Sotsiaalmeedia positiivne ja negatiivne mõju meie elule

positiivne negatiivne mõju sotsiaalmeedia


Me kõik olime tunnistajaks sotsiaalmeedia 5-aastasele kasvuperioodile ja sellele, kui kiiresti saime selle orjadeks. Inimesed jagavad oma nädalavahetust, oma toitu, riideid ja kõike muud kõige tähtsamast kuni kõige naeruväärsemalt tähtsusetuini. See, kuidas asjad praegu käivad, on lihtsalt nii. Meie kultuuris kohalolu tähendab kohalolu sotsiaalmeedias. Oleme sõltuvuses meeldimistest ja sotsiaalmeedia muljetest, justkui tähendaksid need päriselus tegelikult midagi.

Platvormil endal pole midagi viga. Ükski sotsiaalmeediavõrgustik ei teinud midagi valesti, probleemiks on viis, kuidas paljud inimesed seda kasutavad, ja roll, mida see nende elus mängib. Me kõik teame inimest, kes näib pidevalt jahil heakskiitu olevat, postitades iga päev enda kohta kena pildi. Selliselt platvormi kasutamine paneb inimese lihtsalt tundma end üksikuna ega ole ühenduses. Hea uudis on aga see, et väljapääs on olemas. Saate kasutada sotsiaalmeediat väga tõhusalt ja mõistlikult, ilma et jääksite varitsejaks. Paneme siis kõrvale kõik räpane tunded, mida sotsiaalmeedia meis sütitab, nagu armukadedus, hirm ja pidev heakskiiduvajadus.

Täna teeme kriitilise analüüsi selle kohta, kuidas sotsiaalmeedia meid mõjutab ja kuidas see panustab meie ühiskonda. See on juba tõestanud, et sellel on meie vaimsele tervisele tõsine mõju, nii et tasub pisut sügavamale kaevata. Vaatleme nii positiivset kui ka negatiivset külge ja püüame aru saada, kuidas saaksime platvormi mõistlikult kasutada. Laskem siis ilma suurema vaevata selleni välja!

Sotsiaalmeedia toksilised peegeldused (negatiivne)

Sotsiaalmeedia ei tee inimestele midagi, see ainult paljastab neid. Keegi ei ütle, et peate olema iseenda inimene, see on isiklik valik. Mürgiseid viise, kuidas me sotsiaalmeediat kasutame, isegi sellest aru saamata, on palju. Kuigi tunne on kõigil olemas. Oleme kõik jõudnud punkti, kus meil on sellest lihtsalt tüdinud, küsides: „kellele see isegi huvitab?“ Enamik meist jõudis ka inimeste enesekujundusega seotud probleemide ja võltsisiku nägemiseni, kus nad otsivad enda kohta teavet..

See on uskumatult sõltuvust tekitav

Oleme kõik ühel või teisel moel oma arvutiekraanidest sõltuvusse sattunud. Olgu see mäng, lemmiksari või sotsiaalmeedia. Enamik eksperte on juba tõestatud et Interneti- ja arvutisõltuvus on tõeline asi. Peate lihtsalt minema tänavale ja seda ise nägema. Inimesed on pidevalt oma telefonides konksul, otsides tähelepanu kõrvale. Nüüdseks võib olla isegi Facebooki sõltuvushäire, sest see vastab ideaalselt sõltuvuse kriteeriumidele.

Las ma selgitan. Mängides või ülesannet täites tahate seda teha nii hästi kui saate. Kui see õnnestub, annab teie aju teile annuse dopamiini ja muid õnnehormoone, muutes teid õnnelikuks. Sama mehhanism toimib ka siis, kui postitate pildi Instagrami või Facebooki. Kui näete kõiki ekraanil kuvatavaid teateid meeldimiste ja positiivsete kommentaaride kohta, registreerite selle alateadlikult kui tasu. Kuid see pole veel kõik, sotsiaalmeedia on täis meeleolu muutvaid kogemusi.

Enesepildi probleemid

Arvamus, et reklaamid, ajakirjad ja filmid mõjutavad teismeliste ja isegi täiskasvanute kehapilti, on olnud juba pikka aega. See viib ellu “õhukese ideaali”, mehelikkuse idee ja mõjutab inimeste ideed selle kohta, milline nad välja peaksid nägema.

2016. aastal on psühholoogid leidnud arvukates kultuurides rohkesti tõendeid selle kohta, kuidas sotsiaalmeedia mõjutab kehapildi muresid. Sotsiaalmeedia saidid pakuvad tööriistu, mis võimaldavad inimestel teenida teiste heakskiitu oma välimusele ja võimaluse end teistega võrrelda. Selfieholics ja inimesed, kes veedavad suurema osa ajast postitamisel ja kerimisel, on selle suhtes kõige haavatavamad. Enamik kolledžitüdrukutest, kes kasutavad Facebooki vähemalt viis korda päevas, seovad tõenäoliselt oma eneseväärtuse oma välimusega. See ei tähenda, et põhiprobleemiks on sotsiaalmeedia, see pakub ainult meediumit, mis seda probleemi veelgi süvendab. See propageerib ka teistele samasugust käitumist.

Tänu kõigile vingele sotsiaalmeediale ja lihtsatele fototöötlusriistadele saavad kõik selfieholoogid nüüd oma keha muuta ja tsenseerida seda, mis neile enda jaoks ei meeldi. Vean kihla, et imestad kõigi nende tüdrukute üle, keda täna nägid, kes regulaarselt kodus meiki teevad ja postitavad endast pildi Facebooki või Instagrami. See on nagu iluvõistlus iga päev.

Kontrolli illusioon

illusioonikontroll

Kui teete selle tõesti kahekordseks ja veedate mõnda aega korraliku sotsiaalmeedia profiili loomisel, võib tõesti tunduda, et olete oma asjad kokku saanud. See võib tegelikult panna teid uskuma, et kui selle nimel töötate, võib see parandada seda, kui ilus te olete. On palju aspekte, mida te ei saa oma välimuse osas kontrollida ja see on täiesti okei. Kuid sotsiaalmeedias on teil võimalus postitada pilt, mis muudab teid õhemaks või vähemalt tsenseerivad halbu osi. Seejärel saate lihtsalt istuda ja nautida meeldimiste ja kommentaaride kaudu kogu heakskiitu, mille saate oma välimusele. Kogu see armas tähelepanu hoiab tulva, sest kõik ebakindlad tüdrukud ja poisid vajavad oma annust. Tüdrukud saavad teha vingeid jumestusi, näidata oma kõverusi, samas kui poisid saavad mängida alfa-isaseid.

Varem pidid õhukeste kuulsuste kehade nägemiseks vähemalt filmi vaatama või ajakirja kätte saama. Kuid nüüd, kui võtate nutitelefoni lihtsalt oma käes, on selliste piltide voogesitus lõputu.

See võib sind üksikuna tunda

Kunagi veetsin mõnda aega üksi toas istudes, sirvides sotsiaalmeedias ja mõeldes, kui põhjalikult üksildane, mida sa tundsid? Inimesed lõbutsevad, lähevad puhkusele, abielluvad, kui olete lihtsalt sina. Sirvides nii palju sotsiaalmeedias, oodates, kuni telefon annab teile märguande, et keegi teile sõnumi saatis, teeb see tõesti nii.

Paljud inimesed jõuavad loomulikult järeldusele, et kuigi sotsiaalmeedia on loodud meid veelgi enam ühendama, eraldab see meid tegelikult. Kujutage ette, et paljudel inimestel on juba mõni tõsine tung ja soov postitada ja saada kõik see armas heakskiit. Uuring on näidanud, et sotsiaalmeediasse postitamata jätmine ja sellega mitte tegelemine mõjutas osaleja heaolu tegelikult negatiivselt. Võõrutussümptomeid võib-olla?

Need osalejad on öelnud, et nad tunnevad end maailmas toimuvast tõrjutuna ja tunnevad end vähem tähtsana. Kuid tegelikult pole tegelikult midagi muutunud ja need polnud kõige tähtsamad.

Positiivse poole pealt näitas Carnegie Melloni ülikooli uuring, et regulaarselt suhtlusvahendeid kasutavad inimesed tundsid end üksikuna. Tegelikult, kui nad kirjutavad postitust, kommenteerivad oma sõbra fotosid ja vajutavad nuppu „meeldib“, on väiksema tõenäosusega üksindustunne.

Hirm ilmajäämise ees

2016. aastal läbi viidud uuringud on näidanud, et inimesed, eriti teismelised ja noored täiskasvanud, kes veedavad sotsiaalmeedia saitidel üle kahe tunni, on tõenäolisem näidata psühholoogilist stressi. Pidev nägemine oma sõpradest ja isegi inimestest, keda nad ei tea, oma elule ajahetkel võib olla üsna masendav. See paneb neid mõtlema, et neil on nii paljudest asjadest puudu, samal ajal kui teised oma elu naudivad. Nad järgivad omamoodi “võrrelda ja meeleheidet” hoiakut.

See on osaliselt põhjus, miks inimesed tunnevad end sotsiaalmeedia kasutamisel eraldatuna. Uudistevoogu sirvides võrdlevad nad end pidevalt teistega. Hinnata teisi ja iseennast, kuidas nad rahvamassi liituvad, on üsna ebatervislik. Püüame pidevalt välja selgitada, kas oleme oma sõpradest paremad või halvemad, mis paneb meid mõlemat pidi halvasti tundma. Enesevõrdlus on iseenesest väga hävitav harjumus. See on seotud ka teiste depressiivsete vaimsete sümptomitega.

See ajab rohkem kurbust kui õnne

sotsiaalmeedias kurb õnnelik

Kasutades Facebooki pidevalt tähelepanu kõrvalejuhtimiseks ja seotustunde loomiseks, saavutame täpselt vastupidise tulemuse. 2013. aastal noorte täiskasvanutega läbi viidud uuring näitas, et pidev Facebooki kasutamine toob vähem hetk-hetke õnne. See, et inimesed suudavad kohe ühenduse luua, on päris vinge, kuid pidevas kasutamises tekitab see tegelikult sotsiaalse eraldatuse tunde. Nii et mida rohkem aega inimesed sotsiaalmeedia saitidel veedavad, seda suuremat sotsiaalset isolatsiooni nad kogevad.

Delusioon, et see tõstab teie tuju

Kuna see tekitab sõltuvust, jõuame sotsiaalmeediasse tagasi ja otsime seda lisaannust dopamiini, mõeldes, et see paneb meid tegelikult hästi tundma. See on sarnane sõltuvus alkoholist või muust ainest. Arvame, et järjekordne hitt aitab meid, pisut meelt puhastada ja meid õigele teele veeretama. Tegelikkuses tegime lihtsalt oma käitumise ja reageerimise ennustamisel vea. Nüüdseks olete ilmselt teadnud, et sotsiaalmeedias kerimine pärast halba päeva paneb end ainult halvemaks tegema.

Küberkiusamise tõus

sotsiaalmeedia küberkiusamine

Küberkiusamine on kasvav mure oma õudusliku mõju tõttu teismelistele viimastel aastatel. Kasvavate sotsiaalmeediaplatvormide abil võib kedagi trollida ja kiusata. Kõigil oli vähemalt üks sõber, kes postitas temast soovimatu pildi. Mõnikord ei piirdu see sellega ja inimestega tehakse mõne tunniga naerualuseid.

Peate lihtsalt vaatama postituse kommentaaride sektsiooni, mis süütas igasugused konfliktid. Inimesed on solvangute viskamise suhtes palju kindlamad kui reaalses elus.

Sotsiaalmeedia parendused (positiivne)

Sotsiaalmeedia ei tähenda sugugi ainult võltside identiteetide tuvastamist ja enesekuvandiga seotud probleeme. Kui seda kasutatakse mõistlikult, võib sellest olla palju kasu kõigile, kes seda kasutavad. Võimalus kohe teiega hoolitsevate inimestega ühenduse luua on toonud inimeste ellu palju positiivseid muutusi.

See võib päästa teid hädaolukorras

sotsiaalmeedia hädaolukord

Ajal a tornaadohooaeg, sotsiaalmeediaplatvormide vastastikkuse seose pakkumine võib olla suureks abiks. Kui inimesed näevad silmapiiril lähenevat halba ilma, saavad nad sellest koheselt teatada Facebookis või mõnel muul platvormil. See on juba päästnud 2011. aastal Ameerika Ühendriikides sadu inimesi.

Läheneva tornaadode kohta teabe saamine võimaldas inimestel kiiremini ohutusele jõuda ja neil oli rohkem aega ettevalmistusteks. Sama võib kohaldada mis tahes muu katastroofistsenaariumi korral, kus kiire suhtlus võib olla võtmeks kahju või isegi ellujäämise vältimiseks.

Täiustatud ühenduvus

Piir meie suhtluse parendamise ja sotsiaalmeedias tuginemise vahel on väga õhuke. Mõnede kasulike tööriistade pakkumiseks ei pea see tingimata meid reaalsest maailmast välja viima. Tegelikult saab see kindlasti teha seda, mis selleks tehti. Teistega suhete arendamine ja tugevdamine, sest mis oleks parem variant, kui peaksite end kursistama teisel pool maailma asuvate sõpradega?

Või kui tunnete end halvas tujus, pakub sotsiaalmeedia teile võimaluse sõbraga suhelda, mis võib mõnikord olla päästjaks.

Seda saab kasutada hääle mõistmiseks

Paljud inimesed kasutavad sotsiaalmeediat hääletuks muutmiseks. Need inimesed soovivad teadvustada teatud sotsiaalseid probleeme. Need aitavad puuetega inimesi ja vähem soodsat sotsiaalset tausta.

See on koht sisu avastamiseks

Sotsiaalmeedia muudab teie huve teeniva sisu leidmise lõpmata lihtsaks. Samuti pakub see loomingulistele inimestele võimaluse tutvustada oma töid või turustada seda kui toodet. See paneb inimesi mõtlema väljaspool kasti ja võimaldab neil välja pakkuda sisu, mis jagab väärtuslikku teavet. Facebook võib olla suurepärane koht erinevate teemade kohta käivate hämmastavate õppematerjalide avastamiseks. See võib aidata ka inimestel avastada reaalses maailmas vajalikke oskusi. Peate kõigepealt kõik kasutud kommentaarid läbi kaevama.

Aitab abi saamisel

Saate jagada oma probleeme ja huvisid või suhelda grupiga, kes neid teiega jagab. Konkreetsete probleemidega seotud küsimusi on lihtne postitada ja keegi abistab. Kunagi polnud nii lihtne saada kasulikku teavet, seetõttu kasutame seda kõige paremini.

Pakub vinge turundusriistasotsiaalmeedia turundusriistad

Sotsiaalmeedia on loonud turunduses täiesti uue etapi, kuna see pakub suhtlemist. Täna ei tähenda turundus ainult teabe edastamist, vaid ka potentsiaalsete klientidega vestlust. Ettevõtted kasutavad Facebooki ja Twitterit, et luua mainet, tugevamat online-kohalolekut ja luua oma bränd.

Järeldus

Sotsiaalmeedia ei muuda kedagi egoistlikuks eneseehhoolikuks, see ainult paljastab neid. Ehkki nende saitide kaudu toimub liiga palju isiklikke saateid, pole see nende eesmärk. Need võivad mõlemad meid tõeliselt ühendada ja aidata meil tõhusamalt suhelda või lihtsalt toita meie egot ja vajadust teiste nõusoleku järele. Lõpuks sõltub see, kuidas me seda kasutame, igast individuaalsest otsusest.

Loodan, et teile on selle artikli lugemine meeldinud ja et aitasime teil luua uue vaatenurga imeliseks, mida me sotsiaalmeedias kutsume!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map