Kontrollnimekiri enne aegunud domeeninimede ostmist

kontrollnimekiri enne aegunud domeeninimede ostmist


Põhjuseid, miks inimesed otsustavad osta kasutatud või aegunud domeeni, on palju. Võib juhtuda, et nende soovitud domeen juhtub olema see, mis varem kuulus kellelegi teisele. Kuid enamasti otsustavad inimesed osta aegunud domeeni, kuna nad tahavad kasu saada sellest, et tegemist on vanema domeeniga, millel võivad olla ka mõned SEO eelised.

Aegunud domeeni ostmisel peame silmas hiljuti aegunud domeeni ostmist, mitte seda, millel oli viimase 5–10 aasta jooksul 1–2 eelmist omanikku. Sageli ei saa inimesed isegi aru, et nende ostetud domeenil oli eelmine omanik.

Aegunud domeeni ostmisel on mõistlik valida uus, mis asub uue saidi käivitamise nišis. SEO-eelistest on vähe kasu, kui keegi soovib luua uue toiduvalmistamise veebisaidi ja ostab domeeni, mida kasutati autode ajaveebi jaoks.

Mõnda saab teha tagamaks, et peagi domeeniks saab uus veebisait ja mitte tagasilöök. Koostasime nimekirja asjadest, mida peaksite enne aegunud domeeni ostmist otsustama.

Enne ostmist on mõned kontrollid, mille abil saate kõige mürgisemad välja juurida, ja on veel mõned kontrollid, mida saate teha pärast domeeni ostmist, sest siis saate tõestada selle omandiõiguse mõnele palju teenuseid, näiteks Google Webmaster Tools.

Kontrollnimekiri enne aegunud domeeninime ostmist

Lihtne Google’i otsing võib leida teavet domeeni varasema ajaloo kohta, kuid domeeni eelneva eluea uurimiseks on ka muid tööriistu. Siin on peamised asjad, mida peaksite kontrollima:

1. Kontrollige, kas kehtivad Google’i karistused on olemas

Enne domeeni ostmist saate teha lihtsa Google’i otsingu (“site: domain.com”). Kui midagi ei ilmu, võib see osutada, et sait on Google’i karistuse all, see võib olla automaatne või käsitsi määratud trahv. Mõlemal juhul pole see hea märk. Muidugi on võimalus, et eelmine omanik otsustas, et seda ei kuvata näiteks Google’i otsinguregistris robots.txt kaudu, kuid isegi sel juhul peaksite nägema paar tabamust, kus seda fakti mainitakse.

2. Kontrollige erinevaid SEO mõõdikuid

kontrollige domeeni seo mõõdikuid

On palju tööriistu, mis loovad domeeninime korral hindeid, ja üheks näiteks on domeeni amet või SEO MOZ Page Authority. Google katkestas Page Rank, kuid on ka teisi mõõdikuid, millele võite selle asemel tugineda. Otsige äärmusi – kui teatud saidi DA või PA on ebaharilikult kõrge või madal ning pole selget selgitust, miks, siis olge ja võib-olla kaevake natuke sügavamale.

3. Kontrollige domeeni hostitud sisu tüüpi

Saate teha Google’i otsingu („sait: domain.com”) ja kui saate, kontrollige, kas indeksis on veel vahemällu salvestatud otsingutulemusi. Isegi kui vahemällu salvestatud sisu CSS-i puudumise tõttu õigesti ei tundu, võib ainult tekstiversioon anda teile aimu, millist tüüpi veebisaiti domeeninime all hostiti.

Võite kasutada ka WayBacki masin saidi vanemaid versioone vaadates näete tõenäoliselt mõnda pilti.

Wayback masina arhiiv org

4. Uurige domeeni tagasilinki profiili

Kontrollige domeenil olevate lingide tüüpi. Kui näete palju madala kvaliteediga kataloogitüüpi tagasilinke või isegi rämpsposti, näiteks võlts sotsiaalmeediaprofiile, foorumiprofiile või foorumi allkirju, millel on vaid mõned tõelised toimetuslingid, on aeg hinnata, kas see on vaeva väärt ja risk selle domeeni ostmine. Mõnel juhul võib see nii olla, sest see on teie brändi täiuslik nimi, kuid kui nimi ise pole nii oluline, siis on võib-olla parem vaadata järgmist domeeni.

Võib juhtuda, et need lingid lükatakse GWT-s tagasi, kuid te ei saa kindlalt teada, kui te ei osta domeeni.

Lisakontrollid pärast domeeninime ostmist

Pärast oma domeeni ostmist saate teha mõned täiendavad kontrollid, mida saate teha enne, kui hostite sellel tegelikku veebisaiti:

1. Otsige sissetulevat liiklust

Saate sissetulevat liiklust uurida, seadistades väikese HTML-lehe, millel on ainult sellel olev Google’i analüütikakood ja võib-olla varsti kuvatav teade, või vaadates veebiserveri logisid. Kontrollige viiteid, kui näete juhuslikelt veebisaitidelt tulevat liiklust, mis tundub õigustatud, kuid te ei leia neilt oma domeeni linki, võib see olla märk sellest, et eelmine omanik oli seotud mõne varjulise äriga, näiteks teiste veebisaitide kaaperdamisega ja liikluse ümbersuunamine oma veebisaidile.

2. Google’i Webmasteri tööriistad

Pärast domeeninime ostmist saate registreeruda Google Webmaster Toolsis, sest nüüd saate veebisaidi omandiõigust tõestada. Oodake paar päeva või nädal, kas veebimeistri tööriistades kuvatakse midagi, näiteks käsitsi karistamist puudutavad teated või põhimõtteliselt mõni muu probleem. Ei ole mingit garantiid, et domeen on puhas ka siis, kui umbes nädala pärast ei näe te Google’ilt ühtegi sõnumit, kuid kui saate sõnumeid, siis teate, et võib-olla on parem mitte oma uut veebisaiti selle domeeni all hostimata jätta..

3. Kontrollige e-posti rämpsposti olemasolu

Seadke domeeninimele uus e-posti aadress ja saatke mõni e-kiri endale, võib-olla mõnele oma sõbrale koos veebisaidi lingiga. Kontrollige, kas e-kirjad jõuavad sisendkausta või rämpsposti kausta. See on lihtne kontroll, mida saate teha, ja kui e-kirjad jäävad rämpsposti kausta, saate uurida, miks see nii on.

Samuti on tööriistu, mis võimaldavad tuvastada rämpspostikampaaniates kasutatavaid domeeninimesid:

Need tööriistad aitavad teil kontrollida domeeni musta nimekirja olekut ja on näpunäiteid selle kohta, kuidas seda teatud mustadest nimekirjadest eemaldada / kustutada..

Järeldus

Selle artikli põhjal võib tunduda, et domeeninime ostmine on väga riskantne ettevõtmine. Selle põhjuseks on asjaolu, et see keskendub peamiselt probleemidele ja halvimatele stsenaariumidele, mis võivad tekkida kasutatud / aegunud domeenide ostmisel, ja see on suunatud neile, kes soovivad olla aegunud domeeni ajaloo uurimisel põhjalikud. Enamikul juhtudel pole olukord siiski nii halb ja on palju edulugusid, kui räägitakse inimestest, kes ostavad eriti väärtuslikke domeeninimesid, kellel oli eelmine omanik.

GoDaddy kaudu saate leida väärtuslikke aegunud domeene

GoDaddy jaotises Domeenioksjonid saate valida tuhandetes aegunud domeenides erinevates nišides.

Otsi nüüd »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map