10 parimat PHP-raamistikku veebiarendajatele

parimad php-raamistikud veebiarendajatele


Selles artiklis käsitleme PHP-d ja milliseid raamistikke tuleks kasutada veebisaitide ja veebirakenduste kiire, keeruka ja professionaalse arengu saavutamiseks.

PHP, mis algselt tähistas isiklikku kodulehte ja nüüd hüperteksti eeltöötlejat, esindab külgmist skriptikeelt ja on enamasti mõeldud veebiarenduseks. Alates selle kasutuselevõtust 1995. aastal on PHP jõudnud kaugele ja on nüüd kõige populaarsem serveripoolne skriptikeel. Seda kasutatakse ka üldotstarbelise programmeerimiskeelena.

Keeruliste veebisaitide ja veebirakenduste loomine nullist võib olla keeruline ja aeganõudev, nii et töötlemata PHP-koodi asemel kasutavad arendajad raamistikke, mis aitavad neil kiiremini töötada, ja struktureeritud koodi, mida saab uuesti kasutada.

Lugege ka: Veebisaidi loomine PHP abil

Valisime selles artiklis esitamiseks 10 raamistikku ja need raamistikud on arendajate seas populaarseimad ning neid hoitakse ka aktiivselt.

PHP-raamistiku kasutamise põhjused

Nüüd uurime, miks nii paljud arendajad PHP-raamistikke kasutavad ja kuidas need raamistikud meid veebiarendusprotsessides aitavad.

 • Levinumate tehniliste haavatavuste parandamine
 • URL-i marsruutimine
 • Integreerige postiteenused ja tööriistad, mis võimaldavad veebirakendusi kiiremini tööle panna
 • Failide ja koodide korraldus korduvkasutatava ja hästi struktureeritud koodi loomiseks
 • Suurem saidi turvalisus
 • Rakenda MVC muster PHP rakendustele
 • Palju raamatukogusid ja pistikprogramme, mis aitavad meid andmebaaside, sisendi / väljundi filtreerimisel, vormidel

10. PHPixie

Külastage saiti »

PHPixie on noor raamistik, mis sai alguse mikroraamistikuna, kuid läks kiiresti üle väga populaarsele täisversiooniga PHP-raamistikule. See on suure jõudlusega raamistik, kuid seda on väga lihtne omandada ning sellel on alandlik ja sõbralik kogukond.

PHPixie’l on HMVC kujundusmuster ja see on valmistatud sõltumatutest komponentidest. Mõned funktsioonid, mis PHPixie’l on, on ORM (objekti – relatsiooni kaardistamine), autentimise ja autoriseerimise võimalused. See võimaldab kasutada ka HAML-i märgistuskeelt ning sellel on muu hulgas ka keerukas marsruutimissüsteem. PHPixie veebisaidil on palju õpetusi ja lisaks väidavad nad, et saavad teile PHPixie õpetada 30 minutiga, mis on kindlasti intrigeeriv.

9. FuelPHP

Külastage saiti »

See raamistik on väga paindlik, sellel on sisseehitatud moodulstruktuur ja ka sellel on tugev kasutajaskond. FuelPHP Oil on kena käsurida, mis võimaldab kiiret arendamist ning ka võimalust testida teie rakendust ja teha mitmeid toiminguid. See pakub ka mitmeid muid funktsioone, näiteks pakkimine, testimine, viimistlemine ja muud.

FuelPHP on täismassi raamistik, mis kasutab HMVC arhitektuuri. Üks funktsioone, mis FuelPHP-le lisatakse, on ViewModel, tuntud ka kui esitlusmudelid ja see võimaldab teil lisada kihi kontrolleri ja vaate vahel. FuelPHP on laiendatav ja see sisaldab selliseid funktsioone nagu URI filtreerimine ja väljundi kodeerimine. Nagu me ütlesime, on sellel tugev kogukond ja suurepärane dokumentatsioon, mida saate kontrollida ametlikul veebisaidil.

8. õhuke

Külastage saiti »

Kui soovite välja töötada väikeseid, lihtsaid ja paindlikke rakendusi, on Slim teile ideaalne raamistik. See on disainilt minimalistlik, otsekohene ja te ei kavatse selle õppimiseks palju aega kulutada.

Õhuke on PHP mikroraamistik ja see sobib kõige paremini, kui soovite luua lihtsaid API-sid, säilitades samas täieliku paindlikkuse. Slim sisaldab ka mõnda lahedat funktsiooni, näiteks seansi- ja küpsiste krüpteerimist, URL-i marsruutimist, kliendipoolset HTTP vahemällu salvestamist ja ka välksõnumeid HTTP-taotluste kaudu.

See on kenasti dokumenteeritud ja ootame endiselt Slim 3.0 täielikku väljaandmist

7. Zendi raamistik

Külastage saiti »

Zend Framework on kahtlemata kõigi aegade suurim PHP-raamistik. See raamistik on keeruline ja seda on väga raske õppida ning seda kasutatakse enamasti keerukamate projektide jaoks. Zend Frameworkit kasutavad mõned suured ettevõtted, näiteks BBC, CISCO WebEx ja BNP Paribas. Mõne partneri hulka kuuluvad ka IBM, Microsoft, Google ja Adobe.

Praegusel versioonil Zend Framework 3.0 on mõned uued funktsioonid, näiteks XML-i JSON-muundur, JSON RPC-server ja ühilduvus PHP 7-ga. See on ka neli korda kiirem kui eelmine versioon.

6. CakePHP

Külastage saiti »

CakePHP on avatud lähtekoodiga projekt, mis tutvustati 2006. aastal ja mis on modelleeritud mõistete Ruby on Rails järgi. Uusima versiooniga, CakePHP 3.0, on palju täiustatud ja see vanem raamistik on tagasi nõudluses. Mõned uue versiooniga kaasnevad funktsioonid on täiustatud seansihaldus, eraldiseisvad teegid ja lahutatud komponendid parema modulaarsuse tagamiseks.

Päris tähelepanuväärne fakt on see, et CakePHP-d kasutatakse seal asuvate suurimate korporatsioonide, näiteks BMW, Hyundai, Zumba ja Expressi veebisaitide toiteks. Samuti rakendab see rakenduste kõrge turvalisuse taset. Selle saab saavutada selliste turvafunktsioonide abil nagu SQL-i süstimise vältimine, saidiülene skriptimine, CSRF-i kaitse ja muud.

5. Phalcon

Külastage saiti »

Phalcon on 2012. aastal välja antud kõrgjõudlusega PHP veebiraamistik ja suhteliselt lühikese aja jooksul saavutas see veebiarendajate seas palju populaarsust. See raamistik on kirjutatud C-keeles, kuid võite kasutada, kui te ei oska C-keelt, kuna see sisaldab PHP-klasse, mida saab kasutada mis tahes rakenduse jaoks.

See raamistik pakub paljusid kaasaegseid funktsioone, näiteks kontrollereid, päringkeelt, vaatemalle ja nii edasi. Phalconi suurepärane asi on see, et see kiirendab jõudlust ja töötab peaaegu kõigi serveritega. See on väga hästi dokumenteeritud raamistik ja soovitame teil seda proovida.

4. Yii 2

Külastage saiti »

Yii 2 on üks kõige sagedamini kasutatavaid PHP raamistikke. See pakub laias valikus väga kasulikke funktsioone ja on palju põhjuseid, miks arendajad seda kasutavad. Yii 2 on lihtne ja hõlbus, aga ka väga võimas ja kiire. Saate oma veebisaidi avada väga lühikese aja jooksul.

Installimine on üsna lihtne ja installiprotsessis saate kasutada kompositsiooni. Yii 2 on objektorienteeritud programmeerimisraamistik, millel on lihtne ja puhas kood. Selle raamistiku abil saate kasutada mõnda suurepärast funktsiooni, nagu hiline staatiline sidumine, SPL-klassid ja liidesed ning anonüümsed funktsioonid, ning see on ka väga laiendatav. Reaalajas taustast pärit inimesele on Yii 2 kasulik, kuna see sisaldab jQuery ja ka AJAX-i funktsioone.

Yii2 kasutamisel ei pea te muretsema turvalisuse pärast, sest see on varustatud turvarakenduse komponendiga, mis aitab teil turvalisemat rakendust luua. Yii 2 aitab teil ka mõne ülesande jaoks vähem aega kulutada, kasutades tööriista „Gill“. See tööriist aitab teil vormide, mudelite ja laiendite malle välja töötada.

3. CodeIgniter

Külastage saiti »

CodeIgniter ilmus 2006. aastal ja tundub, et see on ajaga vähem populaarseks muutunud. CodeIgniteri suurim tugevus on asjaolu, et see on lihtne, kerge ja arusaadav. See võtab ainult umbes 2 MB, seega on seda lihtne paigaldada ja seda on väga lihtne õppida.

CodeIgniter ei sunni teid MVC-d kasutama, seega annab see arendajatele vabaduse kodeerimise ja nimetamise tavade osas ning toetab lihtsust. Samuti võimaldab see keerukamaks laadimiseks pistikprogramme alla laadida. See toetab enamkasutatavaid andmebaase, sealhulgas MySQL. Praegu on PHP 5.3.7, kuid see töötab ka peaaegu kõigil jagatud ja pühendatud hostimisplatvormidel.

2. Sümfoonia

Külastage saiti »

Sümfoonia raamistikku saab kasutada, kui teil on lõpule viia suuremahuline projekt. Sümfoonia koosneb korduvkasutatavatest komponentidest ning sellel on ka väga aktiivne ja lai arendajaskond.

Korduvkasutatavate komponentidega, mida Symphony pakub, saate teha paljusid asju, näiteks kõrge kohandamine, mallimootor, e-posti teek, ühiku testimine, vormi loomine. Samuti kasutatakse Symphony raamistikku paljudes olulistes projektides nagu Drupal, PHPBB, PIWIk ja ka “Twig”, mis on üks populaarsemaid mallimootoreid, mille toiteallikaks on Symphony komponendid.

Symphony loodi 2005. aastal ja see on saadaval MIT litsentsi alusel.

Lisateavet Symphony kohta saate külastada saidil Symphony.com.

1. Laravel

Külastage saiti »

Veebiküsitluste kohaselt on Laravelist saanud arendajate seas populaarseim raamistik. Suhteliselt noore PHP raamistikuna (ilmus 2011. aastal) positsioneeris Laravel end raamistike kuningaks tänu lihtsusele, tohutule ja toetavale kogukonnale, kus on palju tasuta õpetusi ja muid õpperessursse.

Laraveli on lihtne õppida ja sellel on palju funktsioone, mis võimaldavad meil kiiresti töötada ja suuremahulisi projekte kiiresti teostada. Laravelil on kaasas „Blade”, mis on oma mallikeel, mis võimaldab teil mallile kirjutada tavalist PHP-koodi. Laravelil on ka hiljuti välja antud Lumen – mikro-PHP raamistik, mis suudab luua väga kiireid API-sid.

Kokkuvõte

PHP-raamistikud on kindlasti väga kasulikud tööriistad keerukate veebirakenduste ja muude projektide loomiseks. Üks olulisemaid asju veebiarenduses on muidugi kiirus koos hooldatava ja korduvkasutatava koodiga. Veebiarenduse maailm muutub pidevalt ja paraneb ning see kehtib ka raamistike kohta. Proovisime siin tutvustada mõnda PHP raamistikku, mis on tänapäeval veebiarenduse kvaliteedistandardid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map