Mis on HTTP-tõrget 404 ei leitud – kuidas seda parandada?

http viga 404 ei leitud


HTTP vastuse olekukoodide jälgimine võib olla keeruline, eriti need, mis viitavad veale. Viga 404 ei leitud on HTTP vastuse olekukood, mis näitab, et serveri (kaugarvuti) taotlusel ei leidnud server kliendi (veebibrauser) taotletud teavet ja seega tagastatakse tõrge 404 ei leitud.

Selles artiklis käsitleme tõrke 404 ei leitud võimalikke põhjuseid ja selle parandamist, kuid kõigepealt:

Mis on tõrge 404 ei leitud?

Nagu varem mainitud, ilmub tõrge 404 Ei leitud, kui klient õnnestub serveriga suhelda ja nõuab konkreetset ressurssi (leht või URL), kuid server ei leidnud soovitud asukohas kehtivat ressurssi.

Tavaliselt juhtub see siis, kui server ei tunnista kliendi määratud URL-i kehtivaks. Nagu selles artiklis lähemalt arutame, on mitmeid põhjuseid, miks server võib URL-i kehtetuks pidada.

Vahel võivad kehtetute ressursside taotlemisel veebirakendused tagastada pehmeid 404-tõrkeid, mis juhtuvad tavaliselt siis, kui server tagastab 200 ok vastusekoodi, andes märku, et ressurss laaditi ootuspäraselt, kuid sellele järgneb kohandatud 404 lehe kuvamine , mis näitab, et ressurssi tegelikult ei leitud. SEO vaatenurgast peetakse seda halvaks tavaks, kuna veebiandurid indekseerivad ressursside / linkide kehtivuse määramisel seaduslikele vigadele 404 mitte leitud.

Siin on Moz.com kohandatud vealehe ekraanipilt:

kohandatud 404 vealehte

404 Viga ei leitud – kuidas seda parandada?

Kategooria 4xx HTTP vastuse olekukoodid on kliendipoolsed vead, mitte kategooriasse 5xx, mis on serveripoolsed tõrkereaktsioonid, näiteks 502 halva lüüsi tõrge või 500 sisemise serveri tõrge.

Vaatamata kliendipoolseks veaks ei saa serverivigu 404 ei leitud tõrke korral täielikult välistada, mistõttu uurime selle tõrke põhjuseid nii kliendi kui ka serveri poolel ning käsitleme ka aadressi sisuhaldussüsteemide probleempiirkonnad, mis võivad tagastada tõrke 404 ei leitud.

Enne tõrke 404 ei leitud võimalike paranduste testimise alustamist on siiski nõuanne: looge andmebaasi või rakenduse täielik varukoopia või looge rakenduse koopia lavastusserverisse, et vältida probleeme reaalajas rakendus.

Viga 404 ei leitud kliendipoolset tõrkeotsingut

Alustame tõrkeotsingust kliendi poolelt, kuna selle tõrke põhjustavad kõige tõenäolisemalt kliendipoolsed probleemid.

Kinnitage taotletud URL

Viga 404 ei leitud vea tagasisaamisel on URL-i mõnes osas sageli kirjavigu. Kuigi domeeninimed ei ole tõstutundlikud, mis tähendab, et nii EXAMPLE.COM kui ka ExAmPle.cOm annaksid sama tulemuse, on URL-i osad, mis ilmuvad pärast domeeninime, tõstutundlikud.

Kustuta küpsised

Teine võimalik viga 404-le ei leitud viga on veebisaidi domeenile vastavate küpsiste tühjendamine. Kehtetud või rikutud küpsised võivad teie identiteedis segadust tekitada või võib server arvata, et proovite pääseda ressursile, mida kas pole olemas, mis võib põhjustada tõrke 404.

Siin on mõned kasulikud juhised küpsiste kustutamiseks erinevates brauserites:

Logi välja & Logi uuesti sisse

See parandus on kasulik, kui teie rakendus kasutab mõnda kasutaja autentimise vormi. Nendel juhtudel võib serveril tekkida probleem teie seanssilõiguga (võib juhtuda, et ta ei tunne seda ära või peab seda kehtetuks), mis selgitab 404 viga. Väljalogimisel ja uuesti sisselogimisel luuakse kohalik seansi luba ja viga parandatakse.

CMS-iga seotud parandused

Kui kasutate populaarseid sisuhaldussüsteeme, nagu WordPress, Drupal või Joomla, võib teie tehtud muudatuste või nendesse süsteemidesse lisatud laienduste teatud probleemide tõttu tekkida 404 viga. Järgmised näpunäited võivad aidata nende CMS-ide tõrkeotsingul:

 • Taastage eelmine versioon – kui viga 404 ei leitud kohe pärast CMS-i hiljutist täiendamist, proovige enne tõrke ilmumist eelmisele versioonile naasta;
 • Desinstallige hiljuti lisatud pistikprogrammid, laiendused või moodulidSarnaselt oma CMS-i versiooniuuendusele võib uute laienduste, moodulite või pistikprogrammide installimine või täiendamine põhjustada serveripoolseid probleeme, mis annavad tõrke 404. Nende pistikprogrammide, moodulite või laienduste desinstallimine või varasemale versioonile alandamine, taastades seega nende tehtud muudatused;
 • Andmebaasi muudatuste käsitsi kontrollimine – mõnikord ei pruugi pistikprogrammi või laienduse eelmise versiooni juurde tagasi kerimine andmebaasis tehtud muudatusi tagasi võtta. Sel juhul peate avama andmebaasi ja käsitsi kontrollima tabeleid ja kirjeid laienduse või pistikprogrammi tehtud muudatuste osas.

Kui vajate abi oma CMS-i alandamiseks või laienduse, pistikprogrammi või mooduli desinstallimiseks, Google’i CMS-i nime või laienduse nime saamiseks või tutvuge ametliku dokumentatsiooniga ja järgige antud juhiseid.

Viga 404 Ei leitud serveripoolset tõrkeotsingut

Oleme juba maininud, et kuigi tõrge 404, mida ei leitud, on tavaliselt kliendipoolne tõrge, võivad selle tõrke tagastamisel mängu tulla ka serveripoolsed probleemid. Siin on mõned serveripoolsed süüdlased:

Veebiserveri konfiguratsioon

Sõltuvalt serveri tüübist, mida teie rakendus töötab (Nginx, Apache, IIS jms), võidakse teie server konfigureerida nii, et see lükkab tagasi teatud URL-ide või kataloogide päringud ja tagastab tõrke 404 Ei leitud. Saate oma serveri konfiguratsiooni oma veebiserveriga kaasas olevate konfiguratsioonifailide abil reguleerida.

Kohandatud kood

Teine asi, mis probleemi võib põhjustada, on teie rakenduse kohandatud kood. Selle stsenaariumi korral aitab käsitsi silumine ja logide kaudu parsimine tuvastada, mis probleemi põhjustas. Ka siin on koopia loomine lauseserverisse ideaalne viis silumisprotsessile lähenemiseks.

Kehtetute linkide otsimine

Siin on mõned automaatsed tööriistad, mida saate kasutada kehtetute linkide või konkreetsete URL-ide või ressursside tuvastamiseks. Üks näide on teie saidi registreerimine Google’i otsingukonsoolis, mis tuvastab kehtetud lingid koos muude probleemidega, mille Googlebot teie veebisaidi indekseerimise ajal leidis. Kui soovite vaadata teatud ressursse, võite kasutada ka W3C lingi kontrollijat.

Nagu näete, on vea 404 leidmata põhjustel palju võimalikke põhjuseid, kuid enamikku probleeme saab kiiresti tuvastada ja parandada. Kui teete Google’i otsingu teie kasutatava CMS-i kohta (Drupal, Joomla, WordPress jne), millele järgneb viga 404 ei leitud, leiate palju lahendusi, mida pakutakse muudele probleemidega seotud kasutajatele..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map