Destilleeritud tava mobiilisõbraliku veebisaidi loomiseks

mobiilisõbraliku veebisaidi loomine


2015. aastal tõi Google välja algoritmi “Mobilegeddon”, mis omamoodi karistas veebisaite, kes polnud mobiilisõbralikud. Selle algoritmi kohaselt väheneb nende veebisaitide asetus, mis polnud mobiilisõbralikud.

Nagu näete, on mobiil möödas laua- ja sülearvuteid ning on Interneti-sirvimiseks kõige laialdasemalt kasutatav seade. Google on ärgitanud ettevõtteid mõtlema kõigepealt mobiilile.

globaalse mobiilse andmeside liikluse kasv

See tähendab, et graafilised disainerid ja turundajad peavad veebisaidil töötades laiendama oma nägemust laua- ja sülearvutitest.

Mis on mobiilisõbralik veebisait?

mis on mobiilisõbralik veebisait

Nagu nimigi ütleb, mobiilisõbralik veebisait on sait, mis on kujundatud, arendatud ja optimeeritud nii, et see veebisait oleks mobiiltelefonidel sujuv – see on keerukam ja hädavajalikum, kui tundub. Kõige lihtsamal tasemel – kasutajad soovivad sisu, mida oleks mobiilseadmetes hõlpsasti võimalik vaadata.

Kui teie tekst on liiga väike või pilte ei laadita, siis kasutajad ärrituvad ja lahkuvad. Seetõttu on oluline, et sisu oleks piisavalt suur. Kahjuks on seda keeruline rakendada, kuna nutitelefonid, tahvelarvutid on erineva suuruse ja eraldusvõimega; seetõttu pole fikseeritud vormingut, mis võimaldaks sisu ideaalset kuvamist igas seadmes.

Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil oma veebisaiti mobiilile optimeerida.

Vältige eraldi mobiilisõbraliku veebisaidi loomist:

vältige eraldi mobiilisõbraliku veebisaidi loomist

Rakendamise lihtsustamiseks otsustavad disainerid mobiiltelefonile mõeldud veebisaidi kujundamisel mõnikord sisu välja lõigata, et see sobiks ja milliseid osi mobiilis mitte näidata. Kuid me ei saa kontrollida, millist tüüpi sisu kasutajad soovivad näha, samuti pole võimalik luua mobiilside jaoks eraldi ruumi peale töölaua.

Google karistab teid, kui selgub, et teil on kahe sama veebisaidi jaoks identne sisu – üks on laua- ja / või sülearvuti versioon, teine ​​aga mobiiliversioon, kuna seal on ainult üks Google. Seetõttu ärge isegi mõelge mobiilile eraldi veebisaidi loomisele.

Kasutage reageerivaid kujundusi:

kasutage tundlikke disainimalle

Vastuvõtlik disain võimaldab veebisaitide arendajatel luua veebisait, mida saab hõlpsasti vaadata erineva suurusega seadmetes. See vähendab täiendavaid pingutusi, mida arendajad peavad tegema, et veebisait ühilduks erineva suurusega seadmetega.

Vastuvõtlik kujundus kasutab paindlikke pilte, paindlikke paigutusi ja populaarseid stiililehtede meediumipäringuid. Kui seda tundlikku kujundust kasutatakse veebisaidil, saab veebileht tuvastada kasutaja ekraani suuruse ja asukoha ning seejärel kohandada vastavalt sellele veebilehe paigutust.

Kasutage meediumipäringuid:

Meediumipäringud võimaldavad teil küsida seadmest selle suuruse kohta ja seejärel suunata brauserile kuvama asju vastavalt koodis määratud CSS-i komplektile:

näiteks meediumiekraani päringud

Meediumipäringud on kõige mobiilisõbralikumate veebisaitide põhiosa, kuid enne seda peate veenduma, et süsteem on õigesti konfigureeritud kõigile praegu kasutatavatele seadmetele – mitte ainult kahele või kolmele kõige populaarsemale mobiilseadmele. Hoidke seadmete loendit või võite selle teabe saamiseks tellida.

Kasutage selliseid raamistikke nagu Bootstrap:

Esipaneeli jaoks võite kasutada vabalt saadaolevaid raamistikke nagu Sihtasutus 3, Luustik Parim tasuta raamistik on Twitteri alglaadimine.

kasuta alglaadimisraamistikku

Bootstrap on kasutajaliidese raamistik, mis on loodud teie veebisaidi veebilehe kiireks ja paratamatuks muutmiseks mis tahes seadmesse. Eelnevalt ehitatud süsteemi tööle panemine on palju lihtsam kui uue koodi loomine iga võimaliku kombinatsiooni jaoks ise (ja isegi selle testimine) – ja seda on palju vähem alla ja välja.

Kuid enne kui hakkate kasutama mõnda raamistikku, uurige kindlasti, kas raamistik sobib täielikult teie veebisaidi ja eesmärkidega. Mida rohkem on teie veebisaidil kohandatud koode ja funktsioone, seda keerulisem on tagada, et kõik töötab mobiilseadmes sujuvalt; raskuste ilmnemisel pöörduge abi saamiseks eksperdi poole.

Kasutage alati virtuaalset metamärgendit:

Vaateport on virtuaalne ala, mida kasutab brauseri tõlgendusmootor, et teha kindlaks, kuidas sisu skaleeritakse ja mõõdetakse. Sellegipoolest on see mitme seadme kasutamise kogemuse loomisel kriitiline kood. Ilma selle koodita ei tööta teie veebisait mobiilseadmes hästi.

Vaatepordi silt ütleb teie brauserile, et leht peab mahtuma ekraanile. On palju muid konfiguratsioone, mida saate käsutada oma vaateaknal juhtida. Järgmine on soovitatav kasutada dokumendi alguses:

Null lihtsama kujunduse osas:

kasutage lihtsat reageerivat kujundust

Oluline erinevus lauaarvutite ja mobiilsete veebisaitide vahel on see, et inimesed eelistavad mobiiltelefoni vaatamise ajal lihtsat veebisaidi kujundust. See on reaalainete värk nagu miski muu – suured ja keerulised asjad muutuvad mobiilseadmes aeglaseks ning kasutajate üks peamisi nõudmisi on veebisaidi sisu kohene kättesaadavus.

Disainilahenduste lihtsana hoidmise abil on lihtne ka vaatajate tähelepanu hoida sisu suhtes, mida soovite, et nad näeksid – mobiilikasutajate tähelepanu on kohutavalt lühikese pikkusega ja teie huvides on hoida kujundus lihtsana, selle asemel et investeerida keerukatesse teema.

Ärge kunagi ignoreerige fondi suurust ja nupu suurust:

Teie veebilehe kirjasuurus ja nupu suurus on mobiilseadmete jaoks väga olulised. Fondi suurus peaks olema vähemalt 14 pikslit. See võib tunduda suur, kuid on parem kui panna kasutaja teie sisu lugema; muutke see nende jaoks lihtsaks, kohandades fonti maksimaalse selguse saavutamiseks. Ainus aeg, mil peaksite kasutama väiksemat fonti (minimaalselt 12 pikslit), on sildil või vormidel.

ärge jätke tähelepanuta fondi suurust

Nüüd tuleb nuppude juurde, mida suurem nupp, seda parem – see vähendab kasutajate võimalust valele nupule löömist või nupule puudumist. Nagu Apple’i juhised, soovitavad nupu suurus olla vähemalt 44xx44px. Nende juhiste abil parandate oma kasutajakogemust ja suurendate e-kaubanduse konversioonimäära.

Kujutise suurust suurendage:

Mobiilseadmetega suheldes on eesmärk, et piltidel oleks väikseim failisuurus, nähes see vaatamata ekraanil endiselt terav ja rikkalik. Põhjus on see, et mobiilseadme ribalaius on võrreldes laua- või sülearvutiga palju väiksem ja seetõttu pikem laadimisaeg.

Seega, kui kavatsete oma vaatajatel 1 MB faili alla laadida ainult pisipildi vaatamiseks, siis nad ärrituvad ja lahkuvad veebisaidilt.

Mobiilisõbralikkus ei tähenda ainult kena saidi olemasolu, vaid parandab ka kasutaja kogemust ja laadimisaega. Kujutise suuruse kahandamine kasutab vähem andmeid (piiratud andmeplaanide andmete salvestamine), aitab lehte kiiremini laadida ja jätab teie veebisaidile positiivse mulje.

Vabanege vaikesuumast:

Automaatne suum võib segi ajada paigutuse elemente, eriti piltide ja navigeerimise jaoks. See võib teie paigutuses tunduda väike või liiga suur. Selle probleemi lahendamiseks kasutage vaateakna meta-silti, et seadistada sisus kohandatud muutujad. Lisage märgend oma HTML-i:

Proovige kasutada tavalisi fonte:

Kohandatud ja loomingulised fondid muudavad teie veebisaidi kenaks, kuid mobiilseadmete puhul ei meeldi kasutajatele, et neil palutakse veebilehe kuvamiseks fonti alla laadida. Võimalik, et nad ei laadi fonti alla ja kolivad selle asemel mõnele teisele veebisaidile.

Ehkki enamik fonte on installitud mobiilseadmesse ja saate neid kasutada oma veebisaidi kujunduses. Sellega tuleb aga veel ühte asja meeles pidada – mõnd fonti on erineva suurusega teksti hõlpsam või hõlpsam lugeda, seetõttu kontrollige enne selle kasutamist oma kujunduses fondi loetavust..

Pidage meeles, juhised:

Keskmine laua- või sülearvuti on horisontaalne, muidugi kerime üles ja alla, kuid see on lai. Nutitelefonid on seevastu enamasti klanitud ja laimavad, seetõttu võib sisu laius varieeruda ja seetõttu tuleb sellega arvestada. Videote, piltide ja rippmenüüde loomisel pidage meeles suunda, mida inimesed sisu vaatamise ajal kasutavad.

Ärge kartke oma veebisaidi parandamisel ja sõbralikuks muutmisel loota professionaalile, kui midagi ebaõnnestub. See võib nõuda teatud investeeringut, kuid igapäevaselt suurenevate mobiilikasutajate ja Google’i uuendatud algoritmi korral võib see investeering osutuda arvutatud.

Ära võtma:

Maailma mobiliseerimisel on väga oluline hoida oma veebisait mobiilisõbralikuna ja tegelikult midagi üle ootuste suure, ainult siis saate oma veebisaidile kasutajaid meelitada. Enne oma veebisaidi töö alustamist lugege kindlasti mobiilisõbralikkuse juhiseid ja võtke ekspertide arvamusi. Loodetavasti aitavad need näpunäited muuta teie veebisaidi mobiilisõbralikumaks. Teie veebisait pole ainus asi, mis peab olema mobiilisõbralik. Veenduge, et ka teie sotsiaalne juhtimine on mobiilisõbralik.

Earleen Brown teeb koostööd maineka SEO Services’iga, mis on juhtiv India SEO ettevõte. Põhimõtteliselt on ettevõte IT-ettevõte, mis pakub SEO teenused Indias ning on aidanud teda palju oma kirjutamisoskuse parandamisel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map