Milline on parem ajaveebiplatvorm? WordPress vs Ghost.org

Wordpress vs kummitusvõrdluse ülevaade


WordPress on sisuhaldussüsteemi (CMS) platvorm, mis on loodud igat tüüpi veebisaitidele alates ajaveebidest, veebipoodidest, foorumitest kuni sihtlehtedeni, samas kui Ghost.org on avatud lähtekoodiga platvorm, mis on pühendatud ajaveebide artiklite avaldamisele.

Selles artiklis võrdlen kõige populaarsemat blogimise ja veebisaitide loomise platvormi: WordPress, suurendamise ja käivitamise ajaveebi tarkvara juurde Kummitus.

Registreerimine

Kui saidil WordPress.org ei vajata CMS-i oma serverisse allalaadimiseks ja installimiseks registreerimist, siis peate Ghost.org-is registreerima ja sisestama oma e-posti aadressi, kasutajanime ja parooli. See võib olla pisut pettumust valmistav, sest teile saadetakse soovimatud e-kirjad ning kui soovite kodu, töö või sõbra jaoks mitu kontot teha, et üks asi asju lahus hoida, võib see aega võtta.

Hind

WordPress.orgi haldussüsteem on täiesti tasuta ning sellel on isegi tasuta teemasid ja pistikprogramme võrreldes Ghost.orgiga, mis pakub mitut paketti: tasuta lähtekoodiga isiklik maksab 8 dollarit kuus, täiustatud kulud 24 dollarit kuus, meeskonna kulud 80 dollarit. kuus ja äri maksab 200 dollarit kuus.

kummitusveebimajutuse hinnakujundus

Hosting

Internetis on mitu veebimajutust pakkuvat ettevõtet, mis pakuvad WordPressile spetsiaalseid hostimispakette, näiteks BlueHost, hinnad algavad 3,95 dollarist kuus, vahepeal pakub Ghost.org oma hosti koos ülalmainitud hindadega platvormiga.

Paigaldamine

WordPressi on lihtne oma host Cpanelist installida Fantastico abil, mis lõpetab protsessi mõne hiireklõpsuga, kuid Ghost installitakse siis, kui ostate mõne nende hostimispaketi või kui soovite ise hostida, peate Ghosti ja selle installima käsitsi. pole lihtne.

Olek

WordPressil pole olekulehte, kus süsteemid töötavad, kuna see töötab otse teie serveris ja see ei loo ühendust ametliku veebisaidiga, kust te selle alla laadisite, võrreldes kummitusega, millel on kogu süsteemi olek töötav, kuna platvorm töötab nende ametlikes serverites, nii et näete Ghost.org, Ghost (PRO), Marketplace ja CloudFlare serverite olekut koos süsteemimeetrikaga Ghost.org Uptime ja Ghost (Pro) reageerimise ajaga.

Kogukond

Iga populaarse asja või inimese ümber ilmub suur kogukond ja see on sama ka WordPressi jaoks, millel on suurepärane kogukond, mis sisaldab sadu veebisaite õpetuste, näpunäidete, trikkide, häkkide, premium- ja tasuta teemade ning pistikprogrammidega ning neil on isegi oma tugifoorum ja pistikprogrammide ja teemade kommentaaride sektsioonid, võrreldes Ghostiga, millel on ainult tugimeeskond.

Taustakujundus

Nii WordPressil kui ka Ghostil on minimaalne puhas armatuurlaud, erinevus seisneb selles, et WordPressil on tume teema, Ghostil aga kerge disain.

Lihtsus

Enamik inimesi, keda WordPressiga ei kasutata, arvavad, et platvormi kasutamine pole lihtne, samas on Ghostil lihtsam ja lihtsam omada ainult 8 nuppu otse selliste toimingute jaoks nagu uus postitus või sisu visualiseerimine, võrreldes WordPressiga, millel on palju keerulised valikud ja kui installite teemad ja pistikprogrammid, on neid veelgi.

Teema kujundused

Isegi kui WordPressi juhtpaneeli on keerulisem kasutada ja sellel on põhikujundus, on enamus kasutajaliidese jaoks loodud teemasid väga hõlpsasti kavandatud ja paljude funktsioonidega, võrreldes Ghostiga.

Paindlikkus

Kuna WordPressil on sadu teemasid ja pistikprogramme, saate teisendada lihtsa 4-leheküljelise sihtlehe või ajaveebi foorumiks või isegi paljude funktsioonidega veebipoeks, samal ajal kui Ghost ei luba selliseid teisendusi, kuna see on loodud ainult ajaveebide jaoks.

Sisuhaldus

WordPressi abil saate luua mitut tüüpi artikleid alates tavalistest kuni kohandatud artikliteni, näiteks portfoolio, toode, iseloomustus, töötajad ja nii edasi, samal ajal kui Ghost seda väga kasulikku funktsiooni ei paku.

Sisu eelvaade

Nii WordPress kui ka Ghost pakuvad võimalust enne avaldamist oma eelvaadet vaadata, probleem on selles, et WordPressis peate muutma toimetajad tekstiredaktorist visuaalseks redaktoriks ja viimane pole liiga täpne võrreldes Ghostiga, kellel on kaks- paanisüsteem ja see näitab teile otse tehtud muudatusi.

Piltide üleslaadimine

Kujutise WordPressisse üleslaadimiseks peate klõpsama soovitud pildi asukohas ja seejärel klõpsama pildi nuppu, valima, kas soovite selle üles laadida oma arvutist, lingilt või meediumikogust ja seejärel valida pildi, samal ajal kui Ghostis tuleb teha ainult pildielement Markdowniga ja lohistades saab soovitud pildi otse loodud elemendile alla visata.

Täpsem sisu redigeerimine

WordPressil on palju täiustatud sisu redigeerimise võimalusi ja koos täiendavate pistikprogrammidega võib nende arv olla tõesti suur, pakkudes spetsiaalseid nuppe, lühikoode ja muid funktsioone, võrreldes Ghostiga, millel seda funktsiooni üldse pole.

Kasutajahaldus

WordPress pakub võimalust teha kasutajakontosid ja erinevaid kasutajarolle, mis tagavad veebisaidi korrektse toimimise ning pistikprogrammide abil saate parandada kasutajahaldust, kuid Ghostil on samad funktsioonid, mis loomulikult ilma pistikprogrammideta.

Mobiili ühilduvus

On erinevaid pluginaid, mis võivad WordPressi ajaveebi muuta mobiilsides opsüsteemides väga kenaks ja isegi WordPressil on rakendus, mis on spetsiaalselt loodud kasutajatele, et siseneda oma armatuurlauale mobiilside opsüsteemidest nagu Android, Windows Phone ja iOS, kuid Ghost pakub juurdepääsu juhtpaneeli lihtsalt telefoni või tahvelarvuti mobiilse Interneti-brauseri kaudu.

Kolmandate osapoolte rakendused

Igaüks saab luua rakendusi, eriti WordPressi pluginaid, ja nad saavad need ametlikule veebisaidile postitada, nii et teised kasutajad laadivad need alla ja installivad, vahepeal Ghostis pole see võimalik, kuid nende sõnul on see funktsioon alles väljatöötamisel.

Analytics

WordPressis näete statistika ja graafikuid iga päeva, nädala, kuu ja aasta kohta oma ajaveebi kõigi artiklite kohta, samal ajal kui Ghostis teil seda funktsiooni pole, kuna ka see on väljatöötamisel.

Vaatepiirang

Viimastel aastatel pakub peaaegu iga veebimajutusettevõte külastajatele piiramatut ribalaiust, nii et heas ettevõttes hostitaval WordPressi ajaveebil pole kuvamispiiranguga probleeme, kuid Ghostil on probleeme vaatamispiiranguga, see suureneb sõltuvalt teie valitud paketist ja pole piiramatu, nii et kui teil on rohkem vaateid kui teie vaatamislimiit, peate oma paketi täiendama ja maksma rohkem.

Stabiilsus

WordPressi loojad pakuvad pidevalt uusi värskendusi koos täiustatud ja uute funktsioonidega ning ka vanade vigade lahendustega, Ghost-programmeerijatel on vaid märkus, kuhu nad kirjutavad, mida edasi arendada ja mis on varsti tulekul ning nad ei uuenda sageli platvormi.

Turvalisus

WordPress on platvorm, mille installite oma serverisse ja millel olenevalt hostist võib sellel olla mõningaid probleeme ja juurdepääs võib olla kontrollimatu, võrreldes Ghostiga, mis majutab enamikku veebisaite oma serveris ja pakub ka ülemaailmset CDN-i & turvalisuse kaitse.

Potentsiaal

WordPressi asutajad soovivad sellest teha veebioperatsioonisüsteemi ja funktsioonide arvu tõttu on WordPressil see potentsiaal vahepeal olemas. Ghostti meeskond soovib täiustada lihtsalt ajaveebiplatvormi.

Järeldus – millise peaksin valima?

Kokkuvõtteks võib öelda, et WordPress on palju populaarsem, kuna see on vana, kuna see on terve kogukond, aga ka seetõttu, et pistikprogrammide ja teemade arv pakub sadu funktsioone ning muudab selle paindlikuks ja täiuslikuks igat tüüpi veebisaitide jaoks, kuid see on Algajatele on seda raske kasutada, kole disain ja see vajab pistikprogramme mõne loomuliku funktsiooni jaoks. Ghost oma valge ja lihtsa kujundusega juba on.

Kui soovite ainult ajaveebi, siis võite kasutada Ghostit, kuid võite ühel päeval ärgata, kui soovite oma veebisaidile rohkem funktsioone lisada ja siis saate aru, et tõenäoliselt oleks parem valik olnud WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map