tagada külastajate osalemine kas tellimuste, tootemüügi, kommentaaride või muude toimingute abil, nii et nad on eelsoodumuses naasma sagedamini kui teistes programmeerimiskeeltes loodud veebisaitide külastajad.

Põimimine

Paljud madala taseme programmeerijad ajavad PHP-d mõnikord segamini HTML-iga, kuna nad näevad mõlemat keelt ühes ja samas failis, PHP-d on HTMLi, JAVASCRIPTi ja CSSi kõrval lihtne rakendada.

Lõpuks näete, et PHP pole täiuslik, kuna midagi sellist siin maailmas pole, kuid sellel on palju rohkem eeliseid kui puudusi. Nii et kui plaanisite selle programmeerimiskeele õppima asuda või soovite selle abil veebisaidi üles ehitada, siis ärge kõhelge.

Kui otsite usaldusväärset PHP-hostingu pakkujat, soovitan InMotion Hostingi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map