Kuidas luua oma ajaveeb ja saada professionaalseks blogijaks?

kuidas luua professionaalset ajaveebi


Kümme aastat tagasi võis harva kuulda kellegi kohta, kes haldas ja haldas ajaveebi. Enamasti tegelesid inimesed huvitegevusega ja nad ei mõelnud monetiseerimisele ega konversioonide optimeerimisele ega strateegiatele, mis võiksid rohkem lugejaid meelitada. Täna on blogimisest saanud elukutse, kus inimesed loovad oma ajaveebis sisu mitte ainult oma arvamuse jagamiseks, vaid ka ajaveebi teenimiseks. Ühes varasemas artiklis näitasime teile, miks ettevõte vajab ajaveebi ja kuidas muuta lugejad klientideks; täna näitan sulle kuidas luua oma ajaveeb, mida iganes teete seda kasumi saamiseks või lihtsalt lõbu pärast.

Professionaalse ajaveebi loomine on lihtsam kui arvate; siin on mõned sammud, mida peaksite enne veebireisi alustamist järgima.

Teema valimine

Oma ajaveebi jaoks niši valimine võib olla kõige raskem. Teie ajaveebi teema võib olla ükskõik, mida võite mõelda. See ei pea olema ainulaadne, te ei pea ratast leiutama, vaid peate lihtsalt valima niši, millest saate kirjutada, ja olete kirglik. Kui järgite ranget dieeti selle kohta, kuidas kaalust alla võtta, või olete ringreisil ja soovite luua dokumente nende kohtade kohta, kus olete viibinud, või soovite lihtsalt jagada oma igapäevaseid toimimisharjumusi lapsevanemate kohta, võite alustada ajaveebi . Inspiratsiooni saate ka oma lemmikblogijatelt; Olen kindel, et loete mõnda populaarset veebisaiti ja jälgite seda, te isegi ei tea, et need on tegelikult ajaveebid.

Teil ei pea olema super kirjutamisoskust, sest see parandab ületunnitöö taset, kuid kui soovite, et inimesed seda tegelikult loeksid, peate pingutama ja püüdlema hea ja informatiivse sisu loomisel..

Blogimisplatvormi valimine

Teil tuli välja hea teemaidee, nüüd peate valima tarkvara, mis võimaldab teil oma sisu hõlpsasti luua ja avaldada. Valida on palju platvorme, enamik inimesi kasutab tasuta tarkvara, näiteks WordPress, Tumblr, Blogger ja teised. Seal pakuvad ajaveebiplatvormid ka tasuta hostimist, nii et pärast konto loomist ja aktiveerimist olete valmis minema ja alustama blogimist. Need ajaveebid on siiski avaldatud alamdomeenides, nagu näiteks teieblogname.wordpress.org, mis võib algusest peale hea olla, kuid kui plaanite saada professionaalseks blogijaks, peate ostma domeeninime ja ehitama selle ümber brändi.

alustage blogimisega blogimist

Kõige populaarsem ajaveebiplatvorm on WordPress; selle tarkvara saab installida peaaegu igasse veebimajutuskontole ning seda saab hõlpsasti värskendada ja hooldada; halduspaneel on ka väga lihtne ja hõlpsasti kasutatav, alustamiseks pole vaja tehnilisi oskusi ega eelnevat kogemust. Oluline on platvorm hoolikalt valida, sest peate sellega töötama nii kaua, kui soovite oma ajaveebi elus hoida; platvormilt teisele üleminek võib osutuda keeruliseks, nii et vali vastavalt sellele tarkvara.

Valige oma ajaveebi jaoks nimi ja veebi

Domeeninime, näiteks saidi yourownblog.com omamine on professionaalsem ja hõlpsam brändida kui alamdomeeni olemasolu tasuta hostimisplatvormil. Kui plaanite saada professionaalseks blogijaks ja valisite selleks juba hea nime, vajate ka professionaalset veebimajutusteenust. Tasuta ajaveebiplatvormid võivad olla usaldusväärsed ja alustuseks võivad tunduda paljulubavad, kuid teil pole veebimajutuse konto üle kontrolli. Teie ajaveebi funktsionaalsust pole võimalik laiendada, selle võib mis tahes põhjusel hõlpsasti keelata ja võite oma ajaveebi kaotada ilma võimaluseta selle nimel midagi teha; pärast mida te tasuta teenust kasutate, mille üle kurta?

Tasulise veebimajutuse konto ja domeeninime omamine võimaldab teil oma veebisaidi üle täielikku kontrolli saada. Saate installida uusi pistikprogramme, kohandada ajaveebi vastavalt soovile ja muuta see ainulaadseks ja silmapaistvaks.

Kui teil võib olla probleeme oma ajaveebi jaoks hea nime valimine, siin on meie juhend täiusliku domeeninime valimiseks ja võite valida ka meie kõige paremini hinnatud hostide veebimajutusplaani.

Sisu loomine, avaldamine ja jagamine

Teil on kõik kiuslikud asjad, hostimiskonto töötab hästi, ajaveeb on võrgus; kogute teavet, kirjutate märkmeid ja loote hämmastavaid artikleid. Tõenäoliselt olete juba paarkümmend artiklit avaldanud ja ootate, et külastajad suhtleksid teie ajaveebiga kommentaaride vormis. Võib kuluda natuke aega, kuni teie veebisait hakkab liiklust vastu võtma puhta sisuga otsingumootoritest, nii et kui soovite liikluse voogu kiirendada, peate veebis sõpru leidma.

avaldada ja sisu jagada

Alustage oma teemaga sarnaste ajaveebide otsimist ja jätke nende postitustele kommentaar, mainides oma veebisaiti. Ärge reklaamige ennast ega paluge inimestel teie blogi külastada, lihtsalt korrake seda lahke ja informatiivse sõnumiga ning näete, kuidas võlu toimub.

Ärge unustage sotsiaalmeediat. Oma sõpradelt säutsu küsimine ja ajaveebi postituste jagamine võib olla hea algus. Erinevate foorumite ja veebigruppidega liitumine, kus mainite oma veebisaiti, võib olla ka hea viis jälgijate kogumiseks. Pikas perspektiivis soovite oma ajaveebi ümber luua tugeva sotsiaalmeediavõrgu, et saaksite kohe oma uue vaatajaskonna igast postitusest teada anda ja saada kohe liiklust.

Pakkimine üles!

Mäletan, kui põnev ma olin, kui esimest korda blogima hakkasin. Pärast seda kuupäeva oli minu jaoks pikk teekond ja õppisin sel perioodil palju, kuid see oli väga lõbus. Kui ka teie seast lahkutakse ja soovite oma ametialase ajaveebiga alustada, siis soovitan minna koos hea hostimisteenuse pakkujaga WordPressi ajaveebi. Ole püsiv, ole kirglik ja ära anna alla, sel viisil õnnestub; ja mitte vähem lõbutseda!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map