Poodide areng – lühike ülevaade

poodide areng


Pood on asi, millega puutume kokku iga päev, nii äri- kui ka tavaelus. Kuid see ei olnud alati nii.

22 aastat tagasi müüs Amazon oma esimese raamatu veebis. Niisiis, see pole iidne ajalugu, nagu see juhtus 90ndate keskel. Ja täna saate Interneti kaudu müüa kõike, mida seal müüa saab. Kuidas siis kasvas midagi nii suureks ja nii märkimisväärseks suhteliselt lühikese aja jooksul?

See on küsimus, millele me tahtsime vastata. Selles artiklis pakume teile kogu teavet ja selgitame, kuidas see juhtus. Pärast selle artikli lugemist saate palju rohkem mõista asju, mida me tänapäeva elus tavaliselt iseenesestmõistetavaks peame, nagu näiteks pood.

E-kaubanduse ajajoon

1991. aastal loodi veeb. Oli täiesti loomulik, et inimesed püüavad leida viisi selle uue leiutise kasutamiseks, peamiselt sissetuleku teenimise osas. Nagu elus tavaliselt, on soovid üks asi, kuid tegelikkus on midagi täiesti erinevat. Helgete ideede suunas oli palju asju, kuna kogu tolle aja internet oli tundmatu territoorium, mis ootas kaardistamist..

Inimesed üritasid Internetti juurde pääseda mitmel viisil, kuid tegelikult ei töötanud miski. Alles 1994. aastal. Seal toimus läbimurre; Netscape käivitas oma brauseri Navigator. See oli ülitähtis, kuna see oli esimene laialdaselt ja ülemaailmselt kasutatav brauser. Samal aastal oli Pizza Hut esimene ettevõte, kes rakendas veebiettevõtte uuendust. Nad pakkusid veebis tellimist veebisaidil.

Kuid aasta, mil sündis tõeline pood, on 1995. Sel aastal asutati eBay ning Amazon müüs ja saatis välja oma esimese raamatu. Kuid keegi isegi ei lootnud, et Internet, rääkimata e-kaubandusest, kasvab peaaegu sama palju kui viimase 20 aasta jooksul.

Kuid see kasvas ja kasvas kiiresti. Aastal 1996 juba rohkem kui 40 miljonit inimest oli juurdepääs Internetile ja veebimüük läks sel aastal üle miljardi dollari!

Interneti kasutajad maailmas

Suundumus mitte ainult ei jätkunud, vaid tõusis märkimisväärselt. Tekkisid uued platvormid, nt PayPal, tehingute kiirendamine ja inimeste maksete täieliku muutmise muutmine.

Ja 2000. aastal, ainult 4 lühikest aastat pärast esimest veebiostet, läks veebikaubanduse kogusumma üle 25 miljoni dollari.

Hiljem tekkis rohkem teenuseid, näiteks Apple iTunes, mis oli esimene suurem digitaalse muusika pood.

2006. aastal, kümme aastat pärast esimest veebiostet, hakkas Facebook müüma kuulutusi ja muutma turundusmaailma täielikult.

Vahetult pärast seda, 2008. aastal, said mobiiliostud esimest korda saadaval. Seitse aastat edasi liikudes näete, et 2015. aastal tehti 30% kõigist veebiostudest mobiilseadmest.

2012. aastal läks B2C veebimüük üle 1 triljoni dollari. Aastal 2015 kulutasid ainult ameeriklased võrgus üle 341 miljardi dollari. Kuid see ei tähenda, et ainult poodide müügitulu kasvas. E-kaubanduse osakaal kogu USA jaemüügis kasvas 4,6% -lt 2010. aastal 7,5% -ni 2015. aastal. Ja see kasvab endiselt.

USA andmed näitavad, et peaaegu 80% täiskasvanutest on veebis ostu sooritanud. Tootekategooria, mida kliendid kõige rohkem ostavad, on arvutid ja tarbeelektroonika. Sellesse kategooriasse kuulub 22% kogu müügist. Teine kategooria elektroonika taga on rõivad, mille osakaal kokku on 17,2%. Raamatud, muusika ja videod moodustavad umbes 10% kogu turuosast.

Tänapäeval on olemas enam kui 800 000 veebipoodi.

e-kaubanduse plussid ja miinused

Füüsilisest enesetundest puudub üks asi, mis poodil puudub, ja mis tal tõenäoliselt igaveseks puudub. Pildid, helid ja videod on üks asi, kuid eseme enda käes hoidmine kümne sõrmega on midagi hoopis muud. Mõne üksusekategooria (nt arvutid) puhul on see ebaoluline (see on põhjus, miks see on enim müüdud kategooria), kuid teiste jaoks võib see osutuda probleemiks. Kuni vajate geneerilisi kaupu, on pood suurepärane, kuid kui peate leidma midagi kohandatud, võib see olla keeruline. Kui teie jalg on liiga lai ja teate, et enne, kui leiate sobiva, tuleb poest proovida 30 erinevat paari, peaksite unustama kingade ostmise veebist.

Loe: Miks sulgevad e-kaubanduse ettevõtted oma esimese tegevusaasta?

Saate oma eseme alati tagastada, see on tõsi, kuid see võtab aega. Laevandus on ka miinus, kuna tõenäoliselt ostate esemeid kogu maailmast ning saatmis- ja impordimaksud võivad olla kallid. Ja seal oli ka vanemaid probleeme, näiteks identiteedivargus (kuna te kasutate krediitkaarte veebis ostmiseks), kuid need pole tänapäeval nii aktuaalsed, kuna Interneti turvalisus on drastiliselt paranenud.

Kuid ka veebist ostmisel on oma eelised. Saate seda teha kõikjal, sirvides oma telefoni. See tähendab, et te ei pea tegelikule ostlemisele aega pühendama, saate seda teha kogu aeg. Veebist ostes saate hankida esemeid, mida teie kohalikes poodides pole. Ja saate võrrelda eri kaupluste hindu korraga.

Pood säästab ka teie raha. Saate sooviloendi luua soovitud kaupadega ja oodata, kuni hinnad paremaks muutuvad. Paljud poed pakuvad teavitussüsteemi ja annavad teile teada, kui teie toode läheb müüki. Paljud tavakauplused pakuvad e-posti ja SMS-teateid, kuid see on palju suurem vaeva, kuna selle ostmiseks peate minema poodi. E-kaubanduse ja korraliku rahahalduse abil saate tõesti palju säästa.

Samuti on asju, mida soovite osta, ilma et teised teaks. Sisseoste saab teha diskreetselt ja anonüümselt veebis.

Vaadates edasi – e-kaubanduse tulevik

Ülaltoodud lühike ajakava näitab, kui kiiresti pood kasvas. Kuid see ei tähenda, et see lõpetaks kasvu, vastupidi. Iga päev toob tehnoloogiamaailmas midagi uut ja koos nende leiutistega leiutavad ettevõtjad uusi võimalusi oma toodete müümiseks ja klientide rahuldamiseks. Võib eeldada, et üha enam ettevõtteid saavad tulevikus täielikult veebipõhiseks. Isegi täna tehakse mõnda asja peaaegu täielikult veebis. Kas proovite meeles pidada viimast korda, kui tellisite pitsa telefoni teel? Nutitelefonirakendus teeb selle palju lihtsamaks. Isegi taksod muutuvad ülejäägiks, kui teil on Uber.

Paljud inimesed arvavad, et veebikaubandus tapab väikesed tootjad, kuid see pole tõsi. Nutikad müüjad leiavad uusi võimalusi tühikute täitmiseks. Enamik e-poe kliente kurdab, et nende veebiostu kogemus on liiga üldine ja nad soovivad, et müüjad pakuksid midagi isikupärasemat ja kohandatavamat. See on asi, mis on väiksematel jaemüüjatel lihtsam, kuna nad on klientidele loomulikult lähemal kui suured kaubamärgid. Näiteks on tänapäeval võimalik netist osta isegi kohandatud ja spetsiaalselt valmistatud ülikonda. Ainuke asi, mida peate tegema, on ennast mõõta ja valida kujundus. Ja see maksab teile palju, palju vähem kui klassikaline kaubamärgiga ülikond. See on lahti lastud poodide tõeline jõud, kuna rätsepatööna valmistatud rõivad olid asjad, mida ainult rikkad said endale lubada. Ja nüüd on see laialdaselt saadaval.

Pood võimaldab kõigil konkureerida, kui neil on pakkuda kvaliteeti. Kui teie toode on hea ja teete veebisaidi koostaja või WordPressi abil korraliku veebisaidi, siis see müüakse. Inimesed soovivad oma raha eest alati parimat hinna ja kvaliteedi suhet ning leiavad viisi, kuidas seda saada. Nii et kui teil on kvaliteetset toodet, on teil vaja ainult korralikku veebisaiti ja turundust. Pärast seda on piiriks vaid taevas.

Pood parandab meie elu kiiresti, mitmel moel, pakkudes meile kogu maailmast kraami ka taskukohase hinnaga. Kaasaegsete nutitelefonide abil on meil kõigil taskus maailma suurim pood, mis on igal ajal saadaval.

Pood pakub piiramatuid võimalusi. Ainus probleem on; raha on väga piiratud ja te ei saa kõike osta. Kuid valikuprobleem on hea probleem, nii et peaksime olema tänulikud, et elame poodlemise ajal.

Kas teile see artikkel meeldis? Tõenäoliselt meeldiks teile rohkem teada saada järgmistel teemadel:

 • Veebidisaini areng
 • Sotsiaalmeedia areng
 • Veebimajutuse areng
 • Blogimise areng
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map