12 parimat tasuta ja avatud lähtekoodiga andmebaasi tarkvara

parim-vaba-avatud lähtekoodiga andmebaasi-tarkvara


Iga rakenduse taga on andmebaasi tarkvara, mida võite ette kujutada. Neid kasutatakse teabe säilitamiseks, näiteks toote üksikasjad, kliendiandmed, rahandus või muu teave, mis võib olla ettevõtte jaoks oluline. Sotsiaalmeedia kasutajatel on kogu teave andmebaasides. Isegi häkkerid kasutavad veebisaidile tungides andmebaase regulaarselt isikliku teabe kogumiseks.

Andmebaasi omamine on enamiku ettevõtete jaoks hädavajalik. Andmebaase on aga mitmesuguseid ja kui olete just asutanud ettevõtte, ei pruugi olla selge, millise peaksite valima. Andmebaasid on viimase paarikümne aasta jooksul palju arenenud ja tänapäeval saate soovi korral salvestada isegi petabaite andmeid. Me teame, et algajad võivad täiuslikku andmebaasi tarkvara otsides segadusse minna.

Loe: 10 parimat tasulist programmeerimiskeelt

Kui olete üks neist, lugege edasi. Selles artiklis jagame kasulikku teavet praegu kõige populaarsemate andmebaaside kohta. Esiteks jagame oma valiku kolme kõige populaarsemat tüüpi andmebaaside vahel, mida inimesed kasutavad: dokumentide andmebaasid, graafide andmebaasid ja relatsiooniandmebaasid.

Muidugi on neid palju rohkem, kuid alati on parem otsida kõige populaarsemaid ja siis, kui olete andmebaasidega tuttavaks saanud, saate teada, millisele neist üle minna. Kuna andmebaasitarkvara osas on erinevaid kategooriaid, võivad ka hinnad väga erineda. Õnneks on andmebaasitarkvara tasuta palju.

Näitame teile mõnda avatud lähtekoodiga andmebaasi tarkvara kõigi kolme kategooria jaoks, mis on täiesti tasuta. Meie arvustuste põhjal saate valida andmebaasi, mis sobib kõige paremini teie vajadustega. Järgnev andmebaasitarkvara on madala eelarvevõimalusena eriti soovitatav rakenduste loojatele ja väiksematele ettevõtetele.

3 parimat tasuta relatsiooniandmebaasi

Suhteandmebaasid eksisteerivad alates 1979. aastast, kui Oracle töötas välja esimese versiooni. Need saavutasid kiiresti populaarsuse ja said kõige sagedamini kasutatavateks andmebaasideks. Tänapäeval leiate neist tonni, nii tasuta kui ka premium-klassi. Relatsioonandmebaaside vahel võivad olla olulised erinevused.

Nagu teiste tänapäeval populaarsete tööriistade ja tarkvara puhul, leiate ka andmebaaside jaoks hulgaliselt veebipõhiseid valikuid. Mõned neist töötavad ainult konkreetsel platvormil, teised saab rakendada mitmel platvormil. Kõigis relatsioonandmebaasides on aga tavaline asi: nad kõik kasutavad oma ülesannete jaoks SQL-keelt. Vaatame nüüd kolme relatsiooniandmebaasi, mida me enamasti soovitame!

 1. MySQL

MySQL on meie nimekirjas ilmselt kõige tuntum andmebaas. Selle tarkvara esialgne väljalase oli tagasi 1995. aastal ja pärast seda on see paranenud. Nad hoidsid MySQL vaba ja avatud lähtekoodiga, nagu see oli kohe alguses. Arendajad lisasid graafilisele kasutajaliidesele palju uusi funktsioone, mis hõlbustavad kasutamist.

MySQL-is on ka varasemast rohkem käsureatööriistu, et kasutajad saaksid sujuvalt oma andmetele juurde pääseda ja neid hallata. Andmebaasi kogukonnaväljaanne sisaldab laia valikut kasulikke funktsioone, sealhulgas MySQL-pistikud, Workbench, NoSQL, Pluggable Storage Engine, Transactional Data Dictionary, replikatsioon ja palju muud. MySQL ei ole piiratud kindla platvormiga. Tegelikult saate seda kasutada enam kui 20 operatsioonisüsteemil ja platvormil.

Sellel tarkvaral on veebis ülekaalukalt palju positiivseid ülevaateid. Seda kasutavad laialdaselt nii väikesed kui ka suured ettevõtted ühe paindlikuma lahendusena. Isegi Facebook ja WordPress kasutavad seda – kaks ettevõtet, mis töötavad tohutu hulga andmetega.

 1. Microsofti SQL

Microsofti SQL on ka relatsiooniliste andmebaaside hulgas tohutu nimi. Microsoft andis selle välja juba 1989. aastal ja nüüd kasutavad seda paljud suured ettevõtted, näiteks Cerner, Dell ja Georgia Pacific. Nad on välja töötanud arvukalt versioone, et veenduda selle sobivuses väikeettevõtete, suurte ettevõtete ja üksikisikute vajadustega.

Muidugi ei ole iga Microsoft SQL-i versioon tasuta, kuid need pakuvad Expressi väljaannet neile, kes töötavad väiksemate projektidega. See on mõnevõrra vähendatud, kuid kogu mootor on sellesse integreeritud ning see toetab ka piiramatul arvul andmebaase ja kasutajaid. Expressiga töötavad kasutajad saavad töötada kuni 10 GB andmemahuga.

See on optimaalne vabakutselistele, kes ehitavad rakendusi ja koduprojekte. Saate kasulikke funktsioone isegi tasuta versiooni korral, sealhulgas haldamise ja arendamise tööriistad ning Azure’i varukoopia, mis tagab, et teie andmeid saab igal ajal ohutult taastada. Kasutajate arvustuste põhjal on Microsoft SQL kiire, kasutajasõbralik ja võimaldab teil oma andmeid hallata ka GUI ja CLI abil.

Kui võrrelda seda MySQL-iga, selgub, et Microsoft SQL-i kasutavad rohkem suurettevõtted, eriti IT-ettevõtted. Kuid see ei muuda tõsiasja, et tasuta versioon võimaldab juurdepääsu kõigile kasulikele funktsioonidele, millest saavad kasu väikeettevõtted ja üksikisikud, nagu ka MySQL.

 1. PostgreSQL

Nüüd PostgreSQL pole nii populaarne kui kaks eelmist andmebaasi tarkvara, kuid kindlasti soovitatav. Nad avaldasid esimese versiooni 1997. aastal, nii et neil pole nii palju kogemusi kui suurematel nimedel, kuid seda kasutab arvukalt suuri ettevõtteid. Näiteks toidavad seda tarkvara sellised ettevõtted nagu Fujitsu, Red Hat, Capital One ja Raytheon.

Nagu nende veebisaidil on öeldud, kasutab peaaegu kolmandik kogu maailma tehnoloogiaettevõtteid oma rakenduste toiteks PostgreSQL-i. Asjaolu, et sellel relatsiooniandmebaasil on avatud tarkvara litsents, võib ettevõtetele palju kasu tuua. Igal ettevõttel on oma konkreetsed vajadused ja PostgreSQL võimaldab teil koodi vastavalt nende vajadustele muuta. Sellel on ka mitmeid kasulikke funktsioone, näiteks võõrad andmeümbrised, osadeks jagatud tabelid, päästikud ja tabeli pärimine, kui mainida vaid mõnda.

Läbivaatuste põhjal on see tarkvara suurepärane tööriist, kui soovite salvestada, töödelda ja ekstraheerida tohutul hulgal andmeid. Kui heita pilk sellele, kes kasutab PostgreSQL-i, selgub, et see tööriist on väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete seas üsna populaarne. Üldiselt on see kindlasti üks tasuta andmebaasitarkvara, millel on oma nime all rahulolevaid kasutajaid.

3 parimat tasuta dokumentide andmebaasi

Nüüd esitleme teile kolme dokumendile orienteeritud andmebaasi või võite neid nimetada ka dokumendipoodideks. Need on põhimõtteliselt arvutitarkvara, mille peamine eesmärk on dokumendile orienteeritud teabe salvestamine ja haldamine. Dokumentide andmebaasid on ka kõige laialdasemalt kasutatavad NoSQL andmebaasid.

Enamik relatsiooniandmebaase korraldab andmed tabeli vormingus, kasutades ridu ja veerge nagu Excelis. Dokumendipoodide puhul see pole nii, kuna need on palju paindlikumad. Dokumentide andmebaasides saate kasutada mitmesuguseid andmestruktuure vastavalt oma vajadustele. See paindlikkus muudab need suurepäraseteks tööriistadeks veebiarendajatele, kes töötavad tohutu hulga dünaamiliste andmetega.

Järgmised kolm avatud lähtekoodiga dokumentide andmebaasi saate tasuta. Need on praegu ettevõtete ja eraisikute seas väga populaarsed, kuid vaatame, mida neil kõigil pakkuda on.

 1. MongoDB

MongoDB ilmus aastal 2009, mis pole kindlasti vana, kui võrrelda seda muu populaarse andmebaasitarkvaraga. Inimesed märkasid selle andmebaasi tööriista potentsiaali kiiresti ja see sai nii edukaks, et selle on alla laadinud üle 30 miljoni kasutaja. MongoDB on täiuslik lahendus igat tüüpi ettevõtetele, kus tuleb andmeid säilitada ja hallata.

Suured ettevõtted, nagu Bosch, Adobe, Nokia ja EA, loodavad andmete haldamise, jõudluse ja usaldusväärsuse osas MongoDB-le. See avatud lähtekoodiga tarkvara töötab hästi kõige populaarsemates opsüsteemides ja platvormidel. Nad pakuvad draiveritoetust enam kui 10 programmeerimiskeele jaoks, näiteks C ++, Java ja Python.

MongoDB-d kasutavad enamasti arvutitarkvara ja IT-ettevõtted ning allalaadimiste arv jaotub ühtlaselt väikeste, keskmiste ja suurte ettevõtete vahel. Hoolimata asjaolust, et see andmebaasi tarkvaralahendus on tasuta ja sellel on avatud lähtekoodiga litsents, on see endiselt üks kõige usaldusväärsemaid ja töökindlamaid tööriistu.

Rakendused on viimase paari aasta jooksul palju arenenud ja MongoDB on loodud vastama rakenduste arendajate meeskondade uusimatele nõuetele, kes soovivad luua võimsaid rakendusi. See on kiire, usaldusväärne ja tagab tõrgeteta töövoo.

 1. CouchDB

CouchDB tuli välja 2005. aastal ja see sai alguse kunagise IBM-i programmeerija Damien Katzi rahastatud projektina. Kahe aasta pärast sai sellest avatud lähtekoodiga tarkvara, kuni Apache hakkas seda toetama kui ühte oma Apache Software Foundationi projektist 2008. aastal. Pärast projekti lõpetamist 2010. aastal esitlesid nad CouchDB esimest täisversiooni..

Kasutajate arvustuste põhjal on CouchDB täiesti kasutajasõbralik ja omab ulatuslikku dokumentatsiooni, mis aitab teil andmebaasi hallata. See on suurepärane lahendus dokumentide tõhusaks säilitamiseks rakenduste loomise ajal. Selle tööriista abil on dokumentide värskendamine igal ajal üsna lihtne, nii et sünkroonige need andmebaasiga.

Seetõttu on Apache keskendunud CouchDB-le kasutajatele kiire ja pideva töövoo tagamiseks. Seda andmebaasitarkvara soovitatakse ka neile, kes soovivad seadistada ja käitada väikeseid API-sid, salvestada kasutajateavet või veebisaidi andmeid, soovitada klientidele tooteid, andmete replikatsiooni ja palju muud.

Viimased näited tähistavad seda, mille jaoks enamik ettevõtteid CouchDB-d kasutab. Seda andmebaasi kasutavad enamasti väiksemad ettevõtted, kuna see pole sageli täiesti sobiv suuremate ettevõtete jaoks, kes töötavad tohutu hulga andmetega. Sellegipoolest on CouchDB oma kategoorias üks kõrgeima reitinguga andmebaasilahendusi.

 1. DynamoDB

DynamoDB on üks Amazon Web Services pakutavatest pilvetarkvara lahendustest. Selle andmebaasi saate tasuta. Kui aga ületate nende piiranguid, peate vastavalt kasutatud ressurssidele maksma lisatasu. Need piirangud hõlmavad igakuist 200 miljoni päringu suurust, 2,5 lugemistaotlust ja 25 GB salvestusruumi.

Kui hakkate seda esmaklassilise pakendina kasutama, on teil palju võimalusi selle suurendamiseks vastavalt teie vajadustele. Kuna DynamoDB on täielikult hallatud, pole vaja haldusülesannete pärast muretseda. Amazon hoolitseb kõigi vajalike värskenduste ja konfiguratsiooni eest, hoolitsedes samal ajal selle eest, et teil pole ressursse otsa saanud.

Nende halduskonsooli abil saate jälgida peaaegu kõike, mis teie andmebaasi elus hoiab. Veel üks suurepärane asi DynamoDB-s on see, et saate tugineda täielikele varukoopiatele, mis on head teie andmete turvamiseks ja arhiivimiseks. Andmeühikuid, mida te enam ei vaja, on väga lihtne eemaldada, mille tulemuseks on natuke täiendavat vaba ruumi.

DynamoDB on eriti hea ressursside haldamisel. Kuna andmebaas kasutab teie andmete ja liikluse haldamiseks arvukalt servereid, suudab see alati kõrge jõudluse säilitada. See andmebaasi tarkvaralahendus on kindlasti soovitatav väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele.

3 parimat tasuta graafikute andmebaasi

Kui teid huvitab mõni muu NoSQL-i suvand, on siin kolm parimat graafiaandmebaasi. Need kõik põhinevad graafiteoorial, kasutades andmete struktureerimiseks sõlmi ja servi. Sõlmed on üksused, servad aga määratlevad nende olemite vahelise suhte.

Sellises struktuuris on igal sõlmel oma identifikaator ja talle määratud arv sissetulevaid või väljaminevaid servi. Sageli on andmeid sel viisil palju lihtsam töödelda, kuna graafikud pakuvad sirgjoonelist viisi keerukate koostoimete kuvamiseks teie poolt töötava teabe bittide vahel..

Graafiliste andmebaaside abil saate töötada andmehoidlatega, kus andmebitid on omavahel otse seotud. Enamikul juhtudel on nende toomiseks vaja ainult ühte toimingut. Graafilise andmebaasi abil on väga keerukate hierarhiliste andmestruktuuridega töötamine palju lihtsam kui ühegi teise relatsioonitarkvaraga. Nüüd näitame teile kolme graafilise andmebaasi tarkvaralahendust, mida me enamasti soovitame. Jätkake lugemist!

 1. ArangoDB

Esiteks, me tutvustame teid ArangoDB, praegu suurim nimi graafikute andmebaasilahenduste hulgas. See ei ole ainult graafikute andmebaas, pigem graafi ja dokumendistiilis tarkvara segu. See jaguneb tegelikult mitmeks kategooriaks, mis tähendab, et saate graafikute andmebaasi suure paindlikkusega.

ArangoDB põhineb osaliselt klastri andmekogumitel ja sellel on kasulikke funktsioone, nagu näiteks pesastatud atribuudid, hajutatud graafikud ja mustri sobitamine. Selle andmebaasilahenduse valimisel saate selle ulatusliku dokumentatsiooni, kogukonna ja tehnilise toe abil tohutult abi. ArangoDB on välja töötanud meeskond, kellel on palju kogemusi erinevat tüüpi andmebaaside osas ja tulemus räägib iseenda eest.

Õppimiskõver pole üldse järsk. Saate sellega kiiresti harjuda ja kasutada kõiki selle andmebaasi eeliseid, eriti kui süveneda nende dokumentatsiooni. ArangoDB on soovitatav neile, kes soovivad NoSQL-i lahendust, kuid soovivad siiski SQL-i eeliseid. See andmebaas tagab midagi, mida ettevõtted kõige rohkem vajavad: kõrget jõudlust.

Valdava enamuse arvustuste kohaselt sobib ArangoDB väikeste tehnoloogiaettevõtete jaoks. Vaadake ainult selle saanud 5-tärniste arvustuste arvu ja saate kohe veenduda.

 1. Neo4j

Teine populaarne variant graafiliste andmebaaside lahenduste osas on Neo4j. See on märkimisväärselt vanem kui eelmine, see ilmus 2007. aastal ja on läbi teinud palju parandusi. See tarkvara põhineb päringkeelel nimega Cypher, mis tagab väga tõhusa ja sirgjoonelise viisi päringute täitmiseks.

Nüüd on Neo4j andmebaasitööriist, mis sobib täielikult graafide andmebaasi kategooriasse, kuid sellel on ka mõned võimsad lisandmoodulid analüüsideks, andmehalduseks ning võrgu- ja varahalduseks. Selle avatud lähtekoodiga andmebaasi saate tasuta. Kui soovite kasutada kõiki mastaapsuse valikuid ja varundamist, peaksite otsima premium-versiooni.

Tasuta kasutajad ei saa tehnilist tuge; Neo4j kogukond korvab selle aga suuresti. Kuna tarkvara on praegu väga populaarne, on abivajajate jaoks juhendite ja dokumentatsiooni leidmiseks palju võimalusi. Parim asi Neo4j juures on see, et see on algajatele sõbralik, nii et see sobib hästi andmebaasilahenduseks väikeettevõtetele, kellel pole palju IT-tehnilisi kogemusi.

See andmebaasitööriist on kindlasti soovitatav neile, kes soovivad relatsiooniandmebaase lihtsamini mõista ja hallata. Kokkuvõttes on Neo4j paindlik ja kasutajasõbralik graafiaandmebaas, mis hoiab praegu oma positsiooni kõrgeima reitinguga andmebaaside seas.

 1. OrientDB

Avaldatakse 2010. aastal, OrientDB on uuemate andmebaasilahenduste hulgas veebis. Tänu mitmekülgsusele sai see väga populaarseks. Põhimõtteliselt on see väga tõhus segu neljast erinevast andmebaasimudelist. Saate seda tarkvara kasutada ka dokumentide, graafikute, objektorienteeritud ja võtmeväärtuste andmebaasilahendusena, muutes selle ettevõtete jaoks üsna paindlikuks võimaluseks.

OrientDB pakub arvukalt funktsioone, mis muudavad selle rahvahulgast välja paistma. Esiteks on andmebaasi lihtne kasutada, eriti neile, kellel on SQL-i kogemus. See andmebaas pakub suurt jõudlust kohe alguses. Kui ressursid otsa saavad, saate seda alati suurendada, lisades juurde uusi servereid.

Kui alustate OrientDB kasutamist algajana, pole vaja muretseda. Kõigist vajalikest graafikuteadmistest saate järele, lugedes nende dokumentatsiooni. Neile ettevõtetele, kes soovivad lihtsal viisil hallata, analüüsida ja rakendada suurt hulka keerulisi andmeid, on see andmebaas ideaalne valik. OrientDB-d kasutatakse tavaliselt suurandmete analüüsimiseks, uudisvoogude (ja muude sotsiaalse meedia funktsioonide) ning veebirakenduste arendamiseks. Veel üks suurepärane asi on graafiredaktor, mis visualiseerib andmed ja laseb teil neid hõlpsalt manipuleerida. See andmebaasitarkvara on dokumentide andmebaasi kategoorias üsna populaarne, kuid veelgi edukam graafide andmebaasina. Enamasti soovitatakse seda väikestele ja keskmise suurusega IT- või arvutitarkvara ettevõtetele.

Muud populaarsed tasuta andmebaasid

Andmebaasitarkvara osas oleme teile näidanud kolm peamist kategooriat. Need olid kõige laiemalt kasutatavad tüübid, kuid on palju lahendusi, mis ei sobi kolme kategooriasse. Kui mainida vaid mõnda neist, on olemas lamedaid faile, objektorienteeritud, objekti-relatsioonilisi, laia veeruga ja operatiivseid andmebaase. Need on endiselt üsna tuntud, kuid neid on veel palju.

Internetist leiate lugematul hulgal andmebaasitarkvara. Tavaliselt soovivad NoSQL-i lahendust valinud kasutajad rohkem paindlikkust ja kiiremat lahendust. Nad soovivad, et tarkvara rakendaks ülesandeid ja hangiks andmed võimalikult kiiresti üles.

Kuna igal ettevõttel on oma konkreetsed vajadused, on sageli hea mõte hakata katsetama muud tüüpi andmebaasitarkvaraga. Järgmised kolm andmebaasi tööriista, mida me teile näitame, ei sobi kindlasti kolme kategooriasse, millest me alustasime. Kuid need on endiselt populaarsemate hulgas ja soovitame teil neid kindlasti proovida.

 1. Taru

Kui soovite oma andmete salvestamiseks ja sellele juurdepääsu saamiseks igal ajal head kohta, peaksite selle tegema Taru. Võite seda ette kujutada virtuaalse laona, mida saate hallata keeles HiveQL. Selle administraatoripaneel sarnaneb SQL-iga ja kogu andmebaasi tööriist tugineb Apache Hadoopile, tarkvarapaketile, mis on loodud tohutute andmehulkade haldamiseks ja analüüsimiseks.

Taru saab rakendada erinevat tüüpi andmebaasides ja failisüsteemides, mida tuleb struktureerida ja küsida. Seda kasutatakse laialdaselt andmete säilitamiseks ja analüüsimiseks informatiivsete aruannete koostamiseks. HiveQL on loodud töötama paljude erinevate andmevormingute ja igat tüüpi taustaprogrammidega. Andmebaas on skaleeritav ning analüüsi ja andmehalduse osas on seda lihtne programmeerida.

Taru soovitatakse ettevõtetele, kes peavad igapäevaselt hakkama saama keerukate ülesannetega. Andmebaas võimaldab teil andmeid analüüsida ja salvestada mitmel erineval viisil. Kuna me räägime suurandmete säilitamisest ja analüüsist, pole üllatav, et enamasti kasutavad suurettevõtted andmebaasilahendusena taru.

Läbivaatamiste kohaselt võib see tarkvara olla tõesti kasulik, hoolimata asjaolust, et see on natuke aeglasem ja keerulisem kui tüüpiline andmebaasilahendus. Selle kõige kasulikumad funktsioonid hõlmavad andmete eraldamist, loogiliste plaanide optimeerimist ja võimalust kasutada väliseid tabeleid.

 1. Elastneotsing

Elastneotsing on mitmeotstarbeline tarkvara, mis tuli välja 2010. aastal. See on pigem mõeldud otsingumootoriks. Kuid ka viimastel aastatel on see palju populaarsust kogunud kui NoSQL andmebaasilahendus. Apache Tarkvarafond ehitas selle Lucene’i peale, mis on avatud lähtekoodiga tarkvara, mille peamine funktsioon on teabe hankimine.

Arvukad suured ettevõtted, näiteks Kickstarter, Codecademy, Uber ja Mozilla, kasutavad Elasticsearchi oma andmehoidlate jaoks. See andmebaasi tööriist suudab koguda suures koguses andmeid ja hõlbustab neil ettevõtetel suundumuste ja suundumuste avastamist suurandmetes. Peate lihtsalt lisama mõned dokumendid ja ülejäänud töö teeb Elasticsearch. Lahe asi selles otsingumootoris on see, et see toetab mitmekordset pakkumist, mis tähendab, et tarkvara suudab korraga teenindada mitut kasutajat.

Peale selle saate otsida peaaegu reaalajas. Elasticsearchi abil saate teha kaks ülesannet korraga: otsingu ja analüüsi. See on täielikult skaleeritav, võimaldades teil sama jõudluse tagamiseks käivitada oma arvutis andmebaasi või hunniku andmeid täis andmeid. Igas suuruses ettevõtted kasutavad Elasticsearchi ja ülevaated on kogu veebis ülimalt positiivsed.

 1. Cassandra

Cassandra avaldas Facebook algselt avatud lähtekoodiga tarkvarana 2008. aastal. Siis 2009. aastal andsid nad selle Apache’ile üle ja sellest sai tohutu projekt. Selle NoSQL andmebaasi viimane stabiilne versioon ilmus mõni kuu tagasi, 2018. aasta veebruaris.

See andmebaas on praegu üks kõige skaleeritavamaid tarkvaravalikuid, mis veebis saadaval on. See on suurepärane valik isegi suurematele ettevõtetele, kes töötavad suure kirjutamiskiirusega ja vajavad pidevalt päringuid. Sellel on erakordselt kiire kirjutamisvõimalus, millele võite usaldada. Cassandra on korralik alternatiiv, kui otsite andmebaasi, kuhu saab salvestada suures koguses äriandmeid.

See on üsna kasutajasõbralik, konfiguratsiooni ajal pole mingeid komplikatsioone. Veel üks tore asi on see, et enamiku toimingute jaoks saate andmebaasi käivitada algse konfiguratsiooniga, ilma et oleks vaja muudatusi teha. Cassandrat eelistavad enamasti igas suuruses tehnoloogiaettevõtted. Oluline on märkida, et see tarkvara pole parim valik, kui soovite seda kasutada väikestes andmebaasides.

Kasutajate tagasiside põhjal on seda palju keerukam kasutada kui teisi andmebaase, mis on spetsialiseerunud väikestele andmekogumitele. Kokkuvõttes on Cassandra praegu tipptegija suure jõudlusega NoSQL-i andmebaaside hulgas, mis on loodud töötama suurte andmetega.

Selle mähkimine

Nagu näete, on andmebaasi valimisel palju võimalusi, kuid see sõltub alati projektist. Nii et vali targalt andmebaas, mida soovid oma järgmise projekti jaoks kasutada.

Samuti kui teil on muid ettepanekuid, kommenteerige allpool.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map