DIY veebisaidid vs professionaalselt välja töötatud veebisaidid – mida valida oma ettevõtte jaoks?

diy veebisaidid vs professionaalsed veebisaidid


Kui olete kunagi mõelnud veebisaidi loomise üle, eriti kui olete ärimees ja soovite, et veebisait esindaks teie ettevõtet, siis puutute kindlasti kokku selle dilemmaga: kas peaksite veebisaidi ise looma või peaksite palkama professionaalse arendaja?

See on suur otsus ja peaksite seda tõsiselt võtma. Ühest küljest peate investeerima palju raha ja aega, kui lähete tasuta veebisaidiehitajate, nagu Wix või WordPress, asemel professionaalide juurde. Teisest küljest, kas saate tõesti oma veebisaidi loomisega hakkama? Kas saate kvaliteetset tööd teha? See on raske dilemma, kuid see, mille peate varem või hiljem lahendama.

Millised on teie võimalused?

Esimesed asjad, mida peate selle dilemma lahendamisel mõtlema, on teie võimalused. Põhimõtteliselt on teil neli valikut.

 • Lohistage ehitajaid – Teie esimene võimalus on veebisaidi ehitajad, näiteks Wix või Weebly, mida saab tasuta kasutada. Need lohistamisvalikud on parim valik inimestele, kellel pole tehnoloogilisi teadmisi ega kogemusi. Need võivad aidata teil oma veebisaiti juba algusest peale luua, kuid teil pole kujundamisel nii palju vabadust, kui teiste valikute korral.
 • Mallid – Teine võimalus on minna koos võimsa sisuhaldussüsteemiga, nagu WordPress. Siin saate valida malle või teemasid, millega saate töötada, kuid saate ka kõike ise luua. Kuid selleks peavad teil olema mõned põhilised teadmised programmeerimise ja kodeerimise kohta, nii et see valik ei sobi kogu amatööride jaoks. Lisaks, ehkki see on tasuta, peate võib-olla kulutama natuke raha, et saada lisatasu pistikprogrammidest teile meeldivaid funktsioone, ja tasud veebimajutaja jaoks, mis on vajalik.
 • Vabakutselised disainerid – Vabakutselise disaineri või veebiarendaja juures käimine tähendab, et olete otsustanud palgata professionaali. Vabakutselised on odavamad kui ettevõtted, kuid need on ka riskantsem variant. Võite lõppkokkuvõttes halvasti kujundatud veebisaidi või võite mõne muudel põhjustel tööga rahule jääda – sel juhul pole teie kokkuhoitud raha seda väärt. Kui teate aga usaldusväärset vabakutselist, võib see valik end ära tasuda ja võiksite siis oma võimalused ära kasutada.
 • Professionaalsed veebidisaini ettevõtted – See valik pakub teile kõige rohkem võimalusi ja loomingulist vabadust ega nõua teie nimel mingeid tehnikaalaseid teadmisi, kuid see on kõige kallim valik selles loendis. Veebidisaini ettevõtte palkamine oma veebisaidi loomiseks võib maksta alates mõnest tuhandest dollarist kuni enam kui 100 000 dollarini, nii et enne selle kasuks otsustamist peate hoolikalt läbi mõtlema.

Millist tüüpi veebisaiti vajate?

mis tüüpi veebisaiti vajateNüüd, kui teate, millised võimalused teil on, peate hoolikalt läbi mõtlema, mida vajate. Töö suurus, vajaminev aeg, vajalikud oskused; kõik sõltub sellest, millist veebisaiti soovite luua. Seega peate enne kõige sobivama valiku valimist otsustama, millist tüüpi veebisaiti soovite luua.

Kuna saadaval on mitut tüüpi veebisaite, liigitame selles artiklis kõik need veebisaiditüübid kahte kategooriasse – lihtsad ja keerulised.

Lihtsad veebisaidid

Kui teil on ettevõtet, mis ei nõua finantstehingutega tegelemist või palju pistikprogrammide ja vidinate lisamist või muid erifunktsioone, võib teie parim valik olla lihtne veebisait, sel juhul saate selle tõenäoliselt oma saidil luua. oma. Brošüürveebisait on üks lihtsamaid veebisaiditüüpe ja selle eesmärk on peamiselt kuvada seda, mida teete, milline on teie äri, ning pakkuda kontaktteavet ja muid põhifakte. See veebisait pakub teile kohalolekut Internetis ja see ei vaja palju sisu. Mõni tekst ja pildid teevad selle triki ära, koos vahetevahel videoga. See on parim viis oma ettevõtte, toodete, hindade ja põhilise kontaktteabe esitamiseks.

Komplekssed veebisaidid

Kui soovite luua veebisaidi, kus saab käsitleda finantstehinguid, peate looma e-poe veebisaidi. See on keeruline veebisait ja nõuab teadmiste kodeerimist. Samuti peate saama tooteid või teenuseid lisada ja eemaldada, nii et teie veebisaidil peaksid olema erifunktsioonid. Kuid ka seda tüüpi veebisaite saab mõnel juhul hallata CMS-iga või veebisaidi koostajaga.

Veel üks näide keerukatest veebisaitidest on veebirakendused. Need on interaktiivsed ja sisaldavad palju lisafunktsioone. Kui kaalute veebirakenduste veebisaidi loomist, peaksite tõsiselt kaaluma professionaalse veebisaidi kujundaja või arendaja palkamist. See võib teile maksta vähemalt 10 000 dollarit, kuid kui soovite veenduda, et teie veebirakendus töötab ilma luksumiseta, peate siin täpi lahti hammustama..

Mõelge eelarvele

eelarve eraldamise veebisaidi loomineVeebisaidi jaoks finantsplaani koostamine aitab teil kindlaks teha, kui palju olete nõus oma veebisaidi jaoks kulutama. Peate oma eelarvega arvestama, kui mõtlete DIY vs professionaalselt välja töötatud veebisaitidele.

Lihtsate veebisaitide jaoks, nagu varem mainitud brošüüride veebisait, võib aasta hind ulatuda 50–5000 dollarini, sõltuvalt sellest, kas olete veebisaidi ise loonud või kas palkasite professionaali. Enamik professionaalsetest arendajatest võtab teie väljanägemise ja kujundusega ning mobiilseadmetele reageeriva veebisaidi loomise eest umbes 5000 dollarit..

Keerukamate veebisaitide, näiteks e-kaubanduse veebisaitide puhul peate maksma natuke rohkem. Enda loomiseks peate hankima veebisaidi koostaja paketi, mis sisaldab e-kaubanduse funktsioone ja võtab tavaliselt teie taskust umbes 300 dollarit aastas. Miinimum, mida peate professionaali välja töötatud e-kaubanduse veebisaidi eest maksma, on 7500 dollarit, kuid see on lihtsalt väga lihtsa veebisaidi hind. Kui soovite lisada täiendavaid keerukamaid funktsioone, näiteks reaalajas tootehaldus või tootekategooriad, eeldage, et kulud tõusevad märkimisväärselt.

Kui osav sa oled?

Sellele küsimusele vastamisel on kõige olulisem mõju teie otsusele dilemmas DIY või professionaalselt välja töötatud veebisaitidel. Ma mõtlen, et kui olete programmeerija, pole teil isegi dilemmat. Kuid muu maailma jaoks peame hoolikalt kaaluma, milline variant sobib kõige paremini meie teadmiste ja oskuste tasemele tehnikamaailmas.

Seega, kui soovite oma veebisaidi luua, peate otsustama, millist võimalust saate käsitleda. Nagu me juba mainisime, on veebisaitide ehitajad, eriti veebisaitide lohistajad, kõige sirgem ja hõlpsam valik. Nende tööriistadega veebisaidi loomiseks ei pea te praktiliselt midagi kodeerimisest ega programmeerimisest teadma. Muidugi on siin siiski teatud puudusi. Need on kõige piiratum valik ja te ei saa nii palju loomingulist vabadust, kui tahaksite teiste valikute korral.

Teiselt poolt, kui teil on natuke kodeerimisega seotud teadmisi, kuid mitte piisavalt, et veebisaiti nullist üles ehitada, võiksite kasutada WordPressi. Sel juhul peavad teil olema põhiteadmised HTML-i ja veebimajutuse kohta, kuid see pole endiselt raske süsteem. Klapitav külg on see, et see on paindlikum ja saate seda kasutada oma veebisaidi isikupärastamiseks suuremal määral. Mis tahes teabe jaoks võite kasutada ka ulatuslikku WordPressi kogukonda, mis aitab teil probleemide korral ja oma veebisaidilt parimaid malle, teemasid, pistikprogramme ja vidinaid otsida.

Nüüd, kui oleme hõlmanud mõned tegurid, mida peate arvestama, kui otsustate, kas soovite oma veebisaidi ise luua või palgata professionaalse veebiarendaja, vaatame lähemalt mõlema valiku kõiki eeliseid ja puudusi.

DIY veebisaitide eelised ja puudused

DIY veebisaidi koostaja eelised puudused

Eelised

DIY veebisaitide suurim ja ilmseim eelis on hind. Ma mõtlen, et kui teil oleks piisavalt raha või kui veebiarendajad töötaksid tasuta, miks peaks keegi kaaluma isegi oma veebisaidi loomist, kui nad pole ise programmeerijad. Veebisaidi ehitajateks nimetatakse palju tööriistu, mis võimaldavad teil veebisaidi loomiseks kasutada pukseerimismeetodit, ilma et peaksite sellesse raha investeerima. Nad pakuvad teile teema ja seal on palju ilusaid, funktsionaalseid ja huvitavaid teemasid, mida saate kasutada.

Teine DIY veebisaitide eelis on paindlikkus. Isegi kui teie paindlikkus on veebisaidi koostaja kasutamisel valitud teemaga piiratud, kui teil on WordPressi abil veebisaidi loomiseks piisavalt teadmisi, on teie võimalused praktiliselt piiramatud.

Uute asjade õppimine on veel üks eelis, mis kaasneb teie enda veebisaidi loomisega. Kui teil olid näiteks HTML-i kohta algteadmised, enne kui alustasite oma veebisaidi loomist WordPressiga, laiendate kindlasti neid teadmisi ja muutute osavamaks.

Puudused

DIY veebisaitide suur puudus tuleneb asjaolust, et need on väga aeganõudvad, eriti kui peate kogu aeg õppima selliseid asju nagu kodeerimine, veebimajutus, domeeninime teenused jms. Sellest tuleneb veel üks viga ja see on asjaolu, et kui soovite luua veebisaiti, mis näeb välja täpselt selline, nagu te seda ette nägite, peavad teil olema mingid tehnilised teadmised.

Isegi kui otsustate veebisaidi koos veebisaidi koostajaga ise üles ehitada, kaasneb paindlikkuse puudumisega veel üks probleem – teie veebisaidi ebaprofessionaalne välimus. See ei pruugi alati nii olla, kuid paljudes olukordades näeb täieliku amatööri loodud veebisait heameelt.

Mõni tasuta veebisaitide koostaja ja platvorm muudab ka teie sisu edastamise teisele pakkujale väga keeruliseks, kui otsustate hilisemal ajal vahetada.

Professionaalselt välja töötatud veebisaitide eelised ja puudused

professionaalse veebiarenduse eelised puudused

Eelised

Kui otsustate oma veebisaidi loomisel kasutada professionaalset veebiarendajat, õpite koos professionaaliga ja saate väärtuslikke teadmisi ja kogemusi oma edaspidisteks ettevõtmisteks. Teete koostööd ekspertidega, kes annavad teile nõu paljudes küsimustes, näiteks liikluse või konversioonimäära suurendamine, mis on hindamatu abi, kui te pole kunagi veebisaiti hallanud.

Samuti saate pidevat tuge ja abi, kui seda kõige rohkem vajate. Näiteks peate helistama inimesele, kui veebisaidil midagi puruneb, samal ajal kui saate keskenduda oma ettevõtte tähtsamatele asjadele. Teie arendaja võib aidata teil valida veebi ja registreerida ka oma domeeninime.

Puudused

Noh, me mainisime seda nii mitu korda, kuid siin see kordub jälle – kulud. Kui soovite, et teie veebisaidi ehitusega tegeleks professionaalne arendaja, peate investeerima märkimisväärselt palju raha. Hind sõltub veebisaidi keerukusest, suurusest ja kohandamisest ning need asjad mõjutavad ka projekti valmimiseks kuluvat aega.

Veel üheks puuduseks võib olla asjaolu, et arendaja võib teatud funktsioonid teie veebisaidi ehitamisel lukustada. Näiteks võivad navigeerimis- või stiilimuudatused olla lukustatud ja teile pole neile juurdepääsetavad. Muidugi saate teksti, pilte ja muid põhielemente alati redigeerida, kuid kui soovite oma veebisaiti täielikult kontrollida, peate enne projekti alustamist sellest oma arendajaga rääkima..

Järeldus

Loodame, et meie artikkel on teile pakkunud piisavalt teavet ja teavet, et saaksite edasi minna ja teha enda jaoks parim otsus. See, kas lähete DIY veebisaidiga või palkate professionaalse veebiarendaja, on täielikult teie otsustada ja peate oma võimalusi hoolikalt kaaluma. Nagu oleme öelnud, peate veebisaidi kujundamisel arvestama oma eelarvega, oma oskuste kogumi, vajaliku veebisaidi tüübi ja kõigi muude asjadega, mis on olulised ja aitavad teil teha teie jaoks õige otsuse.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map