Kuidas ja kust odavaid domeeninimesid osta?

osta-odavalt-domeeninimed


Veebisaidi käivitamisel on täiesti loomulik, et proovite leida parimaid pakkumisi hostimise, kujundamise ja isegi domeeninimede osas. Nurkade kärpimine eelarvesse mahutamiseks on asi, mida paljud ettevõtted ja üksikisikud liigagi tunnevad, eriti uue projekti käivitamisel.

Kuna parimate pakkumiste leidmine ei ole lihtne ja valimatult nurkade lõikamine võib tagasilöögi teha, juhendame teid usaldusväärse domeeniregistri valimise protsessis ja aitame teil tuvastada parimad võimalused odava domeeni otsimisel..

Domeenid 101

Domeeninimi on sõna või tähemärkide jada (tähed, numbrid ja sümbolid), mille sisestate veebibrauserisse veebisaidile pääsemiseks. Märkide jada vastab domeeninime IP-aadressile (Interneti-protokolli aadress), mida brauserid serveritega suhtlemiseks kasutavad.

Veebisaidile pääsete juurde, sisestades oma veebibrauserisse selle IP-aadressi, kuid numbrijadade mäletamine on palju raskem kui domeeninimede meeldejätmine.

Domeeninimi on ka veebisaidi ainulaadne, mis tähendab, et ei saa olla kahte sama domeeninimega veebisaiti. Kui soovite, on domeeninimi veebisaidi kordumatu tunnus.

Iga domeeninimi lõpeb laiendiga, mis järgneb kohe pärast domeeninime lõpus olevat viimast punkti, nt. “.Com”, “.org”, “.gov” jne. Neid nimetatakse tipptasemel domeenideks, samas kui riigikoodiga laiendid (nt .it Itaalia, .fr Prantsusmaa) on riigikoodide tipptaseme domeenid. domeenid. Lugege meie põhjalikku juhendit, et teada saada, millise domeeni laienduse peaksite valima: com, net, org.

Määratud nimede ja numbrite Interneti-korporatsioon (ICANN) on nende kordumatute tunnuste haldamist koordineeriv organisatsioon. ICANN töötab välja poliitikad ja haldab domeeniregistripidajate akrediteerimissüsteemi.

Domeen vs veebisait vs hostimine

hostimine vs veebisait vs domeen

Mõni inimene kasutab termineid veebisait ja domeeninimi vaheldumisi, kuid nagu me varem mainisime, on domeeninimi aadress, kus asub teie veebisait, st sisu, millele soovite juurde pääseda. Vastuvõtt on seevastu teie veebisaidi sisu veebiserverisse salvestamise teenus.

Mõned veebimajutajad ühendavad domeeni registreerimise oma veebimajutusteenustega, pakkudes teie lepingu esimese 12 kuu jooksul tasuta domeeni. Muidugi võite valida, kas loobuda sellest pakkumisest ja registreerida oma domeen tavalises domeeniregistris.

Kui odavad on odavad domeenid?

Peaaegu iga domeeni registreerija reklaamib oma domeene odavate või taskukohastena, kuid kuidas te teate, kas saate palju kätte, kui nad kõik lubavad, et ei kaeva liiga sügavale taskusse?

Domeeninime hind koosneb esialgsest registreerimishinnast, mis võib keskmiselt ulatuda vahemikus 1,99–12 USD spektri madalaimas servas olevate domeenide jaoks. Registreerimishind on tavaliselt madalam kui teie domeeni pikendamise hind, kuna domeeniregistrid korraldavad sageli tutvustusi ja annavad teile kupongikoode ning mida mitte nende juures registreerida.

Hind, millega registreerite oma domeeni, hõlmab domeeni kasutamist ühe aasta jooksul, pärast mida peate oma domeeni endiselt säilitama, siis peate seda uuendama. Pikendamise hind on tavaliselt kõrgem kui esialgne registreerimishind, ulatudes 10 dollarist kuni 20 dollarini.

Ehkki domeeni hind võib algselt olla 0,99 dollarit, võib pikendamise hind olla 15 dollarit, seega peaksite registripidajate hindade võrdlemisel alati arvestama pikendamise määraga.

Kuid ainuüksi hinnakujundus ja hinnakujundus ei peaks olema ainus asi, mida domeeninime ostmisel veenduda saab. Sama olulised on ka muud aspektid, nagu akrediteerimine, usaldusväärsus, tugi, privaatsus.

Kuidas valida domeeniregistrit?

Domeenide registripidaja valimine ei tohiks olla otsus, mis põhineb ainult hinnakujundusel. Domeenide ostmisel veenduge, et registripidaja oleks:

ICANNi poolt akrediteeritud

Oleme juba maininud, et ICANN on asutus, mis akrediteerib domeeniregistripidajaid tagamaks, et nad täidavad kõiki registripidajatele ette nähtud tehnilisi, tegevus- ja rahalisi kriteeriume.

Nüüd võivad paljud domeeniregistripidajad väita, et nad on akrediteeritud, kuid ainus viis selles kindel olla on tutvuda akrediteeritud domeeniregistripidajate nimekirjaga, mida ICANN oma veebisaidil haldab. Kui ettevõte on selles nimekirjas, saate selle nõude kontrollida.

Usaldusväärne

Ehkki domeeniregistripidajad on seotud ICANNi registripidajate akrediteerimislepingutes sätestatud õigustega ja kohustustega, peaksite siiski tegema ettevõtte taustakontrolli. Seda tehes saate teada, kui kaua nad on ettevõttes tegutsenud, kas praeguste või endiste klientide poolt on mingeid halbu ülevaateid.

Kaitseb privaatsust

Domeeninime registreerimisel vastutab domeeniregistripidaja teie andmete (nimi, aadress, telefoninumber jne) esitamise eest WHOIS-i andmebaasi, mis on avalik kataloog, mis säilitab teavet iga domeeni registreerija kohta. See võib potentsiaalselt jätta teid rämpsposti pakkujate, otseturustajate ja muude ekspluateerivate tavade kätte.

Domeenide registripidajad pakuvad domeeni privaatsusteenuseid tavaliselt kolmandate osapoolte ettevõtete kaudu, kes varjavad teie identiteeti WhoIs andmebaasis, esitades teie andmete asemel oma andmed, kuid ICANNi silmis on see, kes on WhoIs-is loetletud domeeni registreerijana, ka selle domeeni seaduslik omanik. Domeeninime omandiõigusega seotud juriidiliste vaidluste vältimiseks vali kindlasti ettevõte, millel on hea mainega kogemus.

Erinevates riikides kehtivate määruste tõttu ei saa mõnda tippdomeeni varjata. Näit. .eu TLD-sid ei saa maskeerida WhoIs-is.

Pakub tuge

Võite arvata, et tugi pole domeeni registreerimisel nii oluline, kuid võite stsenaariume kohandada, kui vajate spetsialisti abi, näiteks nimeserverite seadistamisel või domeeninimede teisaldamisel. Lugege kindlasti üle domeenide registripidajate tugitiimi ülevaateid ja kontrollige, kas nad pakuvad e-posti, vestluse või telefoni teel ööpäevaringset tuge.

Oluline on eemale hoida varjatud ajalooga domeeniregistripidajatest, isegi kui nende hinnad on eriti madalad. Hoidke eemal ettevõtetest, mis on kurikuulsad halva klienditoe pärast, ettevõtetest, kus on halb andmekaitsepraktika, ettevõtetest, kes peidavad teid varjatud tasudega jne..

Nüüd, kui olete kursis hea domeeniregistripidaja nõuetega, kuidas on lood domeeninime valimise nõuetega?

Kuidas valida domeeninime?

Niisiis, arvate, et olete loonud oma veebisaidile ideaalse domeeninime, kuid kas olete kindel, et see on nii hea, kui arvate? Siin on mõned küsimused, mida endalt domeeninime üle otsustades küsida:

Kas see on meeldejääv?

Isegi kui te ei vali meeldejäävat ja teravmeelset domeeninime, veenduge, et teie domeeni oleks lihtne meelde jätta. Selleks vältige sidekriipsude, raskesti kirjutatavate sõnade või numbreid sisaldavate domeenide kasutamist. Mida lühem domeen ja mida hõlpsam on hääldada, seda parem.

Kas see on asjakohane?

Domeeninimi peaks olema teie ettevõtte jaoks võimalikult isikupärastatud. Kui need on märksõnad, mis seovad teie ettevõtte teie brändiga, siis olge loominguline ja lisage see oma domeeninimele. Mida lihtsam on inimestel teie domeen teie kaubamärgiga linkida, seda parem.

Kas see on ainulaadne?

Kontrollige, kas teie domeen on saadaval, ja vältige autoriõiguse rikkumist. Vältige nimesid, mis tekitavad kaubamärkide vahel segadust või kasutavad erineva laiendiga populaarset kaubamärki. Kõik need trikid võivad teid tabada autoriõiguse rikkumise kohtuprotsessi keskel.

Improviseeri!

Kui olete oma veebisaidi ideedest vähe teadlik, pole domeeninimede generaatori kasutamisel häbi. Neid nimegeneraatoreid saate toita mõne märksõnaga ja oodata ettepanekute väljavoolu.

Hoiduge domeeni kaaperdamisest

Kui teil on rohkem domeeninimesid registreeritud erinevas või isegi ühes ja samas domeenide registripidajas, on hea mõte lülitada oma domeenide automaatne uuendamine sisse. Mõnel ettevõttel on see vaikimisi sisse lülitatud. Nii ei ole teil domeeninime kaotamise ohtu, kuna unustasite seda uuendada, kuid võite kaitsta end ka domeeni kaaperdamise eest.

Mõned ettevõtted võivad proovida teid petta oma domeeni ülekandmisel teisele teadmata registripidajale. Need ettevõtted saadavad teile tavaliselt pikendamisteate või arvena varjatud e-kirja ning klõpsates selles meilis olevatele linkidele, võite üle kanda teisele registripidajale ja maksta oma domeeni eest kõrgemaid tasusid.

Kui olete oma kontol lubanud automaatse uuendamise, on neid pettusi e-posti abil lihtne märgata ja domeeni loata ülekandmist vältida. Isegi kui te ei luba automaatset pikendamist, peaksite pikendamisteate e-kirju kahtlusega suhtuma ja vältima nendel meilidel olevatele linkidele klõpsamist. Selle asemel peaksite sisse logima oma domeeni registripidaja veebisaidile ja kontrollima, kas mõni teie domeen vajab uuendamist.

Teine viis kaitsta ennast volitamata muudatuste eest on lubada domeeni lukustamine. Tavaliselt saate selle funktsiooni oma kontol lubada / keelata.

Kust osta odavaid domeene?

Nüüd, kui olete teadlik domeeninimede ostmise nõuetest ja kitsaskohtadest, ei luba me ikkagi teid kuivama jääda! Siin on meie peamised soovitused domeeniregistripidajatele, mis on nii taskukohased kui ka usaldusväärsed:

GoDaddy

godaddy-osta-odavalt-domeeninimesid

Odavate domeenide osas on GoDaddy kindlasti hea koht alustamiseks. GoDaddy on maailma suurim domeeniregistripidaja, kellel on mitu käimasolevat tutvustust. Oma esimese .com-domeeni võite haarata nii madalale kui 0,99 dollarit.

GoDaddy on ICANN-i akrediteeritud domeenide registripidaja, mis pakub ööpäevaringset tuge, domeeni ülekandmise teenuseid, eradomeenide registreerimist, hulgimüügi domeenide registreerimist, sertifitseeritud domeeni ja paljusid muid teenuseid, sealhulgas taskukohast veebimajutust.

Ehkki nad on USA-s asuvad ettevõtted, on neil kontorid kogu Euroopas, Aasias, Indias ja mujal. Nad teenindavad üle 17,5 miljoni kliendi ja nende halduses on 76+ domeeninime.

Lisaks domeeni registreerimisele ja veebimajutusteenustele hõlmavad GoDaddy veebiteenused ka e-posti hostimist, veebiturundust, veebiturvalisust ja veebi loomist.

Nagu kõigi eelarveliste hostide puhul, oodake kassas müüki paar müüki, pisut pikemat klienditoe ooteaega ja müüjate sisenemiskindlust.

HostGator

hostgator-osta-odavalt-domeeninimed

HostGator on veel üks mainekas veebimajutusteenus, mis on olnud parema osa kaks aastakümmet. Lisaks taskusõbralikele ja kasutajasõbralikele veebimajutusteenustele pakuvad nad eraldi teenusena ka domeeni registreerimist.

Nende domeeniga seotud teenuste hulgast leiate domeeni lukustamise, mis takistab domeeni kaaperdamist, automaatne uuendamine vaikimisi lubatud, domeeni privaatsuse kaitse, et hoida teie identiteet privaatsena WhoIs andmebaasis, ja domeeni ülekandmise teenus. Kui edastate domeeni HostGatorile, lisab ettevõte teie olemasoleva registreerimise järelejäänud ajale automaatselt ühe aasta.

HostGatori klienditugi on reaalajas vestluse ajal saadaval ööpäevaringselt. Muud tugikanalid hõlmavad telefoni, e-posti ja piletimüügisüsteemi.

Ettevõte on nimetanud ennast eelarve vastuvõtjana, mis rahuldab peamiselt algajate vajadusi. Nende hostipaketid hõlmavad kõiki hostimiskategooriaid, pakkudes iga paketiga mitu tasuta pakkumist.

NameCheap

namecheap-register-odavad-domain-names

NameCheap on veel üks populaarne domeenide registripidaja, keda võite usaldada. Nende hinnad on ühed madalaimad ettevõttes. Nagu HostGator ja GoDaddy, on ka NameCheap ka ICANNi akrediteeritud domeenide registripidaja.

NameCheapis saate domeeni registreerida, domeeni üle kanda, oma domeeni turvamiseks kasutada PositiveSSL-i eeliseid, nautida WhoIs Guard’i privaatsuskaitset ja ööpäevaringset klienditugi.

Allahindluste kasutamiseks võite domeeni registreerida mitu aastat.

Lisaks domeenidele pakub NameCheap ka hostimisteenuseid, samuti veebiturunduse ja veebiturbeteenuseid.

Tõmba otsad kokku

Kvaliteedi ja taskukohasuse tasakaalustamine pole alati lihtne, eriti tööstuses, kus kõik lubavad teile pakkuda parimat pakkumist. Pakkumised, mis võivad pinnalt tunduda head, võivad osutuda palju maksustatavamaks kui teie ise, seega on oluline teada, kuidas ja kust oma domeene osta.

GoDaddy, HostGator ja NameCheap on usaldusväärsed ICANNi akrediteeritud registripidajad, mida soovitame, kui soovite tulevikus domeeni registreerida. Kõik selles juhendis loetletud ettevõtted pakuvad ööpäevaringset klienditugi ja hulgaliselt muid veebiteenuseid, sealhulgas veebimajutust ja veebiturvalisust. Nende põhilisi domeenide registreerimisteenuseid täiendavad täiendavad teenused, mis lihtsustavad teie domeeninimede haldamist ja turvalisust.

Esiletõstetud pilt: Kujundanud Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map